Operacja nosa, korekcja nosa

Autor: Doc. MUDr. Jan Válka

Niemal każdy z nas ma większe lub mniejsze nieprawidłowości związane z kształtem lub wielkością nosa. W przypadku, gdy zdeformowany, nieprawidłowy kształt, garbaty, krzywy, zbyt długi lub za szeroki nos powoduje defekt estetyczny, pomoże chirurgia kosmetyczna.

Przy pomocy operacji korygujemy kształt nosa i jego odchylenia od symetrii. Dodatkowym pozytywnym efektem ubocznym korekcji nosa bywa często i poprawa oddychania. Estetyczny efekt jest dość wyraźny i odbija się na psychice pacjenta. Plastyczna operacja nosa musi być poprzedzona dokładną konsultacją z chirurgiem plastycznym, w jej trakcie pacjent powinien określić dokładnie powody operacji i opisać oczekiwany efekt końcowy. Przed operacją trzeba przeprowadzić laboratoryjne badania. Można je wykonać w naszej klinice lub może je przeprowadzić Twój lekarz.

regi-p_ed

Przed operacją (Regina Holásková)

Korekcja nosa wykonuje się w całkowitej narkozie. Na specjalne życzenie klienta jest możliwe przeprowadzenie zabiegu po zaaplikowaniu znieczulenia miejscowego. Plastyczna operacja nosa nie pozostawia po sobie zewnętrznych, widocznych blizn, ponieważ dostęp do tkanek, odbywa się przez otwory nosowe. W naszej klinice w czasie operacji uwalniamy miękkie tkanki, chrzęstne i kostne struktury i przekształcamy je w taki sposób, aby pierwotna deformacja była usunięta. Korekta nosa trwa 1 – 2 godziny w zależności od modelowanej powierzchni. W razie niewielkiej korekty kształtujemy tylko miękkie części nosa bez naruszenia kości. Sama plastyczna operacja nosa jest bezbolesna. Również po zabiegu pacjent nie odczuwa większych dolegliwości. Po operacji nosa warto pozostać w klinice do następnego dnia. Po operacji nos przez okres od 3 do 5 dnia jest zatampowany i stabilizowany opatrunkiem gipsowym przez około 2 tygodnie. Po zdjęciu opatrunku gipsowego zazwyczaj utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodnie niewielka opuchlizna. W ciągu pierwszych tygodni po operacji pacjent sam powinien wykonywać uciskowe masaże, które mają duże znaczenie przy osiąganiu wymarzonego kształtu nosa. Całkowite efekty zabiegu widoczne są dopiero po upływie 6 – 12 miesięcy. Efekt końcowy jest trwały.

regi-po

Po operacji (Regina Holásková)

W klinice Laurea operacje nosa (rhinoplastykam) wykonuje przede wszystkim, Doc. MUDr. Jan Válka, autor specjalistycznej publikacji na ten temat i olbrzymiej ilości specjalistycznych artykułów. Cieszący się międzynarodowym uznaniem chirurg – rhinoplastyk Doc. MUDr. Válka prowadzi operacje w klinice LAUREA już przez wiele lat i jest chirurgiem popularnym przede wszystkim za granicą, ale i docenianym przez czeskich klientów. Doświadczenie i świadomość estetyczna są oprócz chirurgicznej erudycji doc. MUDr. Války wielką zaletą i stanowią gwarancję wielu udanych operacji.

Autor: Doc. MUDr. Jan Válka

Po więcej informacji skontaktujcie się z kliniku Laurea, tel. +420 541 420 771

Aktualizowane: 02.10.2008

Autor
Doc. MUDr. Jan Válka

Korekcja nosa (Operacja nosa) - Nowości

Efekty korekcji nosa - nos idealny

Dr n. med. Lubomir Lembas

Na ostateczny efekt operacji plastycznej nosa wpływa bardzo wiele zmiennych i dlatego ten wynik nie jest nigdy w stu procentach...

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni