Aquafilling bodyline

Aquafilling® bodyline to wypełniacz, który stosowano w zabiegach chirurgii plastycznej i do modelowania ciała - powiększanie piersi i pośladków oraz korekcji ubytków w tkankach miękkich. Jest to hydrofilowy żel przeznaczony do wstrzykiwania, w 97-98% składający się z 0,9% fizjologicznego roztworu chlorku sodu i 2-3% poliamidu.

Informacja PTCHPiR o preparacie AQUAfilling

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej z siedzibą w Warszawie w efekcie podjętych działań uzyskał informację odnoszącą się do preparatu AQUAfilling Bodyline/Faceline produkowanego przez Matrixcell LTD, Na Vinici 43, 290 01 Podebrady, Republika Czeska.

Z otrzymanego w odpowiedzi na wystąpienie Prezesa Zarządu Głównego PTChPRiE pisma z Departamentu Nadzoru i Badań Klinicznych Wyrobów Medycznych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wynika, iż przedmiotowy preparat po 22 marca 2017 r. nie powinien być już wprowadzany do obrotu rynkowego.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż Zarząd Główny PTChPRiE podjął działania w celu ustalenia statusu prawnego funkcjonującego na rynku, a wydaje się analogicznego do AQUAfilling Bodyline/Faceline, preparatu pod nazwą Los DelineTM.

Z poczynionych do tej chwili ustaleń wynika, że dystrybucją produktu zajmuje się ten sam Dystrybutor, co AQUAfilling Bodyline/Faceline. Na stronie www.aquafilling.pl znajduje się m.in. informacja: „Pragniemy poinformować o zmianie nazwy preparatu Aquafilling na Los Deline. [...] Zmiana nazwy nie jest powiązana ze zmianami właściwości produktu, dotyczy wyłącznie nazewnictwa i zmiany opakowania. Produkt i jego właściwości pozostają bez zmian.”

Powyższe zaś może wskazywać na ryzyko pojawienia się tożsamych objawów i skutków stosowania preparatu Los DelineTM, do objawów i skutków stosowania AQUAfilling Bodyline/Faceline.

Dotychczas Aquafilling® bodyline stosowany był w przypadku :

 • Powiększania i korekcji kształtu piersi w przypadku inwolucyjnych zmian gruczołu sutkowego, którym towarzyszy opadanie typu 1,
 • Asymetriai tkanek miękkich piersi,
 • Korekcji ubytków w tkankach miękkich piersi,
 • Korekcji kształtu i objętości tkanek miękkich pośladków,
 • Różnorodnych nieregularności pośladków, deformacji pooperacyjnych,
 • Wrodzonych dysproporcji pośladków, asymetrii pośladków,
 • Płaskich pośladki,
 • Korekcji ubytków tkanek miękkich o różnej etiologii po liposukcji.

Aquafilling® bodyline wstrzykiwany był do tkanek miękkich zgodnie z zatwierdzonymi technikami za pomocą igły lub kaniuli G-16-18. Był uważany za zabieg minimalnie inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym za pomocą 0,25% roztworu chlorowodorku lidokainy, który powoduje minimalny uraz u pacjenta: bez blizn, bez bliznowców, bez nacięcia. Z reguły pacjent wracał do domu w dniu wykonania zabiegu. W ciągu jednego dnia po zabiegu pacjent mógł prowadzić normalne życie towarzyskie. Okres pooperacyjny był bezbolesny i komfortowy.

Ostateczny efekt estetyczny widoczny był siódmego dnia po zabiegu (po ustąpieniu wszystkich oznak niewielkiego obrzęku urazowego i wchłonięciu się miejscowo zastosowanego roztworu znieczulającego). Efekt estetyczny miał utrzymywać się ponad 5 lat.

Przeciwwskazania do stosowania Aquafilling® bodyline

Aquafilling® bodyline nie należy stosować u pacjentów z:

 • zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • zaburzeniami miesiączkowania,
 • ciężkimi ogólnymi chorobami somatycznymi,
 • nowotworami,
 • nietolerancją lub alergią na leki,
 • zakażeniami skóry lub chorobami zapalnymi,
 • ostrymi chorobami zakaźnymi.

Jedynie lekarz, w oparciu o analizę budowy anatomicznej danego pacjenta, może ocenić, czy można osiągnąć pożądany efekt. Pacjent może wybrać technikę korekcji tkanek miękkich.

Zalety aplikacji Aquafilling® bodyline

 • Zabieg minimalnie inwazyjny – powrót do życia towarzyskiego w ciągu 1 dnia.
 • Naturalny wygląd tkanek miękkich – w odróżnieniu od protez, kontury są niewidoczne i nie można ich wykryć palpacyjnie.
 • Długotrwały efekt (ponad 5 lat).

Aktualizowane: 08.02.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

olcia.dyr 01.09.2014
Warto

Serdecznie polecam Pania doktor. Zabieg bezbolesny, efekty super, a co najwazniejsze piersi wygladaja bardzo naturalnie. Jeszcze raz dziekuje Pani doktor za profesjonalna opieke i piekne piersi!

Aquafilling bodyline - Cenniki

Ceny od 12 000 zł
zazwyczaj do 18 000 zł
LIPOLINE Klinika Liposukcji i Medycyny Estetycznej
Ceny od 12 000 zł
zazwyczaj do 18 000 zł
dr Joanna Haratym - NESSAMED
Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 1 200 zł
Klinika La Perla
Ceny od 10 950 zł
AdvanceMed - Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej
Ceny od 500 zł
zazwyczaj do 10 500 zł
dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni