Młodość bez chirurgii dzięki Pelleve®

Autor:

Mamy coraz więcej możliwości chcąc się odmłodzić, poprawić kondycję skóry i nasze samopoczucie. Przedstawiamy zabieg Pelleve jako bezinwazyjną skuteczną metodę liftingu skóry twarzy i ciała.

4

Pelleve® to jeden z najnowocześniejszych, najbardziej uznanych i sprawdzonych systemów służących do niechirurgicznego odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i całego ciała. Istotą zabiegu Pelleve jest wykorzystanie energii o częstotliwości  fal radiowych powodujących ogrzanie tkanek, a tym samym efekt obkurczenia i silnego napięcia włókien kolagenowych oraz wzmożoną produkcję nowych włókien kolagenu przez fibroblasty. Dzięki takiemu działaniu uzyskujemy silne napięcie, zagęszczenie oraz wzrost elastyczności skóry w różnych obszarach ciała. Technologia tego urządzenia oraz specjalnie skonstruowane głowice pozwalają na wykonywanie zabiegu na niewielkich obszarach skóry takich jak: powieka górna, powieka dolna, okolica ust, a także delikatne okolice intymne.

Co wyróżnia Pelleve® wśród innych metod RF?

5 System Pelleve® wykorzystywany jest w klinikach Esteticmed.pl podobnie jak w wielu ośrodkach chirurgii plastycznej i ginekologii na świecie. Jest prestiżową i sprawdzoną metodą niechirurgicznej rewitalizacji zmęczonej i wiotkiej skóry. Jego unikalne cechy to wysoka precyzja i bezpieczeństwo zabiegu dzięki kilku różnej wielkości jednorazowym głowicom pokrytym warstwą złota. Precyzja pozwala na bezpieczne leczenie skóry powiek i innych małych delikatnych obszarów. Zabieg jest wykonywany metodą „in motion” w przeciwieństwie do urządzeń kosmetycznych i wykorzystywanych w miejscach takich jak SPA wykonywanych technikami statycznymi. Technika "In motion"- pozwala na użycie wyższych parametrów i natężeń energii przy jednoczesnym pełnym komforcie i bezpieczeństwie procedury. Przebieg i efekty zabiegu są całkowicie zależne od doświadczenia i wiedzy wykonującego, co charakteryzuje właśnie medyczne systemy i metody terapii - które z kolei pozwalają osiągać szybkie i wyraźne efekty.

Na czym polega działanie zabiegu Pelleve?

Urządzenie emituje energię pola elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości doprowadzając do precyzyjnego i kontrolowanego wzrostu temperatury tkanek. Energia emitowana przez głowicę w momencie kontaktu ze skórą wytwarza ciepło. Docelowo podczas zabiegu Pelleve® uzyskujemy precyzyjnie mierzoną temperaturę rozgrzania od 40 do 43 stopni Celsjusza, co powoduje zwiększenie 10-krotnie produkcji kolagenu przez fibroblasty.  Rezultatem zabiegu jest obkurczenie i skrócenie, wcześniej zwiotczałych, rozciągniętych włókien kolagenowych, które były przyczyną wiotkości oraz prowadziły do powstawania zmarszczek i obwisów. Po zabiegu termoliftingu Pelleve pacjenci mogą zaobserwować poprawę elastyczności i jędrności skóry na dowolnym obszarze ciała.

W jakim celu stosujemy system Pelleve?

 • wygładzenie powierzchownych zmarszczek na czole, okolicy oczu, ust
 • podniesienie policzków, likwidacja „podwójnego” podbródka
 • poprawa jędrności skóry szyi i dekoltu
 • redukcja wiotkiej skóry i przepuklin tłuszczowych pod oczami
 • wygładzenie bruzd nosowo- wargowych
 • podniesienie opadających powiek i kącików ust nadających twarzy smutny wygląd
 • wymodelowanie owalu twarzy
 • likwidacja zwiotczałej skóry brzucha, nóg, ramion , pośladków, kolan, piersi
 • Ginekologia estetyczna - Zabiegi w obrębie stref intymnych - redukcja wiotkości i ujędrnienie skóry warg sromowych i krocza.

Dla jakich pacjentów rekomendowany jest zabieg?

Zabieg jest skierowany do pacjentów , którzy chcą uzyskać wzrost napięcia zwiotczałej skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawę jej zagęszczenia  bez konieczności poddawania się operacji chirurgicznej.

W przypadku osób młodych zabieg jest traktowany jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Czy zabieg jest przyjemny? Jakie są odczucia towarzyszące zabiegowi?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia jak w przypadku liftingu chirurgicznego. W trakcie jego trwania pacjent odczuwa ciepło, które momentami może być bardziej intensywne. Odczucie ciepła łagodzi specjalny żel chłodzący stosowany w trakcie zabiegu. System Pelleve nie powoduje takich skutków ubocznych jak: zasinienia, zniszczenie tkanek. Od razu po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej, codziennej  aktywności. Widocznymi następstwami zabiegu jest zaczerwienienie i minimalny obrzęk skóry, który ustępuje po kliku minutach.

Jak wygląda pełna terapia i kiedy widoczne są efekty zabiegu?

Terapię zawsze indywidualnie ustala lekarz podczas konsultacji. W zależności od wieku, stanu skóry, okolicy poddanej zabiegowi oraz możliwości czasowych pacjenta wykonywana jest seria 3-6 zabiegów co 20-35 dni. 

Terapia podtrzymująca - jej częstotliwość zależy od trybu życia , wieku i oczekiwań pacjenta. Z reguły zalecana terapia podtrzymująca to 1 zabieg co 4-6 miesięcy.

Pierwsze efekty liftingu skóry są widoczne tuż po zakończeniu zabiegu. Ostateczny efekt terapii uzyskamy po upływie od 3 do 6 miesięcy po każdorazowym zabiegu. Ilość zabiegów jest dostosowywana indywidualnie, a czas utrzymywania się efektu jest uzależniony od wyjściowej kondycję skóry oraz trybu życia pacjenta. Zaleca się wykonanie serii od 3 do 6 zabiegów w odstępach 1 miesiąca.

Czy zabieg przy użyciu tego urządzenia jest bezpieczny?

Pelleve wykorzystywane jest w najbardziej znanych klinikach chirurgii plastycznej i ginekologii w Europie i na świecie. Poza zastosowaniami nieinwazyjnymi, chirurdzy wykorzystują ten system do zabiegów chirurgicznych i ginekologicznych dzięki opisanej powyżej precyzji i unikalnym właściwościom bezkrwawego operowania tkanek.

Pelleve posiada certyfikat FDA - Agencja ds. Żywności i Leków FDA (ang. Food and Drug Administration), pozwalający na wykonywanie bezpiecznych zabiegów, mających na celu pojędrnienie skóry, wygładzanie zmarszczek u pacjentów o fototypach skóry I-IV.
Zezwolenie zostało wydane w oparciu o dane kliniczne.

3

Jakie są przeciwwskazania ?

 • implanty elektroniczne/metalowe w obrębie leczonego obszaru skóry
  rozrusznik serca
  ciąża, okres karmienia piersią
  choroby nowotworowe
  epilepsja
  przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
  ostry stan zapalny/infekcja skóry i choroby dermatologiczne skóry. (aktywna łuszczyca, zmiany pęcherzowe)

1 Bez názvu

Publikowane: 24.03.2014

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Radiofrekwencja (urzadzenie Aluma, Accent, TriPollar, Spa RF, Pelleve) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Fractora - zabieg na obrzęki limfatyczne

Marxo Dr Artur Broma 03.07.2018
Warto     

Zabieg jest rewelacyjny na obrzęki limfatyczne. Pan doktor wykonuje je perfekcyjnie i bezboleśnie.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni