Motiva - nowoczesne implanty piersi

Autor:

Implanty Motiva® to aktualnie jedne z najbardziej innowacyjnych i bezpiecznych implantów piersi. Producentem implantów piersi Motiva® jest firma Establishment Labs, która posiada ponad 30 letnie doświadczenie w produkcji implantów.

Wśród lekarzy nazywane są również „implantami inteligentnymi”.
To co je wyróżnia na tle konkurencji to:

  • mocne trwałe powłoki
  • wyjątkowa elastyczność (ułatwia wkładanie implantu oraz umożliwia wykonanie mniejszego nacięcia)
  • miękka stabilna forma żelu (pozwala to na zachowanie optymalnego kształtu)
  • paszport elektroniczny – chip identyfikujący implant (technologia ta daje pacjentce i chirurgowi poczucie bezpieczeństwa)

Implanty Motiva® wytwarzane są według amerykańskich i europejskich standardów oraz opatentowanych technologii.

implant chip
Implanty Motiva Ergonomix®

Do produkcji implantów Motiva używany jest najwyższej jakości silikon medyczny o możliwości długotrwałej implantacji. Ten medyczny silikon posiada certyfikat FDA i dostarczany jest przez producenta cieszącego się najlepszą opinią.
Implanty Motiva® dzięki swojej inowacyjności stają się coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Bardzo ważnym aspektem dzisiejszych czasów jest bowiem bezpieczeństwo zarówno pacjenta oraz operującego go chirurga.

Rodzaje implantów Motiva

Bezpieczeństwo, najwyższa jakość, doskonały efekt estetyczny, niezawodność. Motiva zapewnia zakres ponad 350 typów okrągłych implantów.

Implanty piersi Motiva są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, w czterech różnych wielkościach.

W implantach Motiva stosowane są dwa rodzaje wysoce spójnego żelu oraz dwa rodzaje struktur powierzchni.

W produkcji implantów piersi Motiva stosowane są specjalne silikonowego żele: Progressive oraz Ultima, które charakteryzują się wysoką spoistością i doskonałą elastycznością. Rodzaje żelu różnią się stopniem elastyczności i lepkości i to zapewnia wybór gwarantujący naturalny wygląd piersi i efekt estetyczny pożądany przez pacjentkę.

Właściwości reologiczne żelu czyli odpowiednia elastyczność pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnego efektu pooperacyjnego.

Specyfika zastosowanego żelu w implantah Motiva zapobiega również niepożądanemu przemieszczeniu materiału, zmniejsza ryzyko marszczeń.

Powłoki implantów Motiva® tworzone są dzięki specjalnemu procesowi produkcji Motiva 3D Inversion, bez użycia dodatkowych materiałów obcego pochodzenia.
Proces ten pozwala, oprócz uzyskania doskonałej struktury powierzchniowej implantu, na utrzymanie wszystkich siedmiu warstw powłoki implantu. Powłoka wysokiej jakości ułatwia odpowiednie umieszczenie implantu w ciele pacjnetki, pozwala na lepsze utrwalenia w tkance i minimalizuje liczbę zagrożeń. Ponadto wykazano, że struktura powierzchni implantów Motiva zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak torebki włokniste czy przykurcze.

naukowiec motiva
Implanty Motiva Ergonomix® - implantaty inteligentne

Implanty inteligentne

Implanty Motiva Ergonomix® zostały specjalnie zaprojektowane dla uzyskania maksymalnych właściwości. To implanty, które mogą dostosowywać się do ruchów ciała, mają okrągły kształt w pozycji leżącej na plecach i naturalny anatomiczny w pozycji stojącej. Ergonomix to wyjątkowy implant oferujący wygląd, dotyk i ruch naturalnych piersi.

Wypełnione są w 100% żelem, co pozwala po implantacji uzyskać naturalny wygląd implantów anatomicznych oraz minimalizuje powikłania. Zewnętrzna powłoka oraz specjalny żel o właściwościach reologicznych przenoszą maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Kiedy pacjentka leży na plecach, implanty zachowują się tak jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji zostanie przeniesiony wówczas bliżej środka piersi. To wszystko daje bardzo naturalny efekt!

Przy zastosowaniu tego typu implantów nie istnieje zagrożenie problemem obracania czyli rotacji implantów oraz nienaturalnym ich zachowaniem.

Motiva „implant "inteligentny” powstał dzięki pracy zespołu Motivy ds. projektowania. Zespół podjął się wyzwania, aby właściwie zdefiniować, czym jest naturalny implant oraz jak powinien się zachowywać.

Paszport implantu

Implanty Motiva to również pierwsze implanty na świecie posiadające mikrotransponder. Ten zaakceptowany został przez FDA do użytku w tkankach ludzkich, posiada również znak CE. Nazywany jest paszportem elektronicznym implantu zapewniającym bezpieczną i dokładną jego identyfikację. Dostęp do tych informacji mają wyłącznie osoby do tego upoważnione (pacjent, chirurg).

Technologia ta daje możliwość uzyskania informacji w dowolnym czasie i w przeciwieństwie do karty produktu lub standardowej gwarancji, które otrzymuje pacjent, nie można go zgubić, co stanowi kolejny istotny element zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pacjenta jak i chirurga.

Publikowane: 27.08.2018

Dotyczące tematu

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Jestem już po wymarzonym zabiegu. Muszę przyznać że mój lekarz  dr Śliwińsk,i na którego sie zdecydowałam to cudotwórca. Niżej moje zdjecie z przed i po zabiegu... Jak widać na zdjęciach oprocz powiększenia piersi musiał... Więcej 

14 Lubię to   44 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni