Sieć placówek na południu Polski. Jej działalność skupia się na nieinwazyjnych zabiegach odmładzania i rewitalizacji kobiecych narządów płciowych. Zatrudnia specjalistów stosujących nowoczesne metody.

Spis treści

O zabiegu

Clitoroplastyka polega na redukcji napletka, czyli fałdu skórnego otaczającego łechtaczkę i w rezultacie odsłonięcia jej górnej części. Zabieg z jednej strony poprawia estetykę narządów płciowych, z drugiej pozwala na łatwiejsze utrzymanie higieny okolic intymnych i zwiększenie doznań seksualnych. Clitoroplastyka to metoda małoinwazyjna wymagająca użycia lasera lub diatermii fal radiowych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, najczęściej w warunkach ambulatoryjnych.

Niektóre kobiety nie są zadowolone z wymiarów swojej łechtaczki. Niekiedy jest ona zupełnie ukryta pod fałdem skóry, co uniemożliwia pełną satysfakcję seksualną, albo zbyt wyeksponowana na zewnątrz, co sprawia dyskomfort, a nawet ból. Clitoroplastyka , czyli plastyka łechtaczki, pomaga przywrócić jej odpowiedni rozmiar oraz komfort i satysfakcję z życia seksualnego.

Dla kogo jest zabieg?

Zabieg skierowany jest do kobiet, które nie odczuwają dostatecznej satysfakcji podczas współżycia z powodu całkowicie lub częściowo zasłoniętej przez fałd skóry łechtaczki. Natomiast zabieg staje się koniecznością w przypadku, gdy łechtaczka jest zbyt wyeksponowana na zewnątrz. Wiąże się to z nadmiernym lub bolesnym odczuwaniem bodźców fizycznych podczas kontaktów seksualnych, a także w czasie wykonywania codziennych czynności. W tym przypadku zaleca się skrócenie napletka łechtaczki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na chirurgicznym odsłonięciu górnej części łechtaczki, poprzez redukcję napletka.
Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort/ból w okolicy krocza, może jednak wrócić do codziennych czynności. Pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodni. Po tym czasie możliwy jest także powrót do pełnej sprawności seksualnej.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej lub w razie jakichkolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza wiarygodności treści, zabiegów oraz innych materiałów i informacji opublikowanych na portalu ani nie poleca żadnych produktów, marek czy pracowników służby zdrowia."