Wszystkie informacje zawarte na tej stronie pochodzą od autentycznych użytkowników portalu, nie od lekarzy czy specjalistów.

Liszaj twardzinowy i zanikowy - zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Po zabiegu Warto
KalinaKala
Utworzono: 29 sty 2018 · Zaktualizowano: 6 lut 2018

W maju 2017 roku zdiagnozowano u mnie lichen sclerosus atrophicus (liszaj twardzinowy i zanikowy). Początkowo leczona byłam dermatologicznie maściami: Cutivate, Advantan, zmiany skórne jednak nadal postępowały; skóra była coraz bardziej sucha, pojawiły się pieczenia, uciążliwe głównie w nocy. Następnie przepisano mi Protopic plus doustnie Piasceledine co łagodziło pieczenie, jednak obszar zmian stale się powiększał. W sierpniu 2017 trafiłam do Kliniki Dr.Serafina i po konsultacjach zdecydowałam się na zabieg laserowy oraz leczenie przy użyciu osocza bogatopłytkowego. I-szy zabieg miał miejsce we wrześniu i efekt był widoczny właściwie od razu, skóra zaczęła się regenerować, poprawił się koloryt. Następne dwa zabiegi odbyły się w odległoścach 4 tyg. Z każdym tygodniem skóra stawała się bardziej naturalna, grubsza i naturalnie nawilżona. Obecnie jestem przed kontrolą (3 miesiące po ostatnim zabiegu). Kobietom, które borykają się z tą chorobą, gorąco polecam umówienie się na konsultacje. Dr Serafin ma szeroką wiedzę i praktykę w zakresie leczenia różnych schorzeń a Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem więc zabiegi odbywają się na miejscu. Na wizytę trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem.

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

emka652165

·

· 6 lut 2018

Dzień dobry Kalino,

cieszę się w takim razie, że udało się rozwiązać Twój problem!

Czy liszaj, o którym piszesz pojawił się u Ciebie w obrębie sromu, czy może na innej części ciała?

Pozdrawiam Cię ciepło i życzę dużo zdrowia!

Emka

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Aktualizuj historię
Aktualizuj historię
Zainteresowała Cię ta historia?
Opowiedz nam o Twoich doświadczeniach z chirurgią plastyczną
Zacznij teraz

O lekarzu

dr Dawid Serafin Serafin Clinic

3 ośrodków w Śląskie, Mazowieckie...

Ocena:

Liszaj twardzinowy i zanikowy - zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

KalinaKala
Zobacz wszystkie

Więcej opinii

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.