Trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą Coolsculpting by ZELTIQ®

Autor:

Coolsculpting by ZELTIQ® to rewolucyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej oparta na zasadzie kriolipolizy. Zabieg ten w precyzyjny sposób modeluje kontur ciała. Przeznaczony jest dla osób borykających się tzw. trudnym tłuszczykiem, którego nie można usunąć za pomocą innych metod.

Coolsculpting   titulni foto Istnieje wiele metod usuwania tkanki tłuszczowej, których efekty nie zawsze są zbieżne z naszymi oczekiwaniami. Procedury, które wykorzystują laser, fale dźwiękowe, a nawet chirurgiczne usunięcie tkanki tłuszczowej w rzeczywistości mogą zniszczyć inne tkanki poprzez ich spalanie, mechaniczne uszkodzenie lub nadmierne usunięcie. Stosowanie różnych diet odchudzających może doprowadzić do rozregulowania funkcjonowania organizmu oraz jego wyniszczenia. Zadowalające efekty i duży ubytek masy ciała po drastycznej diecie bardzo krótko się utrzymują i często prowadzą do efektu jojo oraz gwałtownego przybierania na wadze.

Coolsculpting   foto 1 v clanku Dermatolodzy z Centrum Fotomedycyny Wellmana przy szpitalu ogólnym Massachusetts, Boston, MA, będącym placówką dydaktyczną Harwardzkiej Szkoły Medycznej odkryli metodę usuwania tkanki tłuszczowej poprzez jej zamrożenie.

Doktor Dieter Manstein i R. Rox Anderson wraz z zespołem badawczym wykazali, że w podskórne komórki tłuszczowe w ścisłych warunkach laboratoryjnych są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające.

W listopadzie 2008 roku naukowcy opublikowali wyniki swoich badań w czasopiśmie Lasers in Surgery and Medicine. Badania dowiodły, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie komórek tłuszczowych w określonym czasie prowadzi do ich apoptycznej śmierci co powoduje znaczny i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Proces ten został nazwany „selektywną kriolizą" i doprowadził do opracowania opatentowanej technologii leżącej u podstaw nieinwazyjnego zabiegu CoolSculpting by Zeltiq.

Coolsculpting   foto 2 v clanku Opatentowana procedura Coolsculpting by ZELTIQ® wykorzystuje ukierunkowany proces chłodzenia, który zabija komórki tłuszczowe pod skórą, dosłownie je zamrażając. Jest to nieinwazyjna metoda chłodzenia tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych bez uszkadzania innych tkanek. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Właśnie dlatego kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe i oszczędza inne tkanki takie jak skóra, mięśnie i nerwy. System CoolSculpting kontroluje stopień pozyskiwanej energii i temperaturę chłodzenia w trakcie zabiegu. Skóra pozostaje zdrowa i nienaruszona. Zabieg ten nie wymaga interwencji chirurgicznej, nie ma żadnych nacięć, po których pozostają blizny. Po krystalizacji, komórki tłuszczowe umierają i są w naturalny sposób wydalane z organizmu. W ciągu kilku miesięcy sylwetka nabiera innych wymodelowanych kształtów.

W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów CoolSculpting zajmuje bardzo mało czasu i jest bardzo prosty. Został stworzony w taki sposób, aby pasował do codziennego życia. Po leczeniu CoolSculpting zazwyczaj można szybko powrócić do codziennych zajęć. Każdy zabieg trwa około godziny - ten sam czas można spędzać na siłowni, a efekty są nieporównywalne. Tak więc można łatwo dopasować wizytę w przerwie na lunch.

Po jednym zabiegu można zobaczyć zauważalną redukcję tłuszczu. Proces ten trwa do kilku miesięcy, przeważnie ok. 4-6 tygodni, głównie dlatego, że organizm w naturalny sposób pozbywa się komórek tłuszczowych. Po upływie 14 dni od zabiegu martwe komórki są eliminowane drogą układu limfatycznego i usuwane z organizmu w wyniku naturalnej przemiany materii. W eliminacji lipidów bierze udział wątroba, dlatego też zabiegów nie można wykonywać u osób z chorobami tego narządu.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Aplikator próżniowy zasysa tkankę do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją dwoma panelami chłodzącymi, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy mięśnie i inne tkanki. Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę w trakcie zabiegu, gwarantując stały i jednakowy przebieg zabiegu.

U większości osób jeden zabieg jest wystarczający. W przypadku większego nagromadzeniu tłuszczu na danej partii ciała, zabieg na tę samą okolicę można powtórzyć od razu lub też po upływie 2 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Natychmiast po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Na obszarze poddawanym zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie, które utrzymuje się od kilku minut do kilku godzin po zabiegu.

Zabieg jest przeznaczony głównie dla pacjentów, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową w obrębie: brzucha, ud, bioder, pośladków, ramion i pleców tj. w miejscach trudnych do jej usunięcia klasycznymi metodami.

Publikowane: 12.01.2014

Kriolipoliza - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Karolina :) 12.04.2018
Warto

to jest mój kolejny zabieg w klinice Metamorforsis -( bo wcześniej robiłam laser na twarz) , caly zespół z panem Doktorem Bromą na czele to fachowcy którzy potrafią rewelacyjnie dobrać zabieg do potrzeb. Ja miałam robion... Więcej 

1 Lubię to  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni