SmartGraft® - rewolucja w przeszczepianiu włosów

Autor:

SmartGraft® to amerykański system służący do przeszczepiania włosów, który zrewolucjonalizował tę dziedzinę medycyny estetycznej. Dzięki jego wykorzystaniu możemy w sposób bezpieczny i szybki zapewnić długotrwałe efekty leczenie łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. System jest dostępny w Bieńkowscy Clinic®.

Z problemem łysienia androgenowego w Polsce boryka się blisko 70% mężczyzn i 40% kobiet. Przyczyną utraty włosów jest ich wrażliwość na pochodną testosteronu (10-DHT). Receptory dla tego hormonu nie występują we włosach położonych na skroniach i potylicy, dzięki czemu stanowią one rezerwuar odpornych na testosteron włosów do wykorzystania w przeszczepie.

SmartGraft - o terapii

SmartGraft logo TM rgb

Amerykański system SmartGraft, który wprowadziliśmy do Bieńkowscy Clinic®, zrewolucjonizował podejście do transplantacji włosów dzięki wprowadzeniu specjalnej ochrony graftów od momentu pobrania aż do wszczepienia, zapewniając nową jakość i skuteczność zabiegu.

SmartGraft pracuje w systemie zaawansowanego pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE). Jest to minimalnie inwazyjna procedura zabiegowa, nie pozostawiająca żadnych blizn, nie wymagająca rekonwalescencji, która zapewnia spektakularne, ale dyskretne efekty.

Smart graph machine 2 1 2
Urządzenie do transplantacji włosów w systemie SamrtGraft

SmartGraft - obszary zabiegowe

Obszarem zabiegowym może być każdy region ciała, w którym chcemy odbudować gęstość owłosienia: 

  • łysienie androgenowe skóry głowy (głównie zakola i wysokie czoło u mężczyzn) 
  • utrata owłosienia w bliznach pooperacyjnych, pourazowych - brak owłosienia w obrębie brwi i brody. 

SmartGraft - jak działa system?

Dzięki zaawansowanej, wspomaganej elektrycznie głowicy zabiegowej, wyposażonej w niezwykle precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. SmartGraft automatycznie przesyła pobrane grafty do sterylnych komór, gdzie są odpowiednio schładzane, nawilżane i doskonale się przyjmują.

SmartGraft 86 Edit
Elektryczna głowica do pobierania mieszków włosowych

SmartGraft - przebieg zabiegu

Podczas 1 zabiegu lekarz wszczepia od 750 – 2000 graftów, co trwa od 4 do 6 godzin, a dzięki nieinwazyjnej technice zabiegu pacjent wraca do domu bezpośrednio po nim.

SmartGraft - czy zabieg jest bolesny?

Zarówno etap pobrania jak i przeszczepienia mieszków włosowych jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w pełnej sterylności, w warunkach sali operacyjnej przez wykwalifikowany zespół chirurgów i pielęgniarek. W Bieńkowscy Clinic® kładziemy szczególny nacisk na odczucia, komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

SmartGraft - kiedy są widoczne efekty?

Pierwsze rezultaty pacjent może zauważyć po 2-3 miesiącach, na ostateczny efekt trzeba poczekać do ok. 12-16 miesięcy po zabiegu przeszczepu.

SmartGraft - zalety

Zabieg przeszczepiania włosów z wykorzystaniem systemu SmartGraft  jest krótszy i jednocześnie wyróżnia się niezwykłą skutecznością, bowiem przeżywalność przeszczepionych włosów sięga 98%.

Procedura zabiegowa jest minimalnie inwazyjna, nie wymaga hospitalizacji, umożliwia szybki powrót do codziennych zajęć.

Efekty są równomierne, permanentne i naturalne.

Publikowane: 26.08.2019

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Przeszczep włosów - transplatacja włosów - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Zarejestrowany użytkownik Dr. Ahmed ALTAN MD 02.09.2019
Warto     

A więc tak... Po przylocie do Turcji duże ŁAAŁ😳 za pokój hotelowy i ogólnie cały hotel. Na drugi dzień spotkanie w nowoczesnej klinice z miłym i życzliwym doktorem Altanem. Ogólnie to cała obsługa jest miła i sympatyczna... Więcej 

Warto     

Parę lat temu zacząłem łysieć na czubku głowy. Pozostałe włosy mam bardzo gęste, dlatego zdecydowałem się na przeszczep. Dr Ibrahima znalazłem po prostu w internecie, ale ostateczna decyzja zapadła po pierwszej wizycie. ... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni