Plexr - bezoperacyjna korekcja powiek

Opadanie górnych powiek zaczyna być często widoczne już po 30 roku życia. Kosmetyki gromadzą się w załamaniu powieki, pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu, delikatna skóra traci napięcie. Opadające powieki mogą nawet zakłócić normalne widzenie lub powodować uczucie zmęczenia. Często pierwszym oznakom starzenia towarzyszy wiotczenie skóry czoła i opadanie brwi.

Wcześniej jedynym ratunkiem dla zwiotczałej skóry w okolicy oka była chirurgiczna plastyka powiek, która nadal jest niezastąpiona w przypadku przepuklin tłuszczowych. Jeśli jednak problemem są fałdki skóry  i opadające powieki, mniej inwazyjna technologia z wykorzystaniem urządzenia Plexr jest idealnym rozwiązaniem. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i nie powodują zmiany wyglądu twarzy.

Przebieg zabiegu

Urządzenie Plexr działa na zasadach radiofrekwencji. Zabieg przeprowadza lekarz w warunkach ambulatoryjnych po znieczuleniu twarzy kremem EMLA. Koncówkę urządzenia przykłada punktowo do korygowanego fałdu skóry tak, że w miejscu działania powstaje wiele maleńkich śladów. W cienkiej warstwie powietrza pomiędzy końcówką a skórą powstaje fizykalna plazma, która powoduje punktowe odparowanie i w rezultacie natychmiastowe napięcie skóry. W skórze dochodzi ponadto do przebudowy kolagenu jeszcze w okresie 1-6 miesięcy po zabiegu, a więc efekt jest z czasem coraz lepszy.

Po zabiegu może się pojawić opuchlizna, delikatna lub nieco bardziej widoczna w zależności od wielu indywidualnych czynników - metabolizmu organizmu i predyspozycji genetycznych. Gojenie trwa około 5-7 dni. Obrzęk stopniowo znika, miejsce poddane zabiegowi zasycha, powstają maleńskie, drobniutkie strupki. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie filtrów pozabiegowych z fluidem, np. Dermablade VICHY.  Bez takiej ochrony może dojść do przejściowej pigmentacji skóry, która może trwać nawet kilka miesięcy. Dezynfekcja miejsc pozabiegowych nie jest konieczna, ale jeżeli mamy taką potrzebę, stosujemy środki bez alkoholu.

Efekt ostateczny jest widoczny po 4-6 tygodniach. Zazwyczaj wystarczy 1 zabieg, kiedy trzeba go jednak w niektórych miejscach powtórzyć, należy to zrobić nie wcześniej niż 1 miesiąc po pierwszym zabiegu, idealnie po upływie 6 miesięcy. Efekty są długorwałe, podobnie jak u chirurgii plastycznej - 5-10 lat, są jednak zależne od stylu życia i genetycznych uwarunkowań.

plexr

źródło: www.plexr.cz

Przeciwwskazania

Brak.

Powikłania

Jeśli pacjent poinformuje lekarza o swoim stanie zdrowia i zastosuje się do jego zaleceń, nie powinno być żadnych powikłań. Pewnym ryzykiem może być np. rozwój opryszczki w miejscu zabiegu lub inne infekcje skórne u osób podatnych, podobnie jak to bywa u większości zabiegów medycyny estetycznej. Pacjentowi nie podaje się rutynowo ani antybiotyków ani leków przeciwwirusowych. Jeśli pacjent często choruje na opryszczkę i obawa jest większa, lekarz podejmuje taką decyzję indywidualnie.  

Plusy korekcji powiek urządzeniem Plexr

  • zabieg ma indywidualny charakter - w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta można skorygować powieki górne lub dolne, czoło, zmarszczki palacza lub zmarszczki wokół twarzy
  • zabieg jest dokładny, ponieważ lekarz działa punktowo i od razu widzi efekty
  • brak blizn po zabiegu
  • kompleksowe, ale naturalne efekty zabiegu

Plusy klasycznej chirurgicznej plastyki powiek

  • przy występowaniu przepuklin tluszczowych jest to jedyna skuteczna metoda

Alternatywy urządzenia PLEXR

Niechirurgiczna korekcja powiek Plasma Jett from Estheticon on Vimeo.

 

 

Aktualizowane: 15.04.2018

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Więcej opinii na ten temat

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Bezoperacyjna korekcja powiek Plexr

dr Andrzej Kępa
Świdnica, Wrocław, Warszawa, Kristianstad, Åhus, Berlin, Malmö
15 rekomendacji

W której fazie jesteś?

   

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni