Liszaj twardzinowy i zanikowy - zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Liszaj twardzinowy i zanikowy - zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

KalinaKala

W maju 2017 roku zdiagnozowano u mnie lichen sclerosus atrophicus (liszaj twardzinowy i zanikowy). Początkowo leczona byłam dermatologicznie maściami: Cutivate, Advantan, zmiany skórne jednak nadal postępowały; skóra była coraz bardziej sucha, pojawiły się pieczenia, uciążliwe głównie w nocy. Następnie przepisano mi Protopic plus doustnie Piasceledine co łagodziło pieczenie, jednak obszar zmian stale się powiększał. W sierpniu 2017 trafiłam do Kliniki Dr.Serafina i po konsultacjach zdecydowałam się na zabieg laserowy oraz leczenie przy użyciu osocza bogatopłytkowego. I-szy zabieg miał miejsce we wrześniu i efekt był widoczny właściwie od razu, skóra zaczęła się regenerować, poprawił się koloryt. Następne dwa zabiegi odbyły się w odległoścach 4 tyg. Z każdym tygodniem skóra stawała się bardziej naturalna, grubsza i naturalnie nawilżona. Obecnie jestem przed kontrolą (3 miesiące po ostatnim zabiegu).
Kobietom, które borykają się z tą chorobą, gorąco polecam umówienie się na konsultacje. Dr Serafin ma szeroką wiedzę i praktykę w zakresie leczenia różnych schorzeń a Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem więc zabiegi odbywają się na miejscu.
Na wizytę trzeba umawiać się z dużym wyprzedzeniem.

Pokazać komentarze1 Skryć komentarze1
Emka

Dzień dobry Kalino,
cieszę się w takim razie, że udało się rozwiązać Twój problem!
Czy liszaj, o którym piszesz pojawił się u Ciebie w obrębie sromu, czy może na innej części ciała?
Pozdrawiam Cię ciepło i życzę dużo zdrowia!
Emka

Szanowna Pani Z olbrzymią przyjemnością…

dr Dawid Serafin Serafin Clinic

Szanowna Pani

Z olbrzymią przyjemnością obserwowałem, jak szybko i sprawnie rodziliśmy sobie wspólnie z problemem, który Panią męczył tak długi czas. Dla mnie to olbrzymia przyjemniość i radość, kiedy tak trudne schorzenie w leczeniu - Liszaj twardzinowy i zanikowy - znikał w oczach. Pozostaję cały czas do usług i mam nadzieję, że problem ten to będzie już tylko przeszłość.

Pozdrawiam
Dawid Serafin

Opinia o lekarzu

Ogólna ocena
Sposób traktowania pacjenta
Udzielanie odpowiedzi na pytania
Czas poświęcony mojej osobie
Opieka po przeprowadzeniu zabiegu
Dostępność pod telefonem lub e-mailem
Profesjonalizm i uprzejmość obsługi
Czas oczekiwania

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy