Światło, które leczy i odmładza - TriWings® LED System

Autor:

Minimalizuje zmarszczki , blizny, leczy trądzik, rozstępy, wypadanie włosów, to wszystko uczyni dla nas światło emitowane przez specjalistyczne urządzenie TriWings.

Czym jest TriWings® i jakie ma zastosowanie?

estheticomed 1 TriWings® to najbardziej wszechstronne wielowidmowe urządzenie fototerapeutyczne z diodami LED. Fototerapia systemem medycznym TriWings® LED wykorzystuje terapeutyczne właściwości światła widzialnego, wspomagając leczenie różnych schorzeń dermatologicznych skóry. Ponadto stosowana jest jako terapia wspomagająco-uzupełniająca oraz skracająca czas rekonwalescencji pacjenta po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii, m.in: Mosaic e CO2, Fraxel re:store, Pixel. Dzięki wprowadzeniu terapii LED TriWings® do oferty Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl możliwym stało się wykonywanie zabiegów, np. zamykania naczyń, czy zabiegów laserami fraksyjnymi, na znacznie wyższych parametrach, co pozwala uzyskać dużo lepsze efekty terapeutyczne przy jednoczesnym skróceniu okresu rekonwalescencji.

Ten profesjonalny system medyczny umożliwia leczenie takich chorób jak np. trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, rumień, alergia, wyprysk, rogowacenie słoneczne, blizny, rozstępy, trudno gojące się rany, odleżyny. Odpowiednio dobrany program wykazuje silne działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. TriWings® stanowi najsilniejszy i najskuteczniejszy na świecie system leczenia fotomodulacją LED, łącząc wiele kolorów światła. Organizm ludzki przetwarza energię światła na energię biologiczną, którą wykorzystują wszystkie komórki ciała. Energia światła wywołując w tkankach swoiste interakcje doprowadza do redukcji stresu oksydacyjnego, zmniejsza ból, reakcje zapalne, wspomaga leczenie chorej bądź uszkodzonej skóry oraz hamuje i zapobiega skutkom procesów starzenia się.

estheticmed logo

W Klinikach Bieńkowscy Esteticmed.pl oprócz terapii wyżej wymienionych schorzeń dermatologicznych skóry, wykorzystujemy system LED do leczenia coraz częściej występującego problemu, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, jakim jest wypadanie włosów. Synergistyczne działanie światła czerwonego z żółtym lub zastosowanie wyłącznie światła czerwonego o określonych parametrach wpływa na poprawę ukrwienia skóry, a co za tym idzie zwiększenie jej dotlenienia i odżywienia. W celu zwiększenia efektywności terapii stosujemy preparaty Regima na bazie centella asiatica, uzyskując stymulację wzrostu włosów, zahamowanie ich wypadania oraz poprawę ich koloru. Technologię światła stosujemy w połączeniu z zabiegami zwiększającymi napięcie i elastyczność skóry, takimi jak radiofrekwencja Accent XL, Pelleve, Zaffiro, Ulthera i inne. Poprzez poprawę krążenia krwi zwiększa się komórkowa przemiana materii, co nie tylko korzystnie wpływa na zwiększenie jędrności skóry, ale również na proces redukcji cellulitu, umożliwiając wykorzystanie lamp do zabiegów modelująco-wyszczuplających sylwetkę, jak np. Med Contour Medical, Lipomassage, RF Accent XL. Szczególną rolę w poprawie metabolizmu, wymianie substancji odżywczych i procesie usuwania toksyn, odgrywa podczerwień IR 850 nm jako jedno z wielu rodzajów świateł emitowanych przez diody LED.

Innowacyjność TriWings® LED polega na tym, że może być on stosowany w różnych dziedzinach medycyny, jak np . chirurgia oparzeń, chirurgia naczyniowa, ginekologia, medycyna sportowa, ortopedia. Fototerapię wykorzystuje się również po zabiegach chirurgicznego wycięcia znamion barwnikowych oraz bardziej skomplikowanych zabiegach: powiększania piersi, mastektomii - w celu przyśpieszenia gojenia oraz działania przeciwbólowego. Wielofunkcyjność tej technologii znalazła uznanie wśród lekarzy onkologów, stosujących lampy LED u pacjentów po radioterapii, chcąc doprowadzić do stymulacji procesów odnowy uszkodzonych tkanek.

estheticmed 5

Jaki jest mechanizm działania TriWings®?

Światło LED przenika do 8 mm w głąb skóry i jest generowane przez mitochondrium znajdujące się w komórce. Mitochondria określane jako centrum energetyczne komórki wyposażone są w światłoczuły receptor oksydazę cytochromu c. Aktywowany pod wpływem światła receptor doprowadza do aktywacji łańcucha oddechowego komórki, co zwiększa metabolizm melanocytów, keratynocytów, fibroblastów oraz zmniejsza ilość wolnych rodników, redukując w ten sposób stres oksydacyjny. Szerokie spektrum działania systemu LED pozwala na wykorzystanie ich w takich dziedzinach medycyny jak: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, dermatologia. System Triwings LED wykorzystuje promieniowanie światła widzialnego z zakresu od 380 do 780 nm oraz podczerwieni 850 nm.

W zależności od problemu i rodzaju schorzenia dermatologicznego stosujemy inną długość fali światła, która daje różne efekty fotomodulacji w tkankach. Dla uzyskania optymalnych efektów terapii w określonym programie zabiegowym możemy połączyć działanie kilku długości światła, uzyskując synergię ich oddziaływania na komórki.

Światło fioletowe 415 nm - działa antybakteryjnie, zwiększa uwalnianie melaniny i aktywuje melanocyty - wpływa na pigmentację (leczenie bielactwa).

Światło niebieskie 470 nm - wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Stosowane u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym.

Światło żółte 590 nm - działa na poziomie naskórka i skóry właściwej, pomocne w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, fotouszkodzeniami, zwiększa syntezę kolagenu, redukuje rumień - wskazaniem jest również sucha skóra.

Światło czerwone 630 nm - działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Pobudza fibroblasty do pracy, powodując zwiększoną produkcję kolagenu, elastyny, glikoprotein i glikozaminy. Zmniejsza i łagodzi podrażnienia typowe po zabiegach, redukuje zaczerwienienia i stany zapalne.

Światło pomarańczowe 590 + 630 nm - działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Synergia działania światła żółtego i czerwonego.

Podczerwień IR 850 nm - działa zarówno na poziomie naskórka, skóry właściwej, jak i głębiej położonych tkanek i struktur. Doprowadza do zwiększonego przepływu krwi przez tkanki, co zwiększa komórkową przemianę materii, wymianę substancji odżywczych, usuwanie toksyn, a tym samym redukuje stany zapalne, ból oraz przyspiesza gojenie (urazy, stłuczenia, zwyrodnienia stawów).

Ile trwa zabieg TriWings® oraz jakie są odczucia towarzyszące?

Terapia systemem LED TriWings® w zależności od zastosowanego programu ukierunkowanego na konkretny problem pacjenta może trwać od 10-20 minut, w systemie 1-2 x w tygodniu przez okres około 8 tygodni. Podczas zabiegu pacjent znajduje się w pozycji siedzącej lub leżącej na komfortowym fotelu zabiegowym oraz ma zabezpieczone oczy specjalnymi okularami ochronnymi. Działanie światła jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne, a co ważne w trakcie zabiegu nie dochodzi do rozgrzania i podrażnienia skóry. Po naświetlaniu widoczne jest delikatne zaróżowienie skóry, samoistnie przemijające po 15-30 minutach. Zabieg ten jest przyjemny dla pacjenta z uwagi na jego właściwości relaksujące i odprężające oraz nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami - bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności.

estheticmed 4

Widoczne efekty zastosowania TriWings®:

 • przyspieszone gojenie, skrócony czas rekonwalescencji

 • spowolnienie procesów starzenia i zwiększenie efektywności zabiegów odmładzających

 • zmniejszenie stanu zapalnego, obrzęków i redukcja bólu w chorobach skórnych, alergiach, po zabiegach, urazach, przeciążeniach (sportowych), oparzeniach, w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych

 • zagęszczenie struktury skóry - jej odmłodzenie i ujędrnienie, dzięki odbudowie rusztowania białkowego, poprawie nawilżenia i elastyczności

 • zmniejszenie widoczności zmarszczek

 • profilaktyka blizn przerosłych i bliznowców

 • redukcja wszelkich blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych)

 • widoczna redukcja i obkurczenie rozstępów, m.in. po ciąży

 • leczenie trądziku młodzieńczego i różowatego, przebarwień, bielactwa

 • działanie lecznicze na dermatozy zapalne, wspomaganie leczenia łuszczycy, opryszczki

 • leczenie wzmacniające i zapobiegające wypadaniu włosów

 • leczenie wspomagające depresji, stresu i działanie relaksujące

estheticmed 2
estheticmed 3

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu TriWings®?

 • choroby nowotworowe skóry w obrębie obszaru poddawanego zabiegowi

 • klaustrofobia (z uwagi na okulary konieczne podczas zabiegu)

 • padaczka

Publikowane: 16.09.2014

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Fototerapia LED - Nowości

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni