REGENERA ACTIVA – nowość w leczeniu łysienia androgenowego

REGENERA ACTIVA jest systemem, który pozwala na leczenie łysienia typu androgenowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn we wczesnych fazach zaawansowania tego problemu. Metoda polega na autoprzeszczepie komórek progenitorowych uzyskanych od tego samego pacjenta i podaniu ich w skórę głowy objętej procesem chorobowym. Pierwsze efekty obserwujemy już 30-60 dni po wykonaniu zabiegu a efekty utrzymują się około 2 lata. Co ważne, jest to pojedynczy zabieg a nie seria zabiegów.

Łysienie androgenowe jest chorobą postępującą, której nie można, na obecnym etapie wiedzy całkowicie zatrzymać. Przy pomocy REGENERA ACTIVA można jednak spowolnić ten proces, a nawet uzyskać odrost części utraconych włosów.

Dla kogo jest dedykowany zabieg leczenia łysienia Regenera Activa?

Należy pamiętać, że nie jest to zabieg dla osób w zaawansowanym stadium łysienia (konieczna ocena kliniczna w skali Ludwiga lub Hamiltona) oraz dla pacjentów z innymi formami łysienia (zwłaszcza bliznowaciejącego). Kluczowa jest odpowiednia diagnoza i rozmowa z pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Przy odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu i realnych oczekiwaniach pacjenta, procedura ta jest w stanie przynieść doskonałe efekty kliniczne.

Jak przebiega zabieg leczenia łysienia Regenera Activa?

Procedura trwa około 30 minut. Po podaniu znieczulenia miejscowego, z okolicy karku, na linii włosów, pobiera się zwykle trzy biopsje skóry o średnicy  2,5 mmm.  Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Następnie,  za pomocą specjalnego urządzenia pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji, dzięki czemu uzyskujemy komórki , które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowaną zawiesinę wstrzykuje się w skórę głowy pacjenta w okolice mieszków włosowych (na głębokość ok 4-5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Miejsca pobrania wycinków skóry goją się samoistnie w ciągu kilkunastu dni.

Jakie efekty gwarantuje zabieg leczenia łysienia Regenera Activa?

Z ponad trzyletnich obserwacji klinicznych wynika, że zabieg REGENERA ACTIVA daje bardzo dobre efekty kliniczne jako zabieg jednorazowy – nie ma konieczności wykonywania go w serii. Pierwsze efekty można zaobserwować już po 30-60 dniach. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjentów. Kolejny zabieg można wykonać po około dwóch, trzech latach.

Przeciwwskazania do zabiegu leczenia łysienia Regenera Activa

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są wszystkie schorzenia przyczyniające się do utraty włosów, które nie są związane z łysieniem androgenowym - obecnie posiadamy rejestrację do zastosowania tylko w tym typie łysienia. Należy pamiętać o wstrzymaniu się przed leczeniem u pacjentów z ogólnoustrojowymi lub lokalnymi schorzeniami dermatologicznymi, nie stosujemy tej metody również u pacjentów z chorobami nowotworowymi i poważnymi schorzeniami autoimmunologicznymi. Przeciwwskazaniem jest również wypadanie włosów o podłożu psychologicznym. Działania niepożądane, które mogą wystąpić są niewielkie i mało uciążliwe dla pacjentów, czasem zdarzają się przez przejściowe uczucie ciepła przez kilka dni i niewielki ból lub krwawienie w miejscu pobrania przeszczepu.

Zalecenia po zabiegu leczenia łysienia Regenera Activa

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego, korzystania z basenu i sauny przez około 5-7 dni oraz nie myć włosów przed około 2 dni.

Zalety zabiegu leczenia łysienia Regenera Activa

Największymi zaletami tej metody w porównaniu z dostępnymi obecnie metodami regeneracyjnymi w leczeniu łysienia androgenowego są: niewielka traumatyzacja pacjenta podczas pobierania materiału do uzyskania zawiesiny komórek regeneracyjnych, czas trwania zabiegu (30 min), automatyzacja procedury, która eliminuje błędy operatora a przede wszystkim konieczność wykonania tylko jednego zabiegu a nie serii zabiegów.

Publikowane: 05.06.2018

Dotyczące tematu

Leczenie wypadania włosów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni