Venus Legacy - warto ją bliżej poznać

Autor:

Innowacyjna i nieinwazyjna metoda odmłodzenia skóry twarzy i modelowania sylwetki dzieki Multipolarnej Radiofrekwencji Venus Legacy.

esteticmed foto 1

Czym jest innowacyjny Venus Legacy™ ?

Jest to medyczny system multipolarnej radiofrekwencji (RF), wykorzystujący technologię 4DR- co oznacza zastosowanie kombinacji impulsowego pola magnetycznego z wielobiegunowym polem elektromagnetycznym oraz podciśnieniowego drenażu tkanek. Wyposażony jest w 4 różne typy głowic, dzięki którym mamy możliwość zindywidualizowania przebiegu zabiegu w zależności od potrzeb pacjenta i problemu, który u niego występuje. Ponadto w głowice wbudowane zostały czujniki pomiaru temperatury, które umożliwiają w sposób dynamiczny kontrolowanie jej przez cały czas trwania zabiegu. Wszystko to sprawia, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, przy zapewnieniu optymalizacji efektów terapii.

Co wyróżnia Venus Legacy™ spośród innych zabiegów radiofrekwencji?

Dotychczas urządzenia radiofrekwecji posiadały jedną technologię - Venus Legacy™ ma aż cztery nowoczesne technologie. Ponadto jako pierwszy wykorzystuje multipolarną falę radiową RF, która jest niezwykle skuteczna w działaniu i jednocześnie bezpieczna. Dodatkowa technologia PEMF- czyli impulsowe pole magnetyczne intensyfikuje działanie zabiegu, zwiększając tym samym efekt stymulacji fibroblastów do produkcji włókien kolagenu. Technologia podciśnieniowej stymulacji tkanek VariPulse™ zwiększa mikrocyrkulację krwi oraz przepływ limfy w naczyniach włosowatych w obrębie tkanek objętych zabiegiem (drenaż limfatyczny), co przekłada się na lepsze ich dotlenienie i odżywienie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy mamy na celu likwidację obrzęku. Nowoczesnym rozwiązaniem jest również funkcja Real Time Thermal Feedback – podnoszenie tkanki z jednoczesnym pomiarem temperatury w czasie rzeczywistym, co daje możliwość nie tylko stałej kontroli temperatury, ale także ciągłego, nieprzerywanego kontaktu głowicy ze skórą. Wszystkie wyżej wymienione funkcje zwiększają efektywność przeprowadzanych zabiegów.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

esteticmed 1

- redukcja zmarszczek oraz modelowanie owalu twarzy
- zwiększenie napięcia i elastyczności skóry (obkurczenie i reorganizacja włókien kolagenu)
- zmniejszenie cellulitu - obrzękowo-włóknistych zmian w tkance podskórnej
- modelowanie sylwetki - zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych

Jaki jest czas trwania zabiegu i czy jest bolesny?

Czas jest uzależniony od okolicy poddanej zabiegowi - średnio jest to od 10 - 30 minut. Zabieg polega na masażu głowicą z jednoczesnym podgrzaniem tkanek, w związku z czym ciepło odczuwane przez pacjenta jest odprężające i rozluźnia mięśnie, nie wywołując dyskomfortu i bólu.

esteticmed 2

Czy zabieg ma jakikolwiek wpływ na codzienną aktywność pacjenta?

Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, co mija w ciągu kilkunastu minut do kilku godzin. Zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji, nie wyłącza więc pacjenta z codziennej aktywności zawodowej i towarzyskiej.

Jaki jest schemat terapii?

W celu modelowania owalu twarzy, poprawy jej konturów, ujędrnienia i liftingu skóry, również innych okolic takich jak szyja, dekolt - zaleca się wykonanie 4-6 sesji zabiegowych co 7-21 dni. Po zakończonym zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Jeżeli pacjentowi zależy na natychmiastowym złagodzeniu zaczerwienienia polecamy zabieg Intraceuticals, który polega na wprowadzaniu substancji aktywnych zawartych w danym serum w głąb skóry przy pomocy hiperbarycznego tlenu. Zabieg Intraceuticals intensywnie nawilża i jednocześnie łagodzi zaczerwienienie skóry.

Celem redukcji cellulitu i konturowania ciała rekomenduje się 8-10 zabiegów również co 7-21 dni. Terapię możemy wzbogacić o zabieg Med Contour Medical, który dzięki kawitacji ultradźwiękowej redukuje miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, intensyfikując efekty i skracając czas ich osiągnięcia. Pacjentom, których dotknął problem cellulitu wodnego, obrzęków kończyn dolnych polecamy dodatkowo zabieg lipomassage, będący silnym masażem mechanicznym tkanek, skutecznie drenującym zastoje limfatyczne.

Efekty działania zabiegu Venus Legacy™ są widoczne od razu po jego zakończeniu i stopniowo narastają w okresie od 3 do 6 miesięcy - dochodzi w tym czasie do procesów przebudowy i regeneracji tkanek. Aby podtrzymać rezultaty zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających - 1 zabieg co 3-6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu ?

  • rozrusznik serca
  • metalowe implanty w ciele
  • ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby
  • choroba niedokrwienna serca i przebyty zawał mięśnia sercowego
  • infekcje bakteryjne i wirusowe w miejscu, które ma być poddane zabiegowi
  • choroba nowotworowa
  • ciąża, okres karmienia piersią
esteticmed foto 2
esteticmed foto 3
esteticmed foto 4
esteticmed foto5

Publikowane: 13.02.2015

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Radiofrekwencja (urzadzenie Aluma, Accent, TriPollar, Spa RF, Pelleve) - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni