Holistyczne podejście do pacjenta - XIX Kongres Dermatologii Estetycznej

W dniu 11.03.2018 zakończył się XIX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging. Prestiżowe wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lekarzy wielu specjalizacji zajmujących się medycyną estetyczną i rokrocznie gości wykładowców z całego świata

Stowarzyszenie zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry  i poprzez nieustanne kształcenie swojego środowiska ugruntowało pozycję dermatologii estetycznej w Polsce. Kongres jest największym i najważniejszym wydarzenie w tej branży. Precyzyjnie wyselekcjonowane tematy przedstawiane w trakcie 3-dniowego spotkania są okazją do zapoznania się z nowościami, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Od wielu lat Kongres odbywa się w duchu holistycznego podejścia do pacjenta, stąd według słów prezes Stowarzyszenie dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej i sesje o anty-agingu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Medycyna anti-aging łączy doświadczenia i wiedzę z wielu obszarów - dermatologii, endokrynologii, immunologii, genetyki, medycyny ogólnej, ginekologii, chirurgii naczyniowej,  ortopedii, neurologii, psychologii czy dietetyki, dlatego wśród wykładowców i uczestników nie mogło zabraknąć lekarzy tych specjalizacji.

Wiceprezes Stowarzyszenia dr Ewa Kaniowska przypomniała, że skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Spełnia wiele funkcji ochronnych,  a jej wygląd odzwierciedla wszystkie aspekty naszego życia. Dlatego prawidłowa jej pielęgnacja to nie tylko dbałość o piękny wygląd, ale i zdrowie całego organizmu.

Kongres kładzie również duży nacisk na aspekty prawne medycyny estetycznej, aspekty powikłań i informuje, jakie kroki podejmuje Stowarzyszenie, aby usystematyzować problem i zagwarantować pacjentom jak największe bezpieczeństwo. Dr Kaniowska wspomniała o  niezwykle ważnej inicjatywie Stowarzyszenia, aby przeprowadzić legislację dotyczącą zabiegów wykonywanych przez kosmetologów i kosmetyczki.  Między innymi dzięki tym działaniom w dniu 5 marca odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia, gdzie jednym z punktów programu była informacja na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z procedur medycyny estetycznej. Według wiceprezes dr Kingi Nicer lekarze jako grupa zawodowa chcą być w porządku i lege artis, stąd tak liczny udział w sesjach biznesowych i prawnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje dotyczące możliwości leczenia dolnej części twarzy - kąta żuchwy, linii marionetki, chomików, brody, ust. Niezwykle ciekawy był pokaz na żywo prof. Ali Mojallala.

Bardzo dobry wykład na temat leczenia okolicy oka wygłosił dr Tapana Patel z Londynu.

Mówiono również o nowościach w dermatologii estetycznej - wykorzystaniu plazmy do niechirurgicznej korekcji powiek górnych, laserach pikosekundowych, nowych strategiach APTOS, peelingach jako preparatach wspomagających leczenie, kwasie taninowym, nowej gamie produktów z kwasem hialuronowym.

Dr Mark Berman z USA  poprowadził wykład o pozyskiwaniu komórek macierzystych z własnego tłuszczu i wykorzystaniu ich w medycynie regeneracyjnej.  

Dr Edyta Adamczyk-Kutera opowiedziała o problemach metylacji  w konstekście zabiegów medycyny estetycznej. 

Dr Michał Kaniowski w trakcie kongresu wymieniał się doświadczeniami na temat nowych terapii laserowych oraz poprowadził workshop z wykorzystaniem preperatu Nithya do biostymulacji . Preparat może być stosowany w obrębie twarzy i ciała, ma na celu poprawę jakości skóry, jędrności, eslastyczności,  jej nawodnienie. Według jego doświadczeń preparat daje doskonałe rezultaty w przypadku leczenia rozstępów czy wiotkości powłok brzusznych, np. po ciąży czy diecie redukcyjnej.

Dr Ewa Rybicka wygłosiła wykład o spersonalizowanych koktajlach do mezoterapii, podkreślając potrzebę dobierania metod leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dr Adele Sparavigna opowiedziała nam o preparatach Sunekos - unikalnym połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej

Dr Łukasz Zimny opowiedział o iniekcyjnym zabiegu Prophilo - molekule młodości wstrzykiwanej w pięciu punktach na każdym z policzków lub na szyi. Preparat dyfundując w skórze ożywia macierzyste komórki adipocytowe i pomaga tworzyć nowy kolagen, wygładzając każdą ze zmarszczek.

Renata Frączek zaprezentowała nowe możliwości wykorzystania nici APTOS do podniesienia piersi, które u Pań z biustem do rozmiaru C mogą nawet  zastąpić chirurgiczny lifting.

Na stoiskach odbyło się kilka premier nowych urządzeń, które będą dopiero wchodzić na polski rynek.

W trakcie Kongresu odbyła się również Gala Pereł Dermatologii Estetycznej i oficjalne wręczenie nagród dla najlepszych preparatów, zabiegów i urządzeń.Organizowany od trzynastu lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej.

Perła Dermatologii Estetycznej 2017:

I Kategoria: Produkty zabiegowe

Zdrowe włosy

DR.CYJ Hair Filler

Smukłe ciało

ALLIANCE endermologie

Łabędzia szyja

Nici APTOS NEEDLE 2G

Perfekcyjny tandem

Peeling Skin Tech TCA Pain Control + dermokosmetyki Skin Tech

Dermostymulacja

Dermapen

Totalne odmłodzenie

Restylane

Kompleksowa odnowa skóry

Neauvia Hydro DeLuxe

Ponętne usta

JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine

Magnetyczne spojrzenie

PRINCESS LIFT

Zabieg Roku 2017!

JUVÉDERM VOLITE

II Kategoria - Dermokosmetyki

Nowość Roku 2017!

Stylage Skin Pro

UNIVERSKIN - Kosmetyki szyte na miarę…

Witamina C od Clinique

Ochrona przeciwsłoneczna

SunsiMedAVN 508 SOLAIRE

Skóra wrażliwa

Gama Cetaphil

Regeneracja i ukojenie

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin

Skóra tłusta i trądzikowa

Keracnyl serum

Skóra naczynkowa

SENSIFINE AR KREM

Pielęgnacja ciała

ELANCYL

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy, już  XX Kongres, gdzie organizatorzy będą podsumowywać, jak zmieniała się dermatologia i medycyna estetyczna na przestrzeni tych 20 lat. Czeka nas wiele ciekawych spotrzeżeń!

Do zobaczenia w Warszawie!

Aktualizowane: 04.05.2018

O kim:

Lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzi własną klinikę medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie. Kształciła się u wybitnych specjalistów w Brazylii, Niemczech, Wlk. Brytanii, Holandii, Włoszech, Gruzji, Rosji. Jest trenerem marki Radiesse. Wspiera pacjentów z powikłaniami.

Anti aging - medycyna przeciwstarzeniowa - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Zarejestrowany użytkownik 16.06.2018
Warto

Od lat jestem pacjentką dr Artura Bromy, u którego co jakiś czas poddaję się zabiegom medycyny estetycznej. Doktor jest cudownym, przemiłym i taktownym człowiekiem. Nie zgadza się na wszystkie pomysły i szantaże pacjente... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni