Szybki i bezpieczny sposób na gładkie ciało

Autor:

Gładkie, zmysłowe ciało zapewni depilacja laserowa Vectus, która jest niewątpliwie jedną z najbardziej bezpiecznych i nowoczesnych metod usuwania owłosienia. Już w starożytności kobiety wiedziały, że gładkie ciało jest oznaką piękna. To właśnie one stosowały specjalne narzędzia do depilacji, które wykonane były z morskich muszli. Na szczęście te czasy już za nami! Teraz jest Vectus.

Nowoczesny laser diodowy Vectus został stworzony przez firmę Palomar. Urządzenie cechuje przede wszystkim długość fali 810 nm, dwie największe i najszybsze głowice do wykonywania zabiegu - jedną do miejsc niewielkich – trudno dostępnych, oraz drugą - większą posiadającą system chłodzenia. Dodatkowo o bezpieczeństwo depilacji laserem Vectus dba inteligentny czytnik melaniny o ciekawej nazwie SKINTEL. Oznacza to, że czytnik przed zabiegiem przykładany jest do skóry pacjenta i automatycznie dobiera odpowiedni poziom melaniny w skórze, a tym samym również najbardziej optymalne parametry zabiegu. Dodatkowo indywidualne ustawienia parametrów wykluczają możliwość poparzenia skóry.

139x300 3 esteticmed 139x300 2 esteticmed
Před Po

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w laserze Vectus, jest również opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która w naturalny sposób ponownie wykorzystuje światło wcześniej odbijane od skóry. Pozwala to na bardziej efektywne wykorzystanie emitowanej energii, co przekłada się na jeszcze większą skuteczność procedury zabiegowej.

200x150 4 esteticmed 200x150 5 esteticmed
Před Po

Pierwszy zabieg laserem Vectus poprzedzony jest przede wszystkim konsultacją lekarską, gdyż w przypadku depilacji Vectus nie ma konieczności wykonywania próby laserowej. Po konsultacji od pacjenta pobierany zostaje pomiar za pomocą czytnika Skintel, który określi poziom melaniny w skórze i wysyła odpowiednie parametry do platformy Vectus. W zależności od obszaru zabiegowego dobierana jest również odpowiednia głowica, duża np. służy do depilacji nóg natomiast mała wykorzystywana jest do obszarów takich jak wąsik.To jeszcze nie wszystkie zalety i rozwiązania depilacji laserowej Vectus. Kolejną technologią, jest zastosowanie głowicy Advanced ContactCoolingSM. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skóra chłodzona jest zarówno przed, w tracie oraz po emisji światła, co pozwala na znikomą wręcz wyczuwalność ciepła przez co zabieg jest przyjemny i komfortowy.

Komfort pacjenta zapewnia bardzo szybkie tempo pracy oraz technologia zastosowana w głowicach Advenced Contact Cooling.

200x133 1 esteticmed 200x133 8 esteticmed
MG 0616 Vectus

Depilację laserową Vectus, można nazwać „depilacją błyskawiczną", gdyż po dopasowaniu odpowiedniej głowicy usunięcie owłosienia z miejsca o największej powierzchni może zająć kilka minut, nie zmienia to jednak faktu, że zniszczeniu ulegają jedynie te włosy, które obecnie znajdują się w fazie wzrostu, dlatego zaleca się powtarzanie epilacji ok. 5-6 razy w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

200x283 6 esteticmed 200x283 7 esteticmed
Skintel VectusBeautyMain

Pamiętać należy również o tym, że w dniu poprzedzającym zabieg należy dokładnie ogolić miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi i pamiętać, aby depilacji nie przeprowadzać przed zdobyciem dopiero co świeżej opalenizny. Po depilacji należy chronić skórę przed słońcem, unikać sauny oraz solarium.

Cena - w zależności od obszaru poddawanemu zabiegowi jednorazowa sesja kosztuje od 200 do 900 złotych.

300x90 9 esteticmed Autorzy artykułu: dr Marcin Bieńkowski i dr Ilona Wnuk Bieńkowska

www.esteticmed.pl

Aktualizowane: 07.02.2013

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Transparentny Lekarz
Zabiegi, na które wybierają się inni