Holistyczne podejście do pacjenta - XIX Kongres Dermatologii Estetycznej

W dniu 11.03.2018 zakończył się XIX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging. Prestiżowe wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lekarzy wielu specjalizacji zajmujących się medycyną estetyczną i rokrocznie gości wykładowców z całego świata

Stowarzyszenie zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry  i poprzez nieustanne kształcenie swojego środowiska ugruntowało pozycję dermatologii estetycznej w Polsce. Kongres jest największym i najważniejszym wydarzenie w tej branży. Precyzyjnie wyselekcjonowane tematy przedstawiane w trakcie 3-dniowego spotkania są okazją do zapoznania się z nowościami, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Od wielu lat Kongres odbywa się w duchu holistycznego podejścia do pacjenta, stąd według słów prezes Stowarzyszenie dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej i sesje o anty-agingu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Medycyna anti-aging łączy doświadczenia i wiedzę z wielu obszarów - dermatologii, endokrynologii, immunologii, genetyki, medycyny ogólnej, ginekologii, chirurgii naczyniowej,  ortopedii, neurologii, psychologii czy dietetyki, dlatego wśród wykładowców i uczestników nie mogło zabraknąć lekarzy tych specjalizacji.

Wiceprezes Stowarzyszenia dr Ewa Kaniowska przypomniała, że skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Spełnia wiele funkcji ochronnych,  a jej wygląd odzwierciedla wszystkie aspekty naszego życia. Dlatego prawidłowa jej pielęgnacja to nie tylko dbałość o piękny wygląd, ale i zdrowie całego organizmu.

Kongres kładzie również duży nacisk na aspekty prawne medycyny estetycznej, aspekty powikłań i informuje, jakie kroki podejmuje Stowarzyszenie, aby usystematyzować problem i zagwarantować pacjentom jak największe bezpieczeństwo. Dr Kaniowska wspomniała o  niezwykle ważnej inicjatywie Stowarzyszenia, aby przeprowadzić legislację dotyczącą zabiegów wykonywanych przez kosmetologów i kosmetyczki.  Między innymi dzięki tym działaniom w dniu 5 marca odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Zdrowia, gdzie jednym z punktów programu była informacja na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z procedur medycyny estetycznej. Według wiceprezes dr Kingi Nicer lekarze jako grupa zawodowa chcą być w porządku i lege artis, stąd tak liczny udział w sesjach biznesowych i prawnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje dotyczące możliwości leczenia dolnej części twarzy - kąta żuchwy, linii marionetki, chomików, brody, ust. Niezwykle ciekawy był pokaz na żywo prof. Ali Mojallala.

Bardzo dobry wykład na temat leczenia okolicy oka wygłosił dr Tapana Patel z Londynu.

Mówiono również o nowościach w dermatologii estetycznej - wykorzystaniu plazmy do niechirurgicznej korekcji powiek górnych, laserach pikosekundowych, nowych strategiach APTOS, peelingach jako preparatach wspomagających leczenie, kwasie taninowym, nowej gamie produktów z kwasem hialuronowym.

Dr Mark Berman z USA  poprowadził wykład o pozyskiwaniu komórek macierzystych z własnego tłuszczu i wykorzystaniu ich w medycynie regeneracyjnej.  

Dr Edyta Adamczyk-Kutera opowiedziała o problemach metylacji  w konstekście zabiegów medycyny estetycznej. 

Dr Michał Kaniowski w trakcie kongresu wymieniał się doświadczeniami na temat nowych terapii laserowych oraz poprowadził workshop z wykorzystaniem preperatu Nithya do biostymulacji . Preparat może być stosowany w obrębie twarzy i ciała, ma na celu poprawę jakości skóry, jędrności, eslastyczności,  jej nawodnienie. Według jego doświadczeń preparat daje doskonałe rezultaty w przypadku leczenia rozstępów czy wiotkości powłok brzusznych, np. po ciąży czy diecie redukcyjnej.

Dr Ewa Rybicka wygłosiła wykład o spersonalizowanych koktajlach do mezoterapii, podkreślając potrzebę dobierania metod leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dr Adele Sparavigna opowiedziała nam o preparatach Sunekos - unikalnym połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej

Dr Łukasz Zimny opowiedział o iniekcyjnym zabiegu Prophilo - molekule młodości wstrzykiwanej w pięciu punktach na każdym z policzków lub na szyi. Preparat dyfundując w skórze ożywia macierzyste komórki adipocytowe i pomaga tworzyć nowy kolagen, wygładzając każdą ze zmarszczek.

Renata Frączek zaprezentowała nowe możliwości wykorzystania nici APTOS do podniesienia piersi, które u Pań z biustem do rozmiaru C mogą nawet  zastąpić chirurgiczny lifting.

Na stoiskach odbyło się kilka premier nowych urządzeń, które będą dopiero wchodzić na polski rynek.

W trakcie Kongresu odbyła się również Gala Pereł Dermatologii Estetycznej i oficjalne wręczenie nagród dla najlepszych preparatów, zabiegów i urządzeń.Organizowany od trzynastu lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej.

Perła Dermatologii Estetycznej 2017:

I Kategoria: Produkty zabiegowe

Zdrowe włosy

DR.CYJ Hair Filler

Smukłe ciało

ALLIANCE endermologie

Łabędzia szyja

Nici APTOS NEEDLE 2G

Perfekcyjny tandem

Peeling Skin Tech TCA Pain Control + dermokosmetyki Skin Tech

Dermostymulacja

Dermapen

Totalne odmłodzenie

Restylane

Kompleksowa odnowa skóry

Neauvia Hydro DeLuxe

Ponętne usta

JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine

Magnetyczne spojrzenie

PRINCESS LIFT

Zabieg Roku 2017!

JUVÉDERM VOLITE

II Kategoria - Dermokosmetyki

Nowość Roku 2017!

Stylage Skin Pro

UNIVERSKIN - Kosmetyki szyte na miarę…

Witamina C od Clinique

Ochrona przeciwsłoneczna

SunsiMedAVN 508 SOLAIRE

Skóra wrażliwa

Gama Cetaphil

Regeneracja i ukojenie

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin

Skóra tłusta i trądzikowa

Keracnyl serum

Skóra naczynkowa

SENSIFINE AR KREM

Pielęgnacja ciała

ELANCYL

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy, już  XX Kongres, gdzie organizatorzy będą podsumowywać, jak zmieniała się dermatologia i medycyna estetyczna na przestrzeni tych 20 lat. Czeka nas wiele ciekawych spotrzeżeń!

Do zobaczenia w Warszawie!

Aktualizowane: 04.05.2018

O kim:

Lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzi własną klinikę medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie. Kształciła się u wybitnych specjalistów w Brazylii, Niemczech, Wlk. Brytanii, Holandii, Włoszech, Gruzji, Rosji. Jest trenerem marki Radiesse. Wspiera pacjentów z powikłaniami.

Dotyczące tematu

Anti aging - medycyna przeciwstarzeniowa - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Ada 02.10.2018
Warto

Dobrze, że trafiłam akurat do Elite, trafiłam na bardzo miłego, ale co ważniejsze dobrze wykwalifikowanego lekarza, który dokładnie wytłumaczył mi przebieg zabiegu, rozwiał wątpliwości, nie każdy chirurg poświęca pacjent... Więcej 

mayczak 28.05.2018
Warto

Natura niestety nie obdarzyła mnie szczególnie rozbudowanym torsem. Miałem klatkę piersiową jak mały chłopiec. Czułem się po prostu niemęsko i nieraz mogłem zobaczyć, że inni też tak o mnie sądzą. Doktor Pabiańczyk wszcz... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni