Regeneracja dojrzałej skóry dzięki synergii HIFU i termoliftingu mikroigłowego

Regeneracja dojrzałej skóry dzięki synergii HIFU i termoliftingu mikroigłowego
Dyplomowana specjalistka medycyny estetycznej, a także psychoterapeuta. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej. Pracuje z pacjentami z zagranicy.
Utworzono: 30 maj 2019 · Zaktualizowano: 20 maj 2020

Jednym z bardziej efektywnych tego typu połączeń jest bezinwazyjny lifting urządzeniem HIFU z frakcyjnym termoliftingiem. Zastosowanie obu technologii pozwala szybko i bezpieczne osiągnąć intensywny efekt ujędrnienia i zagęszczenia skóry. Takie protokoły są adresowane do pacjentów w wieku dojrzałym, powyżej 45 roku życia, jako spowalnianie procesów starzenia.

Działanie jest ukierunkowane na starzejącą się i wiotką skórę, która zaczęła opadać tworząc tzw. chomiki na twarzy, utraciła elastyczność na szyi, dekolcie i innych partiach ciała. Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU i frakcyjnego termoliftingu mogą być łączone lub stosowane osobno.

Dr Parda GlombskaDr Barbara Parda-Glomska rekomenduje swoim pacjentom odpowiednie rozwiązania

HIFU - ultradźwięki opóźniające i odwracające proces starzenia

HIFU pozwala na bezinwazyjny lifting twarzy i modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków. Podczas zabiegu skoncentrowana energia ultradźwiękowa dostarczana jest m.in. do tych samych warstw tkanek, na których pracują chirurdzy plastyczni podczas operacyjnych zabiegów liftingu twarzy, tzw. warstwa SMAS.

Przy zastosowaniu technologii HIFU, bez użycia skalpela i żadnych nacięć na skórze, osiąga się zadowalający efekt poprawy napięcia i uniesienia skóry.

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Aplikator pozwala na wytworzenie efektu termicznego poprzez precyzyjne nakierowanie energii akustycznej w obrębie ściśle określonej głębokości tkanek.

Energia z emitującego ultradźwięki przetwornika dochodzi do danej płaszczyzny, na której ma zadziałać. Koncentruje się dokładnie na docelowej głębokości, nie przerywając bariery skórnej. Jest to płaszczyzna systemu mięśniowo-powięziowego SMAS. W miejscu docelowym powstaje punkt termiczny pod wpływem wydzielającego się ciepła od 42 do ponad 60 0C, w którym pojawia się mikrouraz.

Nasz organizm ma naturalną tendencję do szybkiego gojenia się, dlatego błyskawicznie przystępuje do procesów naprawczych i rozpoczyna produkcję nowego kolagenu oraz wzmacniania istniejącego. Stymuluje fibroblasty do jego wytwarzania.

Technologia HIFU oddziałuje nie tylko na kolagen i elastynę, ale także na całą warstwę SMAS. Pacjenci dostrzegają efekty już bezpośrednio po zabiegu, ale właściwe rezultaty pojawiają się po około 2-3 miesiącach, w miarę jak nowo produkowany kolagen zaczyna zwiększać napięcie, stopniowo unosić i ujędrniać skórę twarzy i ciała.

hifuHIFU pozwala na bezinwazyjny lifting twarzy i modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków.

Nie wszystkie partie na twarzy i ciele mogą być poddane działaniu ultradźwięków, dlatego lekarz robi szczegółową analizę i dzięki temu omija newralgiczne miejsca, m.in. na czole czy szyi.

Innowacyjne technologie w rękach nieprzygotowanej do tego osoby mogą doprowadzić do powikłań neurologicznych, lepiej więc nie ryzykować. Tylko specjaliści zagwarantują pacjentom bezpieczeństwo, komfort i satysfakcję.

Termolifting frakcyjny RF Infini - kilkuletni efekt przebudowy skóry

Termolifting frakcyjny RF INFINI polega na tym, że mikrourazy nie powstają pod wpływem ultradźwięków,  tylko  49  złotych mikroigieł, pokrytych do samego ostrza silikonem. To ułatwia bezbolesne ich wnikanie i doprowadzenie ciepła do wybranych warstw skóry.

Tkanki otaczające kanał wkłucia pozostają nienaruszone, dlatego nie powstają żadne blizny. Nie ma też stanu zapalnego w naskórku, co chroni przed powstawaniem przebarwień.

Głowica wprowadza mikroigły o grubości tylko 0,2 mm w kolejne warstwy skóry do 3,5 mm głębokości, wysyłając impulsy pola frakcyjno – termoliftingującego, który wywołuje koagulację.

Ciepło obkurcza obecny w naszej skórze kolagen, który jest rozciągnięty, bo włókna nie są już takie sprężyste. Proces termiczny rozpoczyna przebudowę kolagenu i produkcję elastyny.

HIFU dr Parda GlomskaGłowica wprowadza mikroigły o grubości 0,2 mm w warstwy skóry do 3,5 mm głębokości

Przechodząc 2-3 razy do różnych głębokości uzyskuje się efekt przestrzennej siatki zagęszczeń, tak jak w technologii 3D. Przebudowa skóry po terapii pogłębia się każdego dnia przez ok. 2 miesiące, a efekt jest kilkuletni.

Łączenie procedur  - podwójny mechanizm produkcji kolagenu

Łącząc procedury związane z emisją ultradźwięków i radiofrekwencji, otrzymujemy podwójny mechanizm produkcji kolagenu pod wpływem ciepła, co powoduje jeszcze lepsze efekty.

Zabiegi wykonujemy w odpowiedniej kolejności. W naszej Klinice najpierw stosujemy technologię HIFU, a następnie, jeśli jest taka potrzeba, zabieg RF INFINI.

HIFU jest unikatowym urządzeniem, które sięga bardzo głęboko do tkanek. Na twarzy do 4,5 mm, natomiast na ciele, gdzie jest dużo więcej tkanki tłuszczowej, możemy zejść aplikatorem do głębokości 18 mm,  sięgając do powięzi skórno – mięśniowej.

Warte podkreślenia jest, że terapia HIFU jest całkowicie bezbolesna.

Po procesie zagęszczania skóry i produkcji nowego kolagenu, który trwa ok. 3 miesięcy, możemy nałożyć na to jeden zabieg termoliftingu frakcyjnego, żeby jeszcze spotęgować działanie HIFU. Pojawia się wtedy efekt rewelacyjnego odmłodzenia skóry na twarzy, a także na ciele, jeśli zabiegowi poddajemy wiotką skórę na brzuchu, albo tzw. pelikany na ramionach, zwiotczenia na wewnętrznej partii ud lub pomarszczone okolice nad kolanami. Ta metoda też jest z reguły bezbolesna. 

HIFU i RF Infini - jak często trzeba powtarzać?

Każdy z tych zabiegów można oczywiście robić również osobno. HIFU wykonuje się raz w roku, natomiast termolifting frakcyjny co najmniej trzy razy, żeby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat.  Na twarzy zabiegi RF powtarza się w odstępach od 4 - 6 tygodni, a na ciele od 2 - 3 miesięcy.

Rekonwalescencja po HIFU i RF Infini

Po wykonaniu zabiegu HIFU pacjenci mogą natychmiast wracać do swoich obowiązków, ponieważ ani na twarzy, ani na ciele nie ma żadnych śladów.

Po zabiegu RF INFINI rekonwalescencja trwa około dwóch dni.

Obie terapie można wykonywać przez cały rok. Trzeba jednak dbać o skórę i stosować wysokie filtry, chroniąc się przed ekspozycją na słońce.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.