Chirurgia plastyczna od czubka głowy po palce stóp - XVI Zjazd PTChPRiE

W listopadzie 2017 odbył się w Lublinie organizowany co dwa lata Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastyczej i Rekonstrukcyjnej, w trakcie którego uczestnicy mieli możliwość wymienić się doświadczeniami i wiedzą na temat chirurgii rekonstrukcyjnej, odtwórczej, leczenia wad wrodzonych, pourazowych, ale również coraz prężniej rozwijającej się chirurgii estetycznej.

Na zjeździe gościli również wybitni specjaliści w dziedzinie ginekologii, chirurgii szczękowej i onkologicznej. Z ich doświadczeń chętnie czerpią chirurdzy plastycy, aby bardziej skutecznie i bezpiecznie leczyć pacjentów docierających do ich gabinetów.

Najciekawsze tematy wykładów Zjazdu PTCHPRiE

Lekarzy zaciekawiły nowe trendy w chirurgii piersi i twarzy, w szczególności nosa, gdzie zaczynają być obecnie stosowane techniki z wykorzystaniem noża piezoelektrycznego, używanego dotychczas w chirurgii szczękowej.

Piezotome Solo LED
Urządzenie piezoelektryczne do precyzyjnej, mniej traumatycznej korekcji szkieletu nosa

Według słów dr Karoliny Kondej i dr Jerzego Wilgusa dzięki temu urządzeniu można bardziej precyzynie opracować kości nosa i modelować jego kształt, co dotychczas nie było w takim stopniu możliwe. Nóż w swojej praktyce stosuje już od roku dr Marek Szczyt, który opowiedział nam bliżej o tym urządzeniu.

Piezo jajko
Pokaz działania urządzenia piezoelektycznego

Nowością, która wzbudziła duże zaintersowanie dr Jerzego Wilgusa, był wykład na temat możliwość chirurgicznego leczenia migreny z okresem aury i wyłączenia z pracy.

Dr Piotr Turkowski docenił wykład dr Samira Ibrahima na temat podnoszenia pośladków czy wykład dr Lubomira Lembasa na temat starzenia się powiek górnych.

Prof. Paweł Szychta poinformował o pierwszej w Polsce operacji dzielenia piersi i jaki to ma wpływ na zwiększenie dostępności chirurgii rekonstrukcyjnej w naszym kraju.

Dr Samir Ibrahim poprowadził wykład na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych przy liposukcji. Sam od lat jest uznawanym specjalistą w dziedzinie liposukcji Vaser Lipo.

Dr Alina Hedrych-Ozimina wspomniała o bardzo ciekawej prezentacji na temat małoinwazyjnego liftingu twarzy metodą SMAS.  

Dr Lubomir Lembas podkreślił, jak ważna w procesie leczenia jest edukacja pacjenta.

Kongres_PTCHPRiE_Lublin_2017 from Estheticon on Vimeo.

Wybór nowego zarządu PTCHPRiE

W związku z upływem 4 letniej kadencji dotychczasowych członków władz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w trakcie Zjazdu odbył się również wybór nowych członków.

W skład głównego zarządu wchodzą obecnie:

Następny Zjazd PTCHPRiE

Kolejny Zjazd odbędzie się za 2 lata w Poznaniu.

Cele Towarzystwa PTCHPRiE

Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastyczej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej jest oficjalną organizacją zrzeszającą chirurgów plastyków pracujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Celem jego jest:

  1. rozwijanie i propagowanie polskiej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy
  2. inspirowanie, zachęcanie i wdrażanie członków do pracy naukowej i stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
  3. wykorzystywanie i wprowadzanie w praktyce swych zdobyczy nauki;
  4. reprezentowanie polskiej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w kraju i w zagranicy.

Aktualizowane: 19.03.2019

O kim:

Chirurg plastyk specjalizujący się w operacjach twarzy i piersi. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe buduje już ponad 25 lat. Podejmuje się operacji, które przyniosą korzyść przy ograniczonym ryzyku powikłań.

W ciągu kilkunastoletniej kariery zawodowej wykonał tysiące zabiegów chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej, estetycznej i chirurgii odtwórczej włosów. Właściciel Mandala Beauty Clinic w Poznaniu. Prowadzi wykłady i prezentacje z dziedziny chirurgii plastycznej i przeszczepu włosów na całym świecie

Specjalizuje się w chirurgii odtwórczej włosów metodą FUE. Związany z Kliniką Ambroziak i Kliniką Chirurgii Plastycznej CKMP w Warszawie. Specjalizację z chirurgii plastycznej rozpocząl w SCM w Polanicy Zdroju, kontynuuje pod kierownictwem prof. B. Noszczyka.

Specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Pasjonuje się całym zakresem chirurgii estetycznej wraz ze skutecznym i aktywnym wdrażaniem najbardziej nowoczesnych osiągnięć światowej medycyny do praktyki lekarskiej.

Transparentny Lekarz
Zabiegi, na które wybierają się inni