Bezoperacyjna korekcja powiek Plexr

Opadanie górnych powiek zaczyna być często widoczne już po 30 roku życia. Kosmetyki gromadzą się w załamaniu powieki, pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu, delikatna skóra traci napięcie. Opadające powieki mogą nawet zakłócić normalne widzenie lub powodować uczucie zmęczenia. Często pierwszym oznakom starzenia towarzyszy wiotczenie skóry czoła i opadanie brwi. Wcześniej jedynym ratunkiem była chirurgiczna plastyka powiek, która nadal jest niezastąpiona w przypadku przepuklin tłuszczowych. Jeśli jednak problemem są fałdki skóry i opadające powieki, idealnym rozwiązaniem może być mniej inwazyjna technologia z wykorzystaniem urządzenia PLEXR. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i nie powodują zmiany wyglądu twarzy.

Przebieg korekcji powiek urządzeniem PLEXR

Urządzenie Plexr działa na zasadach radiofrekwencji. Zabieg przeprowadza lekarz w warunkach ambulatoryjnych po znieczuleniu twarzy kremem EMLA. Koncówkę urządzenia przykłada punktowo do korygowanego fałdu skóry tak, że w miejscu działania powstaje wiele maleńkich śladów. W cienkiej warstwie powietrza pomiędzy końcówką a skórą powstaje fizykalna plazma, która powoduje punktowe odparowanie i w rezultacie natychmiastowe napięcie skóry. W skórze dochodzi ponadto do przebudowy kolagenu jeszcze w okresie 1-6 miesięcy po zabiegu, a więc efekt jest z czasem coraz lepszy.

Rekonwalescencja po korekcji powiek PLEXR

Po zabiegu może się pojawić opuchlizna, delikatna lub nieco bardziej widoczna w zależności od wielu indywidualnych czynników - metabolizmu organizmu i predyspozycji genetycznych. Gojenie trwa około 5-7 dni. Obrzęk stopniowo znika, miejsce poddane zabiegowi zasycha, powstają maleńskie, drobniutkie strupki.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie filtrów pozabiegowych z fluidem, np. Dermablade VICHY.  Bez takiej ochrony może dojść do przejściowej pigmentacji skóry, która może trwać nawet kilka miesięcy. Dezynfekcja miejsc pozabiegowych nie jest konieczna, ale jeżeli mamy taką potrzebę, stosujemy środki bez alkoholu.

Efekty zabiegu korekcji powiek PLEXR

Efekt ostateczny jest widoczny po 4-6 tygodniach. Zazwyczaj wystarczy 1 zabieg, kiedy trzeba go jednak w niektórych miejscach powtórzyć, należy to zrobić nie wcześniej niż 1 miesiąc po pierwszym zabiegu, idealnie po upływie 6 miesięcy. Efekty są długorwałe, podobnie jak u chirurgii plastycznej - 5-10 lat, są jednak zależne od stylu życia i genetycznych uwarunkowań.

plexr

źródło: www.plexr.cz

Przeciwwskazania do korekcji powiek PLEXR

Brak.

Powikłania po korekcji powiek PLEXR

Jeśli pacjent poinformuje lekarza o swoim stanie zdrowia i zastosuje się do jego zaleceń, nie powinno być żadnych powikłań. Pewnym ryzykiem może być np. rozwój opryszczki w miejscu zabiegu lub inne infekcje skórne u osób podatnych podobnie, jak to bywa u większości zabiegów medycyny estetycznej. Pacjentowi nie podaje się rutynowo ani antybiotyków ani leków przeciwwirusowych. Jeśli pacjent często choruje na opryszczkę i obawa jest większa, lekarz podejmuje taką decyzję indywidualnie.  

Zalety korekcji powiek urządzeniem Plexr

  • zabieg ma indywidualny charakter - w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta można skorygować powieki górne lub dolne, czoło, zmarszczki palacza lub zmarszczki wokół twarzy
  • zabieg jest dokładny, ponieważ lekarz działa punktowo i od razu widzi efekty
  • brak blizn po zabiegu
  • kompleksowe, ale naturalne efekty zabiegu

Zalety klasycznej chirurgicznej plastyki powiek

  • przy występowaniu przepuklin tluszczowych jest to jedyna skuteczna metoda

Alternatywy urządzenia PLEXR

Niechirurgiczna korekcja powiek Plasma Jett from Estheticon on Vimeo.

Aktualizowane: 17.04.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Bezoperacyjna korekcja powiek Plexr - Nowości

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Bezoperacyjna korekcja powiek Plexr

Więcej opinii na ten temat

Be 10.07.2018
Nie wiem

Witam dziewczyny jestem 3 tyg po zabiegu czy wy tez macie blizny po tych strupkach dodam ze nie zdrapywalam odpadalo samo niewiem co sadzic

1 Lubię to   2 Komentarzy  

Bezoperacyjna korekcja powiek Plexr - Cenniki

Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 1 000 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
dr Krystyna Lubelska
Katowice, Bielsko-Biała
Ceny od 1 400 zł
zazwyczaj do 1 700 zł
dr Krystyna Lubelska
Ceny od 5 000 zł
dr Samir Ibrahim
dr Andrzej Kępa
Świdnica, Wrocław, Warszawa, Åhus, Berlin
Ceny od 1 500 zł
dr Andrzej Kępa
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni