Autor:

Dzięki ciągłemu rozszerzaniu wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, z roku na rok udaje się opatentować substancje i wprowadzić co raz skuteczniejsze zabiegi pozwalające przywrócić upragnioną młodość, bez rezygnacji z naturalnego efektu i bezpieczeństwa wykonywanych procedur.

Celującym w problem: utraty jędrności, widocznych zmarszczek i regeneracji pozbawionej witalności skóry, jest preparat Crystalys. Hydroksyapatyt wapnia, którego działanie polega na natychmiastowym wypełnieniu ubytków w skórze. Crystalys wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do odbudowy, przywracając jednocześnie twarzy właściwy owal i proporcje.

Jakie działanie wykazuje zabieg z wykorzystaniem Crystalys?

Holistyczne podejście w medycynie estetycznej pozwala spojrzeć na nasz organizm, jako na spójną całość, podkreślając istotę profilaktyki w przeciwdziałaniu procesom starzenia. Nie od dziś wiemy, że to, co jemy, jaki tryb życia prowadzimy ma zbawienny lub zgubny wpływ na naszą młodość. Wszystkie procesy możemy kontrolować, zatrzymać, a nawet odwrócić, decydując się na zabiegi preparatami zgodnymi biologicznie, tzn. takimi, które występują w naszym ciele.

crystalys 3

Ważne, by zabiegi medycyny estetycznej dawały już nie tylko efekt natychmiastowy, dostrzegalny bezpośrednio po zabiegu, ale także działać po czasie, wpływając na odnowę tkanek i ich regenerację.

Takie działanie wykazuje zabieg z wykorzystaniem preparatu Crystalys, który po podaniu stymuluje w skórze produkcję własnego kolagenu. Zabieg daje natychmiastową korekcję i bardzo naturalny efekt wypełnienia, a przez kilka kolejnych miesięcy zauważalna jest stopniowa poprawa jakości skóry.

Hydroksyapatyt wapnia nie jest nowością i medycyna kliniczna zna go od ponad 20 lat. Jego działanie widocznie zmniejsza zmarszczki i ubytki objętości, objawiające się efektem zapadniętej twarzy, podawany w niewielkich dawkach ujędrnia i uelastycznia skórę. Jest materiałem w pełni kompatybilnym, naturalnie występuje w naszych zębach i kościach.

Wskazania do zabiegu

 • modelowanie policzków
 • zagęszczenie skóry
 • modelowanie okolic linii żuchwy
 • modelowanie dłoni
 • likwidacja bruzd nosowo-wargowych
 • likwidacja zmarszczek tzw. "marionetkowych"
 • niechirurgiczna plastyka nosa
 • nowe wskazanie to poprawa napięcia wewnętrznej części ramion i ud

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Zaleca się jednak, by przygotować skórę do iniekcji podobnie, jak w przypadku każdego zabiegu (unikać ekspozycji na słońce przed zabiegiem i po nim również, nie planować wykonywania zabiegu po antybiotykoterapii i w przebiegu trwającej infekcji, poinformować lekarza o zażywanych lekach).

crystalys2

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem Emla. Preparat może być podawany przy użyciu igły lub za pomocą kaniuli na dwa sposoby: śródskórnie i podskórnie. Zawarte w nim mikrosfery, umieszczone zostały w żelowym nośniku, który dzięki swojej gładkiej strukturze, niweluje ryzyko przemieszczania się cząsteczek. Drobinki podane w leczone miejsce tworzą szkielet, który umożliwia wzrost kolagenu w okresie kilku miesięcy od zabiegu – zapewniając gładki i naturalny wygląd skórze. Produkt ten jest biozgodny i nie uczula.

Czas trwania zabiegu

Ok. 20-30 min. – w zależności od partii ciała.

Rekonwalescencja

Zabieg z wykorzystaniem Crystalys, niesie niewielkie zmiany w obrębie obszaru poddawanego działaniu preparatu. Crystalys przeszedł niezależne badania kliniczne oceniające parametry bezpieczeństwa, po użyciu obrzęk popodaniu był zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku innych wypełniaczy. 

Po zastosowaniu Crystalys nie zanotowano żadnych przypadków ziarniaków, guzków, martwicy, zakażeń czy uczulaeń innego typu. Biomateriał w składzie preparatu całkowicie wyklucza pozabiegowe reakcje alergiczne, jest biozgodny, samoistnie rozdysponowuje się w skórze tworząc konstrukcję pod nowo powstały kolagen.

Efekty zabiegu

Crystalys wykazuje dwuetapowe działanie. Żel zawarty w preparacie natychmiast wypełnia i wiąże się z tkanką, a hydroksyapatyt wapnia tworzy w tkankach „rusztowanie”, który stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, regeneruje, wygładza skórę dając naturalny efekt. Odmładzające efekty zabiegu Crystalys utrzymują się od 1,5 do 2 lat.

crystalys 1

Zalety zabiegu

 • Crystalys jest substancją ma działanie regenerujące, co za tym idzie nie powoduje nienaturalnego efektu wypełnienia
 • Crystalys wypełnia i liftinguje leczone miejsce
 • długoterminowe działanie polega na wzmożonej produkcja i akumulacja nowego
 • kolagenu pod wpływem podanych substancji
 • nie działa uczulająco
 • materiał samoistnie rozpuszcza się w skórze
 • nie niesie ryzyka powikłań i zmian w obrębie skóry, jak w przypadku wypełnień substancjami syntetycznymi
 • nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem Crystalys

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa

Publikowane: 16.08.2016

Więcej opinii na ten temat

Warto     

Byłam u pana dr na kilku zabiegach, teraz oceniając efekty po kilku miesiącach mogę śmiało stwierdzic, że były to świetnie wydane pieniądze! Najpierw udałam sie do dr na konsultację, ustalilismy wspólnie plan działania d... Więcej 

Crystalys - Cenniki

Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
NZOZ KRIOCENTRUM
Józefów
Ceny od 1 400 zł
NZOZ KRIOCENTRUM
Ceny od 1 050 zł
Anclara® Health & Aesthetics Lek. Anna Płatkowska-Szczerek
lek. med. Renata Budzicz
Kraków, Chrzanów
Ceny od 1 200 zł
lek. med. Renata Budzicz
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni