Zaffiro w walce z wiotkością skóry

Autor:

Zmarszczki i inne niedoskonałości skóry tracącej z wiekiem sprężystość są częstym problemem większości z nas. Dzięki terapii Zaffiro możemy jednak cofnąć czas.

older woman

Z wiekiem skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie sił grawitacji. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Zmiany te są związane z drastycznym spadkiem ilości kolagenu w skórze i zmniejszeniem tempa jego syntezy. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości aktywnie zredukować za pomocą terapii Zaffiro Thermolifting. Jest to niekwestionowany przełom w niechirurgicznym liftingu skóry - całkowicie bezbolesna metoda zapewnia dogłębną regenerację włókien kolagenowych. Urządzenie stosowane do zabiegu, emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej. Efekt termiczny powoduje natychmiastowe podgrzanie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pewnej długości i liftingiem. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i napięta, zwiększa się jej elastyczność, zmianom ulega również struktura przestrzenna, zmarszczki zostają wygładzone. Efekt jest widoczny natychmiast po pierwszym zabiegu. Długofalowym skutkiem Zaffiro jest natomiast pobudzenie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu i przebudowa struktury białkowego rusztowania w skórze. Proces tworzenia, a następnie dojrzewania włókien kolagenu postępuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia i zagęszczenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

zaffiro2

Ujędrnianie twarzy i ciała

zaffiro přístroj

Seria zabiegów pomoże uporać się z widocznymi na twarzy oznakami czasu: ujędrnia skórę, wygładza zmarszczki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, a także poprawia napięcie i elastyczność skóry. Technologia Zaffiro pozwala zlikwidować wszelkie zwiotczenia na twarzy i szyi, podnieść opadające policzki i poprawić owal twarzy. Zabiegi mogą być także wykonywane w przypadku obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz gdy celem jest wymodelowanie obszaru nad kolanami. Zaffiro polecane jest profilaktycznie osobom między 25-35 rokiem życia (aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty wystarczy wykonać jeden zabieg). U pacjentów po 35 roku życia warto natomiast przeprowadzić serię zabiegów, które odmłodzą twarz.

Dzięki swoim właściwościom Zaffiro jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet po ciąży. Seria zabiegów na ciało pozwala przywrócić jędrność piersi, poprawić wygląd dekoltu i zniwelować wiotkość rozciągniętej skóry brzucha. W związku z tym, że każdy impuls Zaffiro składa się z 3 faz: chłodzenia, emisji podczerwieni i chłodzenia, sprawia, że zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny i nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Tuż po sesji można od razu wrócić do normalnej aktywności. Atutem tej technologii jest także możliwość wykonywania zabiegów nawet na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można  dzięki procedurze poprawić.

termolifting ba

Publikowane: 04.10.2011

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Dotyczące tematu

Thermolifting Thermage - Nowości

Zaffiro w walce z wiotkością skóry

Bieńkowscy Clinic®

Zmarszczki i inne niedoskonałości skóry tracącej z wiekiem sprężystość są częstym problemem większości z nas. Dzięki terapii...

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni