O zabiegu

Body lifting to korekcyjny zabieg chirurgiczny pomagający w usunięciu zbędnych fałdów skóry, które powstają na skutek dużego spadku masy ciała, powodowanego stosowaniem diety, intensywnymi ćwiczeniami czy zabiegami laparoskopowymi leczenia otyłości. Zabieg, w zależności od obszaru, dzieli się na kilka rodzajów: górny – dotyczący ramion i piersi, środkowy – obejmujący brzuch, i dolny – biodra, uda i pośladki. Jednorazowo można wykonać także kompleksowy body lifting wszystkich wspomnianych części ciała.

Jest to zabieg chirurgiczny, który pomaga pozbyć się zbędnych fałdów skóry powstających w wyniku drastycznego spadku masy ciała n.p. w wyniku stosowania diety, intensywnych ćwiczeń lub po zabiegach laparoskopowych leczenia otyłości. W zależności od obszaru wyróżniamy różne rodzaje body liftingu: górny (ramiona, piersi), środkowy (brzuch), dolny (biodra, pośladki, uda). Oczywiście można też przeprowadzić kompleksowy body liftingu wszystkich wyżej wymienionych części ciała podczas jednej operacji.

Aktualizowane

17.02.2009

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.