Od zawsze w technologicznej awangardzie medycyny estetycznej - Bieńkowscy Clinic®

Od zawsze w technologicznej awangardzie medycyny estetycznej - Bieńkowscy Clinic®
Oferuje zabiegi odmładzające, leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych, a także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu anti-aging oraz ginekologii estetycznej i chirurgii plastycznej.
Utworzono: 19 lis 2019 · Zaktualizowano: 5 maj 2020

Problemami, z którymi najczęściej zwracają się do nas pacjenci, są wszelkiego rodzaju zmiany naczyniowe, rumienie i przebarwienia skóry. Na ich występowanie wpływ mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i te pochodzenia zewnętrznego. Z jednej strony są to przewlekłe choroby, reakcje alergiczne, interakcje hormonalne, a także infekcje bakteryjne i grzybicze, czy wreszcie uwarunkowania genetyczne. Z drugiej zaś - postępująca degradacja środowiska naturalnego, skutkująca zanieczyszczeniem powietrza i wzrostem promieniowania UV, przemęczenie, stres, niezdrowy tryb życia. To wszystko determinuje jakość i wpływa degradująco na kondycję ludzkiej skóry każdego dnia, a co za tym idzie, może mieć niebagatelny wpływ na obniżenie jakości życia osoby dotkniętej takimi zmianami.

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych pacjentów, nie ustajemy w wysiłkach, by zapewnić im najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody poprawy niedoskonałości skóry. Na potwierdzenie tych słów - jako jedni z pierwszych w Polsce - przedstawiamy najnowszą, udoskonaloną i zarazem najmocniejszą wersję lasera naczyniowego – CUTERA excel® V+ - jaka jest obecnie dostępna na rynku.

Laser excel BienkowscyLasera naczyniowy CUTERA excel® V+

Znamy ten laser jak mało kto - od ponad 6 lat z powodzeniem stosujemy systemy Cutera excel® V w naszych klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie. Zmieniły one całkowicie sposób i efektywność leczenia naczyniaków, a zwłaszcza malformacji kapilarnych u dzieci, otwierając nową erę w nowoczesnym i bezpiecznym leczeniu wszelkich zmian naczyniowych, wcześniej leczonych barwnikowymi laserami starego typu, powodującymi powikłania i znacznie mniej skutecznymi. Decyzja o zakupie najnowszej, jeszcze potężniejszej excel® V+ była więc jedynie formalnością.

Firma Cutera, zbudowana od podstaw w USA przez inżynierów specjalizujących się w technologiach optycznych, od ponad 20 lat z powodzeniem utrzymuje się w ścisłej czołówce wiodących producentów laserowych urządzeń medycznych na świecie. Polityką firmy, realizowaną przy aktywnym wsparciu chirurgów, dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, jest podążanie ścieżką ciągłego rozwoju i bycie pionierami w dostarczaniu na rynek rozwiązań technologicznych nie tylko odpowiadających na potrzeby pacjentów, lecz także kreujących nowe możliwości terapii.

W Bieńkowscy Clinic® myślimy bardzo podobnie, stąd nasze zainteresowanie produktami Cutera. Innowacja i bezkompromisowa jakość co prawda kosztuje, jednak się opłaca, bowiem wsparta rzetelną wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów zapewnia skuteczność i, co ważne, bezpieczeństwo nowoczesnych terapii.

Uczestnicząc przed laty w światowej premierze lasera Cutera excel® V, postanowiliśmy wprowadzić te systemy do obu naszych klinik. Był to dla nas niewątpliwie olbrzymi skok jakościowy w prowadzeniu terapii naczyniaków i wrodzonych malformacji naczyniowych. Ponadto nowatorskie rozwiązania technologiczne zastosowane w tym aparacie pozwalały na jednoczasowe leczenie zmian barwnikowych, w tym najbardziej uciążliwych: poikilodermii i dyschromii. Dziś, bogatsi o lata doświadczeń w pracy z debiutanckim urządzeniem, po premierze w Monte Carlo na AMWC 2019 zdecydowaliśmy się na zakup jego drugiej generacji. I choć na pierwszy rzut oka oba modele różnią się wyłącznie znakiem plusa w nazwie, tych plusów na korzyść najnowszego dzieła firmy Cutera jest znacznie więcej.

TV excelV+
Informacja o nowej, udoskonalonej wersji lasera naczyniowego Cutera excel® V+

Laser Cutera excel® V+ dzięki swojej mocy i precyzji pozwala na sprawne i bezpieczne usuwanie nawet najbardziej wymagających zmian naczyniowych i pigmentacyjnych oraz wykonywanie szeregu zabiegów rewitalizujących i odmładzających. Dzięki zastosowaniu wysokoenergetycznej wiązki lasera o dwóch długościach fali (532nm i 1064nm) oraz klinicznie udowodnionej preferencyjnej przenikalności do chromoforów brązowych i czerwonych, a także drobnych linii i zmarszczek – melaniny, oksyhemoglobiny i wody, jego skuteczność jest nieporównywalnie wyższa od innych urządzeń tego typu. Nie ma przy tym znaczenia jak duży lub trudnodostępny jest obszar leczenia - uniwersalność zapewniają trzy dostępne końcówki, pozwalające na wygodne, szybkie i precyzyjne przeprowadzanie efektywnej terapii.

W przypadku rozległych zmian stosuje się końcówkę CoolView, pozwalającą wygenerować niespotykaną dotąd wielkość plamki o średnicy nawet 16mm, która w połączeniu z technologią truPulse, skracającą długość trwania impulsu, sprawia, że excel® V+ pozwala operatorowi na rozszerzenie możliwości terapeutycznych poza dotąd obowiązujące granice. A ponieważ dla większości pacjentów głównym czynnikiem stresogennym jest ból towarzyszący zabiegom, szczególnie na dużym obszarze ciała, specjalna końcówka CoolView schładza skórę przed, w trakcie i po wygenerowaniu impulsu, dbając przy tym, aby utrzymywać jej temperaturę na poziomie pozwalającym na jak najwyższą efektywność zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i komfortu termicznego pacjenta.

W przypadku leczenia drobnych zmian w trudno dostępnych miejscach excel® V+ oferuje głowicę Dermastat, która umożliwia idealne dopasowanie wielkości plamki do obszaru leczenia przy pomocy regulacji skokowej co 0,5mm lub co 1mm, ograniczając do minimum możliwość uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Jej - przypominający wieczne pióro - kształt pozwala na bezproblemowe i precyzyjne docieranie do najbardziej wymagających miejsc, by móc punktowo zamykać rozszerzone naczynka.

TV excelV+naczyniowy
Informacja o możliwościach leczenia laserem excel V+

Laser Genesis V to przełom w terapiach nieablacyjnych - pozwala na obkurczenie porów, wygładzanie zmarszczek, redukcję rumienia oraz objawów fotostarzenia się skóry poprzez jej delikatne podgrzewanie za pomocą laserowych mikro-impulsów. Efektem tej terapii jest nie tylko stymulowanie naturalnych procesów przemodelowania kolagenu w celu spłycenia zmarszczek, ale również nowoczesne fotoodmładzanie i zmniejszenie zaczerwienienia skóry poprzez oddziaływanie na mikro-naczynia. Bardzo często pacjenci określają jej odczuwanie jako relaksujące i odprężające. Ten nieinwazyjny zabieg już po pierwszej sesji przynosi zauważalne rezultaty, a przeprowadzenie całej ich serii daje spektakularne efekty. W dodatku nie wymaga okresu rekonwalescencji, dzięki czemu w żaden sposób nie ogranicza wykonywania codziennych czynności czy stosowania makijażu.  

TV excelV+Genesis
Informacja o możliwościach leczenia laseerem Genesis

Reasumując, po wprowadzeniu w 2017 roku jednego z pierwszych w Polsce pikosekundowego lasera Cutera enlighten® TRIPLEX w naszych klinikach dostępne jest już kolejne urządzenie, dzięki któremu efektywność, precyzja i czas trwania zabiegów redukcji przebarwień skóry, rozszerzonych naczynek, czy rewitalizacji skóry wzniosły się na nowy, nieosiągalny do tej pory poziom. Ich ewentualna uciążliwość dla pacjenta uległa znaczącemu obniżeniu i już po 1-3 kilkuminutowych nieinwazyjnych zabiegach osiągany jest zamierzony rezultat.

Z satysfakcją proponujemy naszym pacjentom najnowszą światową technologię, która w połączeniu z doświadczeniem i umiejętnościami zespołu Bieńkowscy Clinic®, pozwala na osiąganie jeszcze szybszych i bardziej spektakularnych efektów terapeutycznych.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.