REGENERA ACTIVA – nowość w leczeniu łysienia androgenowego

Autor:

REGENERA ACTIVA jest systemem, który pozwala na leczenie łysienia typu androgenowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn we wczesnych fazach zaawansowania tego problemu. Metoda polega na autoprzeszczepie komórek progenitorowych uzyskanych od tego samego pacjenta i podaniu ich w skórę głowy objętej procesem chorobowym. Pierwsze efekty obserwujemy już 30-60 dni po wykonaniu zabiegu, a efekty utrzymują się około 2 lat. Co ważne, jest to pojedynczy zabieg, a nie seria zabiegów.

Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą, której nie można, na obecnym etapie wiedzy, całkowicie zatrzymać. Przy pomocy REGENERA ACTIVA można jednak spowolnić ten proces, a nawet uzyskać odrost części utraconych włosów.

Regenera activa urzadzenie
Urządzenie, gdzie wycinki pobrane od pacjenta poddane są mechanicznej obróbce i filtracji

Leczenia łysienia Regenera Activa - wskazania

Należy pamiętać, że nie jest to zabieg dla osób w zaawansowanym stadium łysienia (konieczna ocena kliniczna w skali Ludwiga lub Hamiltona) oraz dla pacjentów z innymi formami łysienia (zwłaszcza bliznowaciejącego). Kluczowa jest odpowiednia diagnoza i rozmowa z pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Przy odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu i realnych oczekiwaniach pacjenta procedura ta jest w stanie przynieść doskonałe efekty kliniczne.

Leczenia łysienia Regenera Activa - przebieg zabiegu

Procedura trwa około 30 minut. Po podaniu znieczulenia miejscowego z okolicy karku, na linii włosów pobiera się zwykle trzy biopsje skóry o średnicy  2,5 mm.  Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Następnie  za pomocą specjalnego urządzenia pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji, dzięki czemu uzyskujemy komórki , które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowaną zawiesinę wstrzykuje się w skórę głowy pacjenta w okolice mieszków włosowych (na głębokość ok 4-5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Miejsca pobrania wycinków skóry goją się samoistnie w ciągu kilkunastu dni.

Z ponad trzyletnich obserwacji klinicznych wynika, że zabieg REGENERA ACTIVA daje bardzo dobre efekty kliniczne jako zabieg jednorazowy – nie ma konieczności wykonywania go w serii. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 30-60 dniach. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjentów. Kolejny zabieg można wykonać po około dwóch, trzech latach.

Leczenia łysienia Regenera Activa - przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są wszystkie schorzenia przyczyniające się do utraty włosów, które nie są związane z łysieniem androgenowym - obecnie posiadamy rejestrację do zastosowania tylko w tym typie łysienia. Należy pamiętać o wstrzymaniu się przed leczeniem u pacjentów z ogólnoustrojowymi lub lokalnymi schorzeniami dermatologicznymi, nie stosujemy tej metody również u pacjentów z chorobami nowotworowymi i poważnymi schorzeniami autoimmunologicznymi. Przeciwwskazaniem jest również wypadanie włosów o podłożu psychologicznym. Działania niepożądane, które mogą wystąpić, są niewielkie i mało uciążliwe dla pacjentów, czasem zdarza się przejściowe uczucie ciepła przez kilka dni i niewielki ból lub krwawienie w miejscu pobrania przeszczepu.

Leczenia łysienia Regenera Activa - zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego, korzystania z basenu i sauny przez około 5-7 dni oraz nie myć włosów przed około 2 dni.

Leczenia łysienia Regenera Activa - zalety zabiegu

Największymi zaletami tej metody w porównaniu z dostępnymi obecnie metodami regeneracyjnymi w leczeniu łysienia androgenowego są:

  • niewielka traumatyzacja pacjenta podczas pobierania materiału do uzyskania zawiesiny komórek regeneracyjnych
  • czas trwania zabiegu (30 min)
  • automatyzacja procedury, która eliminuje błędy operatora
  • konieczność wykonania tylko jednego, a nie serii zabiegów
Regenera activa zalety
Najważniejsze zalety zabiegu Regenera Activa

Więcej informacji na temat leczenia łysienia:

Leczenie łysienia medotą mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Leczenie wypadania włosów - dostępne metody

Transplantacja włosów - wszystko o zabiegu

Transplantacja włosów S.A.F.E.R.®

Aktualizowane: 31.10.2018

Autor

Lekarz z ponad 20 letnim doświadczeniem. Prowadzi własną klinikę medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie. Kształciła się u wybitnych specjalistów w Brazylii, Niemczech, Wlk. Brytanii, Holandii, Włoszech, Gruzji, Rosji. Jest trenerem marki Radiesse. Wspiera pacjentów z powikłaniami.

Leczenie wypadania włosów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni