Soprano ice platinum - rewolucja w depilacji laserowej

Autor:

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum to jedna z najnowocześniejszych metod, którą szczególnie polecamy kobietom i mężczyznom posiadającym skórę wrażliwą. Jest to przede wszystkim bezpieczna i skuteczna metoda trwałej depilacji. Ważne jest, aby zabieg był wykonywany przez odpowiednio przeszkolony personel, na serwisowanym i renomowanym laserze.

Z punktu widzenia technologii Soprano Ice Platinum znacznie wyprzedza inne lasery dostępne na rynku. Jest to zasługa nie tylko świetnie chłodzącej głowicy, ale również tego, że w jednym urządzeniu mamy aż trzy wiązki lasera, a nie jedną jak do tej pory.

2018 08 24 1446
Zazwyczaj jest potrzebne około 6 zabiegów w odstępie około 6-8 tygodni.

Dlatego to metoda najlepsza w przypadku osób z ciemną karnacją oraz tych, które mają jasne owłosienie. Pierwszy na świecie i chyba nadal jedyny, który wykorzystał trzy technologie (dioda - ciemne włosy jasna karnacja, aleksandryt – blond i rude włosy, nd-yag - ciemne włosy ciemna karnacja). Dzięki trybowi pracy Soprano Ice Platinum i świetnemu systemowi chłodzenia (do -4⁰C), zabieg potrafi być krótszy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut.

Nie odczuwamy bólu i silnego przegrzania skóry, a system „in motion” znacząco przyśpiesza i daje komfort podczas zabiegu.

Dzięki wiązce światła laserowego zostaje uszkodzona brodawka włosa, bez uszkadzania otaczającej tkanki, co powoduje jego trwałe usunięcie.
Zazwyczaj jest potrzebne około 6 zabiegów w odstępie około 6-8 tygodni do całkowitego wyeliminowania owłosienia.Później wystarczy pojawiać się 1-2 do roku na zabiegu przypominającym.

O wysokiej jakości Soprano Ice Platinum świadczą liczne nagrody uzyskane zarówno w Polsce jak i zagranicą (LNE, MyfaceMyBody awrard).

POSTĘPOWANIE PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Zalecamy to zrobić wieczór przed umówionym zabiegiem, aby skóra zdążyła się zregenerować po goleniu.

Około 4 tygodnie przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) ani wybielać.

Na tydzień przed zabiegiem odstawiamy kremy do depilacji. Również tydzień przed zabiegiem odstawiamy peelingi w miejscu depilacji. Przez cały okres trwania serii pamiętamy, o tym by utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia. Skóra nie może być przesuszona i podrażniona.

Nie należy jednak stosować kremów i maści z dużą ilością wit. A,C,E i kwasów. Trzeba je odłożyć około 3-4 tyg. przed zabiegiem. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a kolejnym zabiegiem. 

Leki, witaminy i zioła fotouczulające odkładamy na około 1-2 tydzień przed zabiegiem.

Aktywne infekcje skórne bakteryjne, grzybicze czy wirusowe w miejscu zabiegu także stanowią przeciwwskazanie. Zabieg jest możliwy około 2-3 tygodnie po infekcji.

Minimalna przerwa w opalaniu, również po solarium, to 4 tygodnie.

Jeśli chodzi o balsamy brązujące, samoopalacze, kremy z drobinkami odkładamy je na tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk, zaczerwienienie czy strupki depilowanego obszaru skóry. Może dojść także do hiperpigmentacji, czyli czasowego ściemnienia naskórka depilowanej okolicy. Najczęściej to zjawisko występuje u osób ciemnoskórych lub z dużą ilością przebarwień. Najmocniejsze objawy utrzymują się około 3 dni.

Około 2 tygodnie po zabiegu depilacji laserowej obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, a odsłonięte partie poddawane zabiegowi chronimy kremami z filtrem SPF 50.

Około 5 dni po zabiegu nie należy korzystać z basenu, jacuzzi, masaży, sauny do czasu ustąpieni obrzęku i powrotu do normalnego stanu skóry.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać większego wysiłku fizycznego np. siłownia.

Podrażnienie może utrzymywać się przez tydzień po zabiegu. W tym czasie należy myć skórę żelem bezmydłowym, wodą micelarną lub mleczkiem bezalkoholowym.

Nie można stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu.

Należy stosować krem lub maść Alantan Plus, Bepanthen lub Zinalfat, zwłaszcza przez pierwsze 3 dni po zabiegu.

Nie można wyrywać włosów, woskować czy drażnić skóry w inny sposób.

Aktualizowane: 17.10.2018

Laserowa epilacja - usuwanie nadmiernego owłosienia - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Laserowa epilacja - Najczęściej zadawane pytania

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni