Tajemniczy Botoxlift

Autor:

Wśród osób poddających się zabiegom medycyny estetycznej dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie Botoxlift. Takie połączenie botoksu oraz mezoterapii igłowej skutecznie wygładza i odmładza skórę. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg i w jakich przypadkach się go wykonuje.

Wskazania do wykonania zabiegu Botoxlift

Medycyna estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina. Specjaliści nieustannie pracują nad tworzeniem nowych metod leczenia, które mają za zadanie zagwarantować pacjentom jak najbardziej satysfakcjonujące efekty – jedną z nich jest właśnie Botoxlift. Wykonuje się w celu poprawy kondycji i wyglądu cery. Zabieg dedykowany jest m.in. osobom, które borykają się z oznakami starzenia skóry oraz widocznym zmęczeniem. Drobne zmarszczki, utrata elastyczności i odwodnienie – to tylko część wskazań do zastosowania połączenia toksyny botulinowej oraz mezoterapii igłowej. Botoxlift świetnie sprawdza się jako sposób na odmłodzenie i nawilżenie okolic, w przypadku których nie można stosować tradycyjnych metod leczenia botoksem np. dolnej powieki. Zabieg wykonuje się zarówno w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, jak również szyi i dekoltu.

Jak przebiega zabieg Botoxlift?

Przed przystąpieniem do wykonywania Botoxliftu na skórę nakłada się preparat o właściwościach znieczulających. Podczas zabiegu podskórnie aplikowany jest koktajl, będący połączeniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz witamin. Ze względu na to, że wstrzykiwane dawki botoksu są mniejsze niż w przypadku tradycyjnej procedury z jego wykorzystaniem, wstrzyknięcia wykonuje się na dużej powierzchni skóry. Powoduje to, że cały obszar poddawany zabiegowi staje się jednolicie wygładzony. Botoxlift wykonuje się przeważnie w celu poprawy wyglądu czoła, policzków, okolicy ust, a także szyi i dekoltu.

Botoxlift – kiedy nie należy go wykonywać?

W przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej istnieją pewne sytuacje, kiedy nie należy stosować danej procedury. Przeciwwskazaniem do wykonywania Botoxliftu jest m.in. ciąża oraz okres karmienia piersią. Oprócz tego, zabiegu nie przeprowadza się, jeśli występują różnego rodzaju infekcje skórne. Z procedury trzeba również zrezygnować, jeżeli pacjent boryka się z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego albo z nieprawidłową krzepliwością krwi. Nie należy także stosować Botoxliftu w przypadku czynnych chorób autoimmunologicznych czy chorób zakaźnych. Przeprowadzenie zabiegu będzie niemożliwe, jeśli występuje nadwrażliwość na  jakiś składnik wstrzykiwanego preparatu.

Botoxlift - jakie efekty można osiągnąć?

Efekty zastosowania połączenia toksyny botulinowej i mezoterapii igłowej widoczne są już po tygodniu od wykonania zabiegu. To, jak długo będą utrzymywały się rezultaty, uzależnione jest przede wszystkim od konkretnego organizmu oraz prowadzonego trybu życia. Po wykonaniu zabiegu Botoxlift skóra staje się wygładzona, co powoduje, że twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Zwiększa się napięcie i elastyczność skóry, a problem z wiotkością zostaje zminimalizowany. Można zaobserwować także znaczny wzrost poziomu nawilżenia.

Publikowane: 11.03.2020

Autor

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, mezoterapii. Współpracuje z Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging.

BOTOX® - Nowości

Tajemniczy Botoxlift

Dr Izabela Lenartowicz

Wśród osób poddających się zabiegom medycyny estetycznej dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie Botoxlift. Takie...

Dotyczące tematu

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni