Ulthera™ nowy sposób na młodszą twarz

Autor:

Chcesz poprawić kondycję skóry na twarzy a obawiasz się ingerencji chirurga? Polecamy nowy sposób na nieinwazyjne odmłodzenie twarzy, czyli bez cięć, blizn, siniaków a nawet wkłuć czy jakiegokolwiek naruszenia ciągłości skóry. Ten sposób to Ulthera™ - idealna w poprawianiu wyglądu twarzy, ale też innych okolic ciała. Ta metoda to przełom wśród małoinwazyjnych technik odmładzania i biorewitalizacji skóry. System Ulthera™ pozwala na wykonanie super precyzyjnego zabiegu liftingu skóry bez skalpela i osiągnięcie rezultatów porównywalnych jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna.

Ulthera™ to zabieg przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu tkanek miękkich, który bardzo precyzyjnie -ogniskowo- stymuluje procesy naprawcze w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ulthera™ wykorzystuje technologię ultrasonografii (USG) co umożliwia lekarzowi wykonującemu zabieg przestrzenne spojrzenie w poddaną terapii tkankę. Wtedy precyzyjnie w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości skóry koncentruje energię fal ultradźwiękowych. Dzięki temu uzyskuje się ultra-wysoką dokładność i skuteczność zabiegu – podobnie jak w liftingu wykonywanym przez chirurga jednak przy minimalnej ingerencji w tkanki.

womanface

Ulthera™ precyzyjnie modeluje twarz i przeciwdziała siłom grawitacji. Rezultatem zabiegu jest redukcja zwiotczeń i fałdów skórnych. Terapia wyraźnie zwiększa gęstość i napięcie skóry zapewniając efekt liftingu porównywalny z efektami chirurgii plastycznej. Twarz nabiera nowych proporcji i młodszego wyglądu dzięki modelowaniu ważnych obszarów takich jak czoło, policzki, linia żuchwy i podbródek.

Zabieg rozpoczyna się od zdiagnozowania struktury tkanki podskórnej. Na podstawie tej diagnozy lekarz określa głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. W drugiej fazie procedury medycznej specjalista do wybranych uprzednio obszarów tkanki kieruje strumień ultradźwięków powodujących obkurczenie skóry. W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się różne głowice urządzenia z odpowiednio dobraną częstotliwością fal.

Dla uzyskania zadowalającego efektu odmłodzenia skóry wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry poddawanej zabiegowi i celowi, jaki się chce osiągnąć, lekarz działa wektorowo na powięź (w celu wzrostu jej napięcia i liftingu) lub płytsze warstwy tkanek (w celu ujędrnienia - remodelingu). Precyzja, z jaką pracuje lekarz stosując system Ulthera®, jest wyjątkowa.

Efekty terapii Ulthera narastają w czasie po zabiegu. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 3-6 miesięcy po zabiegu - tyle trwa bowiem produkcja i dojrzewanie nowego kolagenu. To jak długo utrzyma się efekt zabiegu zależy od indywidualnych cech i nawyków pacjenta oraz właściwości jego skóry. Efekt utrzymuje się przez minimum 24 miesiące, a według najnowszych badań nawet do 5 lat. Zabieg może być powtarzany.

Dla kogo rekomendowany jest zabieg Ulthera™?

Zabieg Ulthera™ rekomendowany jest osobom, które oczekują specjalistycznego skutecznego i precyzyjnego liftingu i ujędrnienia skóry.
Polecamy go pacjentom zamierzającym rozwiązać problem m.in.:

  • obniżonych brwi,
  • nadmiaru skóry górnej powieki,
  • opadających powiek,
  • wiotkości policzków,
  • głębokich fałd nosowo-wargowych,
  • opadających kącików ust,
  • wiotkiego podbródka.

Więcej informacji tutaj.

Zobacz efekty zabiegów Ulthera wykonanych w Esteticmed.pl

ulthera4

Publikowane: 16.05.2012

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Ulthera - nieinwazyjny lifting - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni