Modelowanie ciała na lato

Autor:

Zaczynasz dostrzegać, że nagle zrobiło się ciebie trochę więcej, sukienki stały się bardziej obcisłe, dżinsy nie leżą już tak dobrze jak w tamtym roku? A może od lat obiecujesz sobie, że tym razem na pewno weźmiesz się w garść? Jak skutecznie wymodelować ciało, aby do lata cieszyć się odmienioną figurą? Czy pozbycie się cellulitu jest w ogóle możliwe? Na te pytania odpowiada Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova.

Modeluj

Biodra, ramiona, uda i brzuch to najtrudniejsze partie ciała do wyrzeźbienia. To właśnie tutaj odkłada się tkanka tłuszczowa, którą trudno spalić wyłącznie za pomocą diety lub ćwiczeń. "W trudnych okolicach ciała warto zastosować lipolizę iniekcyjną preparatem Aqualix. Substancja ta pozwala efektywnie zniszczyć komórki tłuszczowe. Aby szybciej dostrzec działanie lipolizy, proponuję już od

3.-4. doby po zabiegu wprowadzić endermologię, czyli zabieg działający na zasadzie specjalistycznego masażu podciśnieniowego. To świetne połączenie. Pozwala jeszcze skuteczniej wyszczuplić trudne partie ciała”, tłumaczy dr Rybicka.

Modelowanie ciała na lato (1)
Biodra, ramiona, uda i brzuch to najtrudniejsze partie ciała do wyrzeźbienia

Pozbądź się cellulitu

Jeśli twoim celem jest pozbycie się pomarańczowej skórki, warto bliżej poznać Cellactor. "Siła fali uderzeniowej wykorzystywanej w zabiegu pozwala na usunięcie produktów przemiany materii poprzez zachodzące procesy metaboliczne organizmu", tłumaczy dr Rybicka. Dochodzi do wygładzenia skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. "Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że cellulit to nie jest tylko defekt estetyczny, ale choroba tkanki podskórnej. Jego powstawanie warunkują czynniki genetyczne, a także często my sami się do tego przyczyniamy. Dlatego należy pamiętać o prowadzeniu zdrowego stylu życia i o wykonywaniu zabiegów przypominających", radzi dr Rybicka.

Szukaj nowych technologii

Kiedy skóra wyraźnie utraciła jędrność, skorzystaj z zabiegu, który pobudzi procesy naprawy kolagenu i pomoże efektywnie zmniejszyć warstwę tkanki tłuszczowej. „Ultraskin II wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, tzw. HIFU. Kumulacja ultradźwięków w jednym punkcie, na określonym poziomie w tkance, wywołuje jej miejscowe rozgrzanie, co pobudza procesy naprawy kolagenu. W efekcie skóra staje się obkurczona i bardziej elastyczna”, wyjaśnia dr Rybicka. Zabieg ten warto polecić w miejscowym modelowaniu sylwetki oraz do poprawy elastyczności skóry po utracie dużej masy ciała lub po ciąży.

Łącz zabiegi

Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze rezultaty, warto łączyć ze sobą różne technologie. „Do tego typu zabiegów często polecamy karboksyterapię. Jest to procedura, która wykorzystuje fizjologiczną reakcję organizmu na wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla. Organizm interpretuje ten fakt jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi na danym obszarze. Poprawia się krążenie i odżywienie tkanek, a w efekcie następuje wzmocnienie napięcia skóry”, wyjaśnia dr Rybicka. Dwutlenek węgla podany wprost do tkanki tłuszczowej rozbija cellulit, prowadzi do wydalenia toksyn i poprawy wyglądu skóry.

Publikowane: 04.07.2017

O kim:

Lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzi własną klinikę medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie. Kształciła się u wybitnych specjalistów w Brazylii, Niemczech, Wlk. Brytanii, Holandii, Włoszech, Gruzji, Rosji. Jest trenerem marki Radiesse. Wspiera pacjentów z powikłaniami.

Autor

Usuwanie cellulitu - Nowości

Modelowanie ciała na lato

Dr Ewa Rybicka

Zaczynasz dostrzegać, że nagle zrobiło się ciebie trochę więcej, sukienki stały się bardziej obcisłe, dżinsy nie leżą już tak...

Więcej opinii na ten temat

Krystyna 02.10.2018
Warto

Miałam wykonanych kilka zabiegów laserowych antycellulitowych w klinice Elite, miejsce skupia doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych lekarzy i personel, który zawsze służy radą. Efektu super, jestem bardzo zadowolona.

- Najczęściej zadawane pytania

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni