Nowoczesna ginekologia – MonaLisa Touch

Autor:

Schorzenia kobiece, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie można obecnie zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Tym samym można uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka wystąpienia komplikacji pooperacyjnych. System laserowy SmartXide2 MonaLisa Touch® przeznaczony jest do nowatorskich zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. To pierwsze i jedyne tak skuteczne i przebadane urządzenie stworzone do małoinwazyjnych zabiegów, wykonywanych specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety.

Lisa touch 1

Zastosowanie MonaLisa Touch

Porody, okres okołomenopauzalny, problem nietrzymania moczu, infekcje, czy też nieatrakcyjna budowa anatomiczna zmniejszają satysfakcję z życia seksualnego, pewność siebie i samopoczucie. Wszystko to wpływa na codzienne życie kobiety obniżając jakość życia i ograniczając kontakty seksualne.

Życie codzienne i seksualne

lisa touch 2 Zastosowanie systemu laserowego MonaLisa Touch wpływa na popawę życia seksualnego przez likwidowanie licznych problemów okolic intymnych u kobiety. Laser oddziałuje na ścianki pochwy lub wargi sromowe powodując fototermiczne, nieablacyjne precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek, gruczołów i gruntowną przebudową całej śluzówki pochwy. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek i obkurczenia pochwy. Śluzówka staje się bardziej elastyczna, poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku.

Z minimalną inwazyjnością można również skorygować zewnętrzne narządy płciowe. Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe mogą ograniczać codzienne funkcjonowanie, uprawianie sportu, aktywność seksualną. Deformacje mogą być przyczyną porodów, przerostem (hipertrofią) w wyniku predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu wagi. Istnieje możliwość usunięcia nadmiaru tkanki, wyrównania asymetrii. Takie zabiegi charakteryzują się bezbolesnością, brakiem hospitalizacji i szybką rekonwalescencją

Menopauza

lisa touch 3 Menopauzę należy traktować jak nowy rozdział kobiecości, a nie jak chorobę, jednakże objawy jakie wystepują w tym okresie znacznie obniżają samopoczucie i samoocenę dojrzałej kobiety. Ważną kwestią jest podejście kobiety do własnej seksualności i zrozumienie istoty satysfakcji seksualnej, która może zmienić swój charakter z fizycznego na bardziej emocjonalny. Narządy intymne kobiet, tak jak każdy inny organ w ciele, starzeją się, co jest najbardziej dostrzegalne w okresie okołomenopauzalnym - kiedy spada poziom estrogenu.

Większość kobiet w tym okresie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem.. W okresie menopauzy spada aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy, a tym samym spadek produkcji kolagenu. Wskutek zmniejszenia liczby i aktywności gruczołów śluzowych pojawia się suchość. Błona śluzowa staje się mniej elastyczna, blada, słabo nawilżona i odżywiona. Dochodzi do zaniku charakterystycznego pofałdowania śluzówki pochwy i jej ścieńczenia. Powoduje to wzmożoną podatność na zakażenia i mikrourazy.
Zabieg MonaLisa Touch jest alternatywą dla dojrzałych kobiet dla tradycyjnych zabiegów operacji plastycznych i terapii hormonalnych. Skutecznie i bezpiecznie odmładza delikatne okolice intymne poprzez przebudowę histologiczną i stymulację włókien kolagenu.

Nietrzymanie moczu

lisa touch 4 Nietrzymanie moczu jest problemem bardzo wstydliwym i często pomijanym milczeniem. Występują trzy typy nietrzymania moczu:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynikające z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego
Naglące nietrzymanie moczu jest wynikiem wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonej rozciągliwości ścian pęcherza moczowego

Mieszane nietrzymanie moczu wynikające z połączenia powyższych postaci
Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch jest całkowicie bezbolesne, nie wymaga hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji. Polega na wzmocnieniu ścian pochwy oraz powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłową funkcjonalność. Pacjentki widzą znaczną poprawę już po jednym zabiegu. W razie potrzeby zalecane jest powtórzenie zabiegu.

Rehabilitacja po porodzie

lisa touch 5 Często mówi się o problemach kobiet po urodzeniu dzieci, takich jak: rozstępy, wiotkość skóry brzucha, trudność powrotu do dawnej wagi i sylwetki. Rzadko porusza się temat stanu i wyglądu okolic dróg rodnych i krocza, które z wiadomych przyczyn wyglądają inaczej niż przed porodem. Często występujący zespół rozluźnienia pochwy oraz nietrzymanie moczu są dotkliwym i krępującym problemem dla młodej mamy.
Pomoc w rozwiązaniu problemu przyniosła technologia laserowa MonaLisa Touch. Pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera pobudza komórki do tworzenia nowych włókien kolagenu. Dodatkowo pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna, jest również silnie pobudzana jej regeneracja. Tkanki poddane zabiegowi napinają się i znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu.

Zasada działania - jak wygląda i na czym polega zabieg?

lisa touch 6 Zabiegi korygujące te zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy, wykonując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek, gruczołów i gruntowną przebudową całej śluzówki pochwy.

Specjalnie zaprojektowane impulsy wytwarzają wokół urazów mikrostrefy termalne, co modeluje tkanki pochwy – ujędrnia i napina jej ściany oraz stymuluje syntezę nowego kolagenu (remodeling). Redukcji ulega też suchość, dzięki rewitalizacji i odmłodzeniu ścianek pochwy. W efekcie stają się one bardziej elastyczne i zwarte.

Terapia MonaLisa Touch przywraca funkcjonalność i estetykę pochwy oraz warg sromowych sprzed porodu, czy okresu menopauzy. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia, pewności siebie i satysfakcji

Zalety zabiegu MonaLisa Touch

Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch to nowa jakość leczenia dolegliwości i zmian związanych z okolicą intymną kobiet. Po raz pierwszy możliwa jest poprawa stanu ścian pochwy i realna, poparta badaniami, poprawa ich struktury, nie zaś jedynie korekta chirurgiczna ilości tkanki.

Zabieg laserowy jest minimalnie inwazyjny. Dzięki unikalnym właściwościom impulsów zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, jest komfortowy, krótki i nie towarzyszy mu krwawienie.

Właściwości stosowanych w Esteticmed.pl laserów w zakresie remodelingu i odmładzania skóry warg sromowych, leczenia blizn po nacięciu krocza i wybielaniu skóry krocza i odbytu – charakteryzują się małą inwazyjnością i minimalnym ryzykiem blizn pooperacyjnych. Redukuje to obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfort po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji.

Przygotowanie do zabiegu

lisa touch 7
rofesor Nicola Zerbinati wraz z doktorem Jackiem Skórczewskim w trakcie pierwszego w Bydgoszczy zabiegu MonaLisa Touch®
w Klinice Esteticmed.pl (VII 2013r.)

Zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań. Konieczna jest jedynie konsultacja lekarza ginekologa.

Przeciwwskazania do zabiegów

 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • aktywna infekcja
 • zaburzenia krzepnięcia

Schemat terapii, czas trwania i skuteczność

Zabieg rewitalizacji pochwy, mający na celu zwiększenie elastyczności ścianek i jej lepszego nawilżenia, nie wymaga przygotowań. Jest zupełnie bezbolesny i trwa zaledwie pięć minut. Już czwartego dnia po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach 8 tygodni.

Objawy po zabiegu

lisa touch 8 Komfort w trakcie, jak i po zabiegu, jest bardzo wysoki. Pacjentki czasami zgłaszają tylko niewielką bolesność i tkliwość, rzadko może wystąpić drobne krwawienie. Powrót do aktywności 3-4 dni.

Efekty zabiegu

 • tymulacja aktywności fibroblastów
 • przywrócenie odpowiedniej zawartości wody w tkance
 • odmłodzenie błony śluzowej (ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne, zwarte, znika suchość, przywrócone zostaje fizjologiczne pH i flora bakteryjna)
 • poprawienie wyglądu estetycznego zewnętrznych narządów
 • brak infekcji
 • lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, podniesienie jakości życia
 • komfort w trakcie stosunku płciowego

Uzupełnienie terapii

Jako uzupełnienie terapii MonaLisa Touch polecamy zabiegi falą radiową okolic intymnych – Pelleve

Cena zabiegu Monalisa Touch
Pierwszy zabieg 2000 zł
Kolejny zabieg 1500 zł

Aktualizowane: 06.02.2014

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Laserowe odmładzanie pochwy - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni