Wyjątkowe metody odmładzania - nici APTOS

Autor:

Lifting nićmi APTOS stał się popularną i skuteczną metodą podnoszenia i rewitalizacji zwiotczałych tkanek twarzy. Specjalistyczne nici są wyposażone w opatentowane typy wypustów, ułożonych gęsto po 4 sztukach na 1 cm wzdłuż nici. Są one implantowane w głębszych warstwach skóry, umiejscawiają się w tkankach i naprowadzają je na pierwotne położenie. W ten sposób przywracamy naturalne krągłości twarzy, ujędrnienie oraz napięcie skóry.

Firma APTOS to od 22 lat lider w dziedzinie odmładzania. Od czasu pierwszych patentów dr M. Sulamanidze, które wprowadziły rewolucję w dziedzinie małoinwazyjnego liftingu twarzy, Aptos, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta, systematycznie opracowuje nowe metody zabiegowe.

Nici APTOS vs chirurgiczny lifting

Nici stymulują tworzenie nowego kolagenu, gdyż zbudowane są z wchłanialnego materiału na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Jest to obok liftingu  dodatkowa korzyść ich stosowania.

Stosowanie nici wiąże się z mniejszym urazem w porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy. Nie ma blizn, ani nacięć skóry.

Procedura jest szybka (od 20 do 40 minut w zależności od liczby założonych nici) i bezpieczna.

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i wraz ze stymulacją produkcji kolagenu i elastyny.

Efekty liftingu nićmi wchłanialnymi mogą trwać od 18 do 24 miesięcy, a w przypadku nici stałych nawet do 10 lat.

Nici APTOS z kwasem hialuronowym

Do składu nici Aptos tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu dodano kwas hialuronowy (HA). Zastosowanie nici Aptos HA zapewnia progresywne odmłodzenie i przede wszystkim ciągły, doskonały lifting twarzy. Pacjenci już 14 dni po implantacji nici zauważają znaczącą poprawę jakości skóry zaistniałą przez działanie kwasu hialuronowego, który wpłynął na wzrost liczby włókien elastyny.

Nici Aptos Visage Do składu nici Aptos dodano kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy ponadto przyczynił się do znaczącego skrócenia okresu rekonwalescencji ze względu na redukcję reakcji zapalnych organizmu. Kwas hialuronowy posiada właściwości przeciwzapalne, co ogranicza ryzyko infekcji.

W okresie 14 - 60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej. Stopniowo skóra odzyskuje swoją naturalną jędrność i napięcie.

Nici Aptos 1

3 GENERACJA NICI APTOS Z KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy jest naturalnym i ważnym składnikiem ludzkiej skóry. Jest odpowiedzialny za stymulowanie produkcji kolagenu i ochronę przed wolnymi rodnikami, a także prawidłowe nawilżenie skóry. Tworzy szkielet dla ludzkich tkanek, wypełnia obszary międzykomórkowe.

Elastyna jest jednym z najważniejszych składników macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Struktura elastyny zapewnia skórze elastyczność, dzięki czemu wygląda młodo, promiennie i świeżo.

Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie, nie tylko w skórze, ale także w kościach, mięśniach i wszystkich innych tkankach łącznych. Jego zmniejszona produkcja z wiekiem, powoduje pojawienie się drobnych linii i zmarszczek.


3 Generacja nici Aptos przywraca naturalne piękno, jednocześnie liftinguje i odmładza skórę, co potwierdziły wyniki 2 letnich badań klinicznych.


Perły Dermatologii Estetycznej dla nici APTOS

Metody APTOS to nie tylko nici – to przemyślane koncepcje zabiegowe dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Walory nici zostały już trzykrotnie docenione przez lekarzy poprzez przyznanie nagrody Perła Dermatologii Estetycznej: w 2013 roku dla nici Excellance Visage w kategorii „ Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”, w 2017 roku dla Needle 2G Method w kategorii „Łabędzia szyja” oraz w roku 2018 w kategorii „Harmonia piękna”.

Perly dermatologii 2018 logo
Perły Dermatologii Estetycznej to prestiżowe wyróżnienie, synonim jakości i bezpieczeństwa

Proces starzenia jako zjawisko powszechne i naturalne dotyczy wszystkich okolic naszego ciała. Nici z linii Excellence równomiernie liftingują tkanki, dedykowane są więc do kompleksowego opracowania całej twarzy. Bardzo często jednak pacjenci narzekają na zaburzony owal twarzy, widoczne „chomiki” i nieestetyczną szyję. Wówczas należy zastosować cieszące się ogromną popularnością nici Aptos Needle Method nagrodzone w 2017 roku w kategorii „Łabędzia Szyja”.

Nici Aptos - łączenie z innymi zabiegami

Dzięki połączeniu zabiegu implantacji nici liftingujących z innymi małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi jesteśmy w stanie przywrócić kształt oraz prawidłowe proporcje dolnej części twarzy i podbródka.

Istotną poprawę wyglądu tych okolic możemy uzyskać tylko poprzez łączenie technik implantacji nici z rewitalizacją skóry i poprawą jej napięcia - odbudowę rusztowania tkankowego i kostnego, uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej lub usunięcie jej nadmiaru.

Skuteczność zabiegu jest związana z przestrzeganiem określonych zasad, takich jak: gruntowna wiedza i zrozumienie mechanizmów procesu starzenia oraz anatomii twarzy, uwzględnienie odmienności i znaczenia kondycji wszystkich tkanek w rejonie zabiegowym oraz staranny dobór przypadków oparty na precyzyjnej ocenie twarzy i podbródka, badaniu lekarskim i na określeniu oczekiwań pacjenta.

W przypadku technik łączonych ważne są zaplanowanie kolejności procedur, z uwzględnieniem okresu rekonwalescencji, a także dobór optymalnych materiałów, profesjonalna technika zabiegu i przestrzeganie zasad aseptyki.

Dotychczasowe doświadczenia wskazują na dużą skuteczność i przydatność technik łączonych w lekarskich zabiegach estetycznych.


 APTOS to niezwykle skuteczne zabiegi liftingujące dla twarzy i ciała.


 

Publikowane: 11.06.2019

Autor

Wyłączny dystrybutor firmy Aptos, pioniera technologii nici w zabiegach liftingujących. Organizuje szkolenia dla lekarzy, dba o standardy i podnoszenie kwalifikacji lekarzy w zakresie wybranych technik estetyki twarzy i ciała, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i zadowolenie.

Nici liftingujące APTOS - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni