Sposób na leczenie łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn

Autor:

REGENERA ACTIVA to innowacyjny system zabiegowy umożliwiający pozyskiwanie komórek regeneracyjnych w celu implantacji w obszarach objętych terapią medycyny estetycznej. Regenera activa znalazła szczególe miejsce w leczeniu łysienia androgenowego, lecz jej potencjal wykorzystywany jest również w terapii anty aging i zabiegach rekonstrukcyjnych.

Łysienie androgenowe jest najczęstszą formą utraty włosów. Wystepuje w populacji męskiej do 70% a w żeńskiej do 40% i przyczynę upatruje się we wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Proces łysienia różni się u kobiet i mężczyzn. W szeregu badań dowiedziono, że czynnikiem sprawczym łysienia jest dihydrotestosteron (DHT) będący pochodną testosteronu, który występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. U mężczyzn z wiekiem androgeny stymulują wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy, stan ten został nazwany „paradoksem androgennym”. U kobiet zarówno nadmiar jak i zaburzony stosunek estrogenów i androgenów  oraz często towarzyszące zaburzenia tyroidowe, doustna antykoncepcja przyczyniają się do nadmiernego wypadania włosów Pod wpływem dihydrotestosteronu  włosy stają się stopniowo coraz cieńsze i słabsze, skraca się faza anagenu, a wydłuża telogenu, co skutkuje zahamowaniem wzrostu włosa. Mieszek włosowy ulega miniaturyzacji i stopniowo zanika. Należy rownież zauwazyć, że palenie papierosów i stres przyczyniają się do szybszej utraty włosów.

W procesie łysienia u mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku i często prowadzi do całkowitego wyłysienia, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy i zazwyczaj nie dochodzi do całkowitego wyłysienia.

W metodzie Regenera activa po pobraniu wycinków owłosionej skóry głowy uzyskuje się skoncentrowaną zawiesinę autologicznych komórek progenitorowych, elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. Zawiesina techniką mezoterapii wprowadzana jest w obszar poddany leczeniu.

 Zabieg REGENERA ACTIVA wykonuje się  raz w pojedynczej sesji.

Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach, aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

Publikowane: 18.07.2018

Leczenie wypadania włosów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni