Przeszczep tkanki tłuszczowej - doskonały sposób na przywrócenie młodości

Likwidacji oznak starzenia doskonale służy lipofilling, który odmładza twarz o kilka lat. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, bo tym właśnie jest lipofilling, wykonywany jest od lat, jednak ostatnio metoda przeżywa swój renesans.

inj vyplne ctverec

Liczne badania i udoskonalenia zaowocowały znacznym rozwojem tego sposobu odmładzania, a przede wszystkim - wprowadzeniem nowej metody przeszczepiania, która sprawia, że większy procent wszczepu „wgaja się” na stałe i wrasta w otaczające tkanki.

Przeszczepy tkanki tłuszczowej dają w dzisiejszych czasach możliwość korygowania defektów, które do tej pory były dużym problemem dla chirurgii plastycznej. Chodzi o widoczne zmiany na szyi, dekolcie czy dłoniach. Do tej pory praktyczne nie było metody, która poprawiłaby znacząco ich wygląd. Teraz, przy użyciu nowoczesnego sprzętu, taka możliwość już jest.

Proces starzenia się skóry jest nieuchronny, ale możliwy do zniwelowania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, jakie oferuje chirurgia estetyczna, jesteśmy dziś w stanie walczyć z upływającym czasem.

Likwidacji oznak starzenia się służy m. in. wspomniany przeszczep tkanki tłuszczowej, który odmładza twarz o kilka lat - około 5-10. Sam zabieg, oczywiście w dużym uproszczeniu, polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z miejsc, w którym jest jej w nadmiarze – na przykład z brzucha lub ud - a następnie przeniesieniu jej na twarz – w miejsca, gdzie z wiekiem tkanki tej ubywa. Ubywanie tkanki jest zauważalne: zapadają się policzki, powstają głębokie fałdy nosowo-wargowe, wargi stają się cieńsze i marszczy się skóra.

vyplne injekce botox oblicejjRezultaty przeszczepu tkanki widoczne są od razu: policzki są młodzieńczo wypukle, wargi wypełnione, a wszystkie fałdy wygładzone. Oprócz tego skóra się rewitalizuje, bo wzrastająca tkanka tłuszczowa powoduje wzrost mikro krążenia. Cera po wykonanym zabiegu staje się gładsza, ma lepszy koloryt, jest pozbawiona zaczerwienień, przebarwień oraz także problemów z łojotokiem.

Nieoceniona korzyść, płynąca z tego zabiegu, to także fakt, iż wszystkie pożądane efekty uzyskiwane są kosztem niechcianego tłuszczyku - odsysanego z miejsc, z których najtrudniej się go pozbyć. Warte podkreślenia jest to, iż odessany tłuszcz już nigdy w danym miejscu nie odrośnie.

Dr Sylwia Daniluk - Centrum Chirurgii Plastycznej Malia

Publikowane: 02.06.2014

Dotyczące tematu

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni