Bezinwazyjny lifting powiek – Plasma IQ

Autor:

Patrząc na twarz zwykle najpierw dostrzegamy oczy. Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa, a jej kondycja jest bardzo ważna dla młodego wyglądu twarzy. Po niej najszybciej widać oznaki starzenia, stres i zmęczenie. Niezwykle delikatne są powieki ze względu na swoją budowę anatomiczną i zmniejszoną grubość skóry. Dodatkowo mięśnie zlokalizowane wokół oczu intensywnie codziennie pracują: podczas każdego uśmiechu, mówienia, czy też śmiania się. W ciągu dnia już samo nieświadome mruganie to ponad 17 tysięcy ruchów, nie licząc ruchów mimicznym mięśni wokół naszych oczu. Co więcej, już po trzydziestym roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, skóra jest mniej nawodniona, co sprawia, że traci ona jędrność i sprężystość. Z czasem dochodzi w końcu do opadania powiek. Dodatkowo słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co potęguje efekt opadania powiek.

eye 1439419 640x480

Na czym polega zabieg bezinwazyjnego liftingu powiek z wykorzystaniem urządzenia Plasma IQ

To bezinwazyjny prosty i szybki zabieg wykorzystywany do korekty opadających powiek (blefaroplastyki). Pozwala uzyskać efekt już po pierwszym zabiegu, pozbyć się pierwszych oznak starzenia, odmłodzić wygląd i spojrzenie. Dzięki zabiegowi dochodzi do zredukowania naskórka i obkurczenia skóry, a w konsekwencji do „otwarcia oczu”.

Jak działa urządzenie Plasma IQ

Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy. Działa tylko w obrębie naskórka nie uszkadzając skóry. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, powodując odparowanie naskórka i obkurczenie skóry w miejscu działania. Dzięki temu zabieg jest komfortowy, bezpieczny i bardzo precyzyjny.

Jakie są wskazania do wykorzystania urządzenia Plasma IQ

Plasmę IQ najczęściej stosuje się do korekty opadających powiek zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich oczu. Wykorzystywana jest również do korekty zmarszczek, głównie „kurzych łapek” i "zmarszczek palacza", a także do szybkiego i bezbolesnego usuwania brodawek oraz włókniaków.

Polecana jest szczególnie osobom aktywnym zawodowo, które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop i wyłączenie z pracy zawodowej, jaki byłby konieczny po klasycznym zabiegu chirurgicznym korygującym opadające powieki.

Jakie są przeciwskazania do bezinwazyjnego liftingu powiek z zastosowaniem urządzenia Plasma IQ

Zabiegu nie wykonuje się przede wszystkim u kobiet podczas ciąży i laktacji. W zakresie chorób ogólnych przeciwskazaniem są choroby wymagające przyjmowania leków przeciwkrzepliwych, zaburzenia krzepnięcia, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, łuszczyca, bielactwo, padaczka, a także ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Z punktu widzenia stanu miejscowego zabiegu nie wykonuje się w przypadku istnienia schorzenia zaburzającego proces gojenia ran, skłonności do tworzenia bliznowców, obecności aktywnych infekcji ropnych w miejscach planowanego zabiegu, otwartych zmian skórnych w obszarze poddawanym zabiegowi. Dodatkowym przeciwskazaniem jest przyjmowanie retinoidów, stosowanie samoopalaczy oraz poddawanie się zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej w obszarze poddawanym zabiegowi w okresie krótszym niż jeden miesiąc.

Jakie jest postępowanie po bezinwazyjny liftingu powiek z wykorzystaniem Plasma IQ

Bezpośrednio po zabiegu dana okolica może być lekko zaczerwieniona, zauważalne są również niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się od 5 do 7 dni. Strupki można zakryć podkładem do makijażu dzięki czemu stają się niewidoczne. Na drugi i trzeci dzień po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk miejsca poddanemu zabiegowi. Nie wolno w tym okresie korzystać z basenu, sauny, solarium po to, żeby nie zakazić okolicy poddawanej zabiegowi.

Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaróżowiona przez około 2 tygodnie. W tym czasie zaleca się stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i likwidujących zaczerwienienie. Efekt pozostanie na bardzo długo.

Publikowane: 27.04.2017

Więcej opinii na ten temat

Korekcja doliny łez - moja twarz wygląda na wypoczętą

Warto     

Miałam robione tzw doliny łez. Jest świetnie. Twarz wypoczęta. Polecam

Bezinwazyjny lifting powiek – Plasma IQ - Cenniki

Ceny od 1 200 zł
Dr Izabela Lenartowicz
lek. med. Renata Budzicz
Kraków, Chrzanów
Ceny od 800 zł
lek. med. Renata Budzicz
Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
Centrum Estetyki Ciała
Lecznica Melitus
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
Lecznica Melitus
Ceny od 200 zł
zazwyczaj do 1 700 zł
IP Cliniq Instytut Piękna
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni