Operacja powiek górnych na taśmach

Operacja powiek górnych na taśmach

Marcin Jan

Witam. Jestem 6 miesiacy po operacji powiek. Nie pokoi mnie ta wisząca skóra nad prawą powieką i nad lewym okiem, w miejscu wprowadzenia taśm zrobiła mi się coś jak ropień, zostało to wycięte, po miesiącu znowu zrobiło mi się w tym samym miejscu. Proszę odpisać czy skóra i pofałdowania wchlonie się samo? Tak przekonuje
Lekarz? I czy ten ala ropien od czego się robi? Dziękuję za odpowiedź z góry. Pozdrawiam. Od operacji minęło 6 miesięcy i dwa tygodnie.

Pokazać komentarze9 Skryć komentarze9
Ina54

Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia z małej odległości, ale jaki był powód, że zrobiono Ci zabieg właśnie tą metodą? Przyznam, że jeszcze z takim zabiegiem się nie spotkałam.
Po 6 miesiącach raczej powinien być już właściwy efekt. Ja miałam normalną korektę powiek i nie sądzę aby wisząca skóra się wchłonęła, wchłonąć się mogą obrzęki, zmiękczyć, spłaszczyć i zmniejszyć się mogą blizny, ale nie wisząca skóra. Chyba po to robiłeś zabieg żeby skóra nie wisiała? No i masz asymetrię, czy przed zabiegiem też była?

Zobacz odpowiedzi 8
Marcin Jan

Witam. Była asymetria. Miałem wrodzoną ptoze. Dlatego ta metoda podwieszenie powiek. Skóra się nie wchlonie sama? Lekarz zapewniał że tak? Czy jest to nie udany zabieg technicznie? Czy da się taśmy wyciągnąć? Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź na: Marcin Jan
Ina54

No ja fachowcem nie jestem, mam jakie takie pojęcie o normalnej korekcie powiek, ale Ty jak sam piszesz, miałeś asymetrię.
Jak już wspomniałam , taki rodzaj operacji jest mi obcy i domyślam się, że stosowany w szczególnych przypadkach (być może się mylę), ale skóra raczej się nie wchłonie.
U mnie było odwrotnie po zabiegu, miałam wrażeni, że mam za mało skóry, powieki były jakby skurczone a ja czułam się jak Chińczyk z małymi oczkami, ale z czasem skóra rozciągnęła się i wszystko wróciło do normy. trwało to ok. 2 miesiące. Ale żeby nadmiar skóry miał się wchłonąć to nie bardzo wiem czy to jest możliwe.
Czy ropień nadal się robi, czy stosujesz jakąś maść z antybiotykiem? W ogóle nie powinien się robić, no, ale może się zdarzyć, tylko nie powinien nawracać.
Czy myjesz normalnie twarz?

Odpowiedź na: Ina54
Marcin Jan

Twarz. Myje kilka razy dziennie. Miesiąc temu miałem wycięte. Po około miesiącu znowu to wróciło... Nie pokoi mnie fakt,że na taśmach mam podniesione dwie powieki, a to się robi z jednej strony. Poraz pierwszy zrobiło się około 4 miesiące po zabiegu.

Odpowiedź na: Marcin Jan
Ina54

Ja naprawdę nie wiem nic o tych taśmach więc przyjmuję, że ty wiesz o wiele więcej.Szkoda, że żaden lekarz nie che się wypowiedzieć.

Odpowiedź na: Ina54
Marcin Jan

Zabieg jest znany i powszechny. Technicznie podobno trudny.

Odpowiedź na: Ina54
Marcin Jan

Stosowałam maści z antybiotykiem, antybiotyk doustnie i octenisept I to dalej rosło. Więc jedyną opcją było wycięcie. Po ściągnięciu szwów, po około 3 tygodni dalej rośnie.

Odpowiedź na: Marcin Jan
Ina54

Ale to jest na pewno ropień czy coś innego? A co lekarz na to mówi?

Odpowiedź na: Ina54
Marcin Jan

Witam. Lekarz mówi że jest to Odczyn. Szkoda że żaden lekarz nie chce.

Więcej opinii na ten temat

Specjaliści w Twojej okolicy