Aquafilling bodyline

Preparaty Aquafilling® i LosDeline zostały wycofane z polskiego rynku. Aquafilling® był stosowany jako wypełniacz do modelowania ciała - powiększanie piersi i pośladków oraz korekcji ubytków w tkankach miękkich. Hydrofilowy żel był przeznaczony do wstrzykiwania, w 97-98% składał się z 0,9% fizjologicznego roztworu chlorku sodu i 2-3% poliamidu. Zgodnie z informacją Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjne i Estetycznej preparat od 22 marca 2017 r. nie powinien być wprowadzany do obrotu rynkowego w związku z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. 27 stycznia 2020 r. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych(URPL) wydał decyzję o wycofaniu z obrotu i używania żelu Los Deline, występującego wcześniej pod nazwą Aquafilling.

Informacja PTCHPiR o preparacie AQUAfilling

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej z siedzibą w Warszawie w efekcie podjętych działań uzyskał informację odnoszącą się do preparatu AQUAfilling Bodyline/Faceline produkowanego przez Matrixcell LTD, Na Vinici 43, 290 01 Podebrady, Republika Czeska.

Z otrzymanego w odpowiedzi na wystąpienie Prezesa Zarządu Głównego PTChPRiE pisma z Departamentu Nadzoru i Badań Klinicznych Wyrobów Medycznych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wynika, iż przedmiotowy preparat po 22 marca 2017 r. nie powinien być już wprowadzany do obrotu rynkowego.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż Zarząd Główny PTChPRiE podjął działania w celu ustalenia statusu prawnego funkcjonującego na rynku, a wydaje się analogicznego do AQUAfilling Bodyline/Faceline, preparatu pod nazwą Los DelineTM.

Z poczynionych do tej chwili ustaleń wynika, że dystrybucją produktu zajmuje się ten sam Dystrybutor, co AQUAfilling Bodyline/Faceline. Na stronie www.aquafilling.pl znajduje się m.in. informacja: „Pragniemy poinformować o zmianie nazwy preparatu Aquafilling na Los Deline. [...] Zmiana nazwy nie jest powiązana ze zmianami właściwości produktu, dotyczy wyłącznie nazewnictwa i zmiany opakowania. Produkt i jego właściwości pozostają bez zmian.”

Powyższe zaś może wskazywać na ryzyko pojawienia się tożsamych objawów i skutków stosowania preparatu Los DelineTM, do objawów i skutków stosowania AQUAfilling Bodyline/Faceline.

Oświadczenie PTMEiAA odnośnie preparatu Aquafilling

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-aging wydało oświadczenie, w którym informuje, że jako organizacja zrzeszającą polskich lekarzy medycyny estetycznej nie miało do czynienia z preparatami Aquafilling/Los Deline. Na kogresach Towarzystwa były natomiast omawiane powikłania po zabiegach z zastosowaniem Aquafilling. PTMEiAA wyraziło ubolewanie, że preparat był stosowany do zabiegów medycyny estetycznej i zadeklarowało pomoc i wsparcie poszkodowanym pacjentom.
Całe oświadczenie.

Dotychczas Aquafilling® bodyline stosowany był w przypadku :

  • Powiększania i korekcji kształtu piersi w przypadku inwolucyjnych zmian gruczołu sutkowego, którym towarzyszy opadanie typu 1,
  • Asymetriai tkanek miękkich piersi,
  • Korekcji ubytków w tkankach miękkich piersi,
  • Korekcji kształtu i objętości tkanek miękkich pośladków,
  • Różnorodnych nieregularności pośladków, deformacji pooperacyjnych,
  • Wrodzonych dysproporcji pośladków, asymetrii pośladków,
  • Płaskich pośladki,
  • Korekcji ubytków tkanek miękkich o różnej etiologii po liposukcji.

Aquafilling® bodyline wstrzykiwany był do tkanek miękkich zgodnie z zatwierdzonymi technikami za pomocą igły lub kaniuli G-16-18. Był uważany za zabieg minimalnie inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym za pomocą 0,25% roztworu chlorowodorku lidokainy, który powoduje minimalny uraz u pacjenta: bez blizn, bez bliznowców, bez nacięcia. Z reguły pacjent wracał do domu w dniu wykonania zabiegu. W ciągu jednego dnia po zabiegu pacjent mógł prowadzić normalne życie towarzyskie. Okres pooperacyjny był bezbolesny i komfortowy.

Ostateczny efekt estetyczny widoczny był siódmego dnia po zabiegu (po ustąpieniu wszystkich oznak niewielkiego obrzęku urazowego i wchłonięciu się miejscowo zastosowanego roztworu znieczulającego). Efekt estetyczny miał utrzymywać się ponad 5 lat.

Aktualizowane: 12.02.2020

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Zabieg bezbolesny

Warto     

Serdecznie polecam Pania doktor. Zabieg bezbolesny, efekty super, a co najwazniejsze piersi wygladaja bardzo naturalnie. Jeszcze raz dziekuje Pani doktor za profesjonalna opieke i piekne piersi!

Aquafilling bodyline - Cenniki

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni