VECTRA XT – zobacz jak może wyglądać twój nos czy piersi po ingerencji chirurga plastycznego

Autor:

Dzięki technologicznemu postępowi obrazowania komputerowego potencjalni pacjenci mają szansę zobaczyć przewidywane wyniki operacji jeszcze przed wykonaniem procedury chirurgii plastycznej. Powiększając piersi możemy zobaczyć, jakie implanty są dla danej pacjentki optymalne i jak będzie wyglądała klatka piersiowa po operacji.

Ta usługa pomaga złagodzić reakcję na zmianę wyglądu po zabiegu, ponieważ daje jasne wyobrażenie o tym, jaki będzie rezultat. Tworzy się most nad przepaścią dzielącą wyobrażenia i oczekiwania pacjenta od możliwości działań chirurgicznych.

vectra pristroj

Z dwuwymiarowego obrazu komputerowego, zdjęć przed-po korzysta w trakcie konsultacji wielu chirurgów. Wykonywane są różne manipulacje na płaszczyźnie w obszarach ciała pacjenta, które mają być poddane operacji. Zakres planowanych zmian, przygotowuje się w oparciu o pragnienia pacjenta i zalecenia chirurga. Po konsultacji ów zakres zostaje opracowany indywidualnie. W ten sposób ustala się plan postępowania chirurgicznego.

Aktualnie chirurdzy plastycy w swojej praktyce mogą korzystać z najnowszego systemu obrazowania 3D VECTRA XT stworzonego przez Canfield Scientific Inc - tworzenia wizualizacji generowanych komputerowo, z której korzystają jest.

System daje możliwość uchwycenia anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D, a następnie, za pomocą parametrów fotogrametrycznych, przedstawienia ich w postaci wysokiej rozdzielczości modelu 3D na ekranie komputera.

Ten system wizualizacji rezultatów jest polecany w szczególności do wykonywania symulacji wyników zabiegów korekcji nosa, powiększenia piersi oraz zmian konturów twarzy i ciała.

vectra 2 VECTRA XT uzyskuje obraz 3D dzięki synchronizacji kilku cyfrowych obrazów dwu-wymiarowych. Następnie oprogramowanie systemowe przetwarza podane informacje i generuje bardzo dokładną mapę kształtu i kolorytu danej części ciała w technologii 3D.  Cały proces trwa zaledwie kilka milisekund, co sprawia, że ruch pacjenta nie zakłóca działania systemu (np. w sytuacji kiedy pacjentem jest małe dziecko). Gotowy plik 3D przechowywany jest w pamięci komputera. Zapisane pliki zawierają dane pomiarowe oddane z submilimetrową precyzją, co umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych, bez potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji pacjenta w momencie robienia zdjęć, inaczej niż w przypadku tradycyjnych zdjęć 2D.

Oprogramowanie systemu zawiera dane uśrednionych parametrów co pozwala przeprowadzić dokładną analizę odchyleń od stanu prawidłowego przed zabiegiem i skorygowanie na ekranie komputera tych odchyleń do wartości podanych przez program. Jeśli to nie odpowiada pacjentowi można wprowadzić zmiany ręcznie tak aby wynik końcowy odpowiadał oczekiwaniom pacjenta.
W bazie danych systemu znajdują się np. baza endoprotez piersi wszystkich najlepszych firm jak Mentor czy Alergan z uwzględnieniem wszystkich parametrów,co pozwala zasymulować na ekranie wynik operacji bardzo dokładnie zbliżony do efektu końcowego operacji.

vectra 3 Nieocenione usługi Vectra XT daje w przypadku korekcji nosa, gdyż graficznie pokazuje te zmiany, które trzeba wprowadzić aby wynik odpowiadał normie dającej poczucie ładnego wyglądu.

Oczywiście obsługa tego sprzętu wymaga od chirurga również niemałej wiedzy i doświadczenia, nie wszystko co można zasymulować komputerowo da się osiągnąć w rzeczywistości metodami operacyjnymi. Jeśli nie zna się swoich możliwości jako operatora lepiej nie korzystać z tego typu urządzeń ponieważ można narazić się na zbyt wygórowane oczekiwania pacjentów w stosunku do możliwości chirurgii plastycznej.

Podobnie jak przed tak i po zabiegu zdjęcia cyfrowe odgrywają ważną rolę w procesie podejmowania decyzji przez pacjenta, komputerowe obrazowanie 3D pozwala by było to jeszcze bardziej przekonujące. Przeglądając zdjęcia i oglądając przewidywany wynik zabiegu chirurgii plastycznej, pacjent nabiera zaufania do umiejętności i wiedzy lekarza . W trakcie dyskusji lekarz może poznać lepiej oczekiwania pacjenta i wypracować właściwą decyzję.

Aktualizowane: 13.11.2018

Dotyczące tematu

Powiększanie piersi (Augmentacja) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Jestem już po wymarzonym zabiegu. Muszę przyznać że mój lekarz  dr Śliwińsk,i na którego sie zdecydowałam to cudotwórca. Niżej moje zdjecie z przed i po zabiegu... Jak widać na zdjęciach oprocz powiększenia piersi musiał... Więcej 

14 Lubię to   44 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni