Nici liftingujące APTOS

Opadające policzki, kąciki ust, brwi, zmarszczki nosowo-wargowe czy podwójny podbródek to najczęstsze problemy z jakimi borykają się pacjenci. Ze względu na fakt, iż większość z nich oczekuje spektakularnych rezultatów przy możliwie najkrótszym okresie rekonwalescencji, świetnym rozwiązaniem dla wymagających są nici liftingujące Aptos. APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

Technologia Aptos została opracowana przez lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy mogą poszczycić się 18 patentami oraz licznymi światowymi nagrodami. W ramach APTOS opracowali od 1996 roku ponad 50 metod zabiegowych i są twórcami ponad 30 różnych rodzajów nici, które są wykonane z kopolimeru kwasu polimlekowego i kaprolaktonu (nici rozpuszczalne) i z polipropylenu (nici nierozpuszczalne).

Nici Aptos - wskazania

Aptos to nici wchłanialne i niewchłanialne, które mają maleńkie mikrowypustki na całej swojej długości. Te wypustki stanowią sekret ich skuteczności, pozwalają bowiem zakotwiczyć się w tkankac. Zabieg implantacji umożliwia podciągnięcie obwisłych tkanek i podwieszenie ich tak, aby zapobiec ponownemu opadaniu. Pozwala również poprawić kontury tkanek miękkich, nadając im objętość i spowalniając procesy starzenia. Kolejną jej zaletą jest fakt, że jeden ze składników nici - kwas polimlekowy (L-lactic) dodatkowo wywołuje efekty odmładzające aktywując naturalną regenerację skóry i spowalniając procesy starzenia.

Nici Aptos - przebieg zabiegu

Procedura zabiegowa jest bardzo łatwa, bezpieczna i nie pozostawia blizn. Polega na wykonywaniu nakłuć specjalną igłą. Następnie nici wprowadzane są pod skórę, wzdłuż wcześniej zaznaczonych linii. W zależności od obszaru w skórze umieszcza się 2–10 nici. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa na całą twarz ok. 30-40 min, poszczególna okolica natomiast to 10-15 minut.

Nici Aptos - efekty zabiegu

To procedura lubiana przez pacjentów, ponieważ w krótkim czasie i przy minimalnej ingerencji osiągamy efekty porównywalne z tym, które daje tradycyjny lifting. Pierwsze rezultaty można zaobserwować od razu po zabiegu. Natomiast z biegiem czasu efekt narasta – widoczne są wyraźne postępy kolejno po 2, 4 i 8 tygodniach po zabiegu, które w konsekwencji utrzymują się do 2 lat.„ –tłumaczy dr Michał Kowalczewski z Kliniki Ars Estetica w Warszawie.

Nici Aptos - typy nici

Ze względu na fakt, iż do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie, wybór nici Aptos jest bardzo duży.

EXCELLENCE METHOD

Visage Excellence

Pionier małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wprowadzane za pomocą kaniul nici są wyposażone w specjalne, nowe typy wypustów, które są mocowane naprzeciw siebie, tworząc spiralę wokół nici. Każdy pojedynczy wypust jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, co pozwala na mocne osadzenie w hipodermie, grupując tkankę w każdej mikro sekcji nici. Ponadto specjalna technika implantacji pozwala skutecznie walczyć nawet z tak newralgicznymi objawami starzenia jak np. „chomiki”. Najczęściej wykorzystuje się je do zabiegów na twarz, szyję, brzuch, ramiona, uda.

Visage Excellence

Nano Excellence

Uniwersalna nić rozpuszczalna ze specjalnie zaprojektowanymi wielokierunkowymi wypustami, służąca do rewitalizacji oraz wzmacniania tkanek. System mocowania w tkankach doskonale je napina, ujędrnia. Dodatkowo nici stymulują wzrost nowego kolagenu, który tworzy nową, zdrową skórę. Nici wprowadzane są w podskórną warstwę tłuszczową za pomocą tępo zakończonej kaniuli, która przenika przez warstwy podskórne, co ogranicza dodatkowe krwawienie i obrzęki po zabiegu. Metoda jest szybka i prosta do wykonania. Praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

NANO EXCELLENCE

Body Excellence

W tej metodzie stosuje się nici rozpuszczalne z wielokierunkowymi, specjalnie zaprojektowanymi wypustami. Unikalne cechy wypustów oraz dopasowana długość nici wzmacniają siłę unoszenia i podtrzymywania tkanek ciała. Efektywny kształt nici skutecznie unosi cały obszar zabiegowy za pomoca prostej i nieinwazyjnej metody zabiegowej. Wykonany zabieg wzmacnia tkanki oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna. Nici implantowane są za pomocą atraumatycznej, tępo zakończonej kaniuli, dzięki czemu unikamy dodatkowych krwawień i obrzęków po zabiegu. Metoda Excellence jest łatwa i szybka do wykonania i praktycznie nie wymaga żadnej rekonwalescencji dla pacjenta. W rezultacie skóra jest odbudowana, przywrócona zostaje jej objętość, a efekty starzenia są znacznie zredukowane.

Body excellence

SPRING METHOD

Light Lift Spring

Light Lift Spring to spiralnie nawinięte nici wokół ostro zakończonej igły. Występują w postaci nici rozpuszczalnych jak i nierozpuszczalnych. Metoda ta dedykowana jest głównie do korekcji linii marionetki, unoszenia kącików ust oraz modelowania twarzy, szczególnie przy ciężkich tkankach. Nić po zaimplantowaniu, zachowuje sprężystość i kształt sprężyny. Uczestniczy w skurczu i rozkurczu mięśni mimicznych, nie zniekształcając wyrazu twarzy. Wokół nici rozpoczyna się proces namnażania kolagenu, powstaje nowa, zdrowa skóra.

Light Lift Spring

Nano Spring

Nić rozpuszczalna, spiralnie owinięta wokół tępo zakończonej kaniuli. Metoda ta dedykowana jest do rewitalizacji i wzmacniania tkanek różnych obszarów twarzy i dekoltu. Szczególnie sprawdza się w korekcji drobnych linii i  zmarszczek stref mimicznych. Nano Spring zachowuje sprężystość i kształt sprężyny, doskonale zmiejszając widoczność głębszych zmarszczek. Polecany jest także do korekcji brwi i wierzchołka nosa. Nigdy nie migruje do stref bocznych i utrzymuje elastyczność. Zmarszczki znikają, a nowy wygląd jest całkowicie naturalny.  Procedura jest łatwa i szybka, praktycznie bez okresu rekonwalescencji dla pacjenta.

Nano spring

LINEA METHOD

Light Lift Linea

Nić rozpuszczalna, ze specjalnie zaprojektowanymi, dwukierunkowymi wypustami, umożliwiająca lekki lifting i wzmocnienie opadających tkanek miękkich.
Linea Method to niechirurgiczna metoda stosowana do skutecznej korekty zmian na twarzy związanych z wiekiem. Procedura zabiegowa jest prosta i szybka do przeprowadzenia. Nie wymaga żadnych nacięć. Implantacja nici do podskórnej tkani tłuszczowej odbywa się za pomocą tępo zakończonej kaniuli, w znieczuleniu miejscowym. Podskórnie wypusty rozchylają się, chwytając tkanki i tworząc dla nich strukturę wsparcia. Rezultat widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu, skóra staje się uniesiona, a tkanka tłuszczowa repozycjonowana.

Light Lift Linea

VITIS METHOD

Nano Vitis

Nić rozpuszczalna, bez wypustów, podwójnie skręcona na kształt warkocza, umieszczona w tępo zakończonej kaniuli. Polecana jest do rewitalizacji i wzmacniania tkanek różnych obszarów twarzy, szyi i ciała. Ten wyjątkowy kształt pomaga uruchamiać wewnątrz tkankowe procesy regeneracyjne. Po zaimplantowaniu warkocz zaczyna się stopniowo rozkręcać, zwiększając objętość, wypełniając drobne zmarszczki i linie, jak wypełniacz, z tym, że precyzyjnie, tylko w miejscu wprowadzenia nici. Powierzchnia skóry ulega wyrównaniu i jest wyraźnie gładsza. Maksymalny efekt uzyskuje się w ciągu 1-1,5 miesiąca po zabiegu i utrzymuje się przez 1,5 do 2 lat.

Nano vitis

Niechirurgiczna korekcja okolicy oka nićmi Aptos Nano Vitis - dr Ewa Rybicka

NEEDLE METHOD

Light Lift Needle

Nici z dwukierunkowymi wypustami umożliwiają, w minimalnie inwazyjny i naturalny sposób podejść do zmian związanych ze starzeniem się tkanek miękkich. Nici implantowane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Występują w postaci nici rozpuszczalnych jak i nierozpuszczalnych. Light Lift Needle przymocowane są do podwójnej, obustronnie ostrej trójkątnej igły tnącej w środkowej jej części.  Dzięki  takiej  strukturze  lekarz  może  wykonać  korekcję  długiego  odcinka  o nierównych  konturach,  jak  obszar  podbródka,  czy  unieść  brwi, przeprowadzając nić podskórnie z jednej strony na drugą, zawracając lub tworząc pętle, bez konieczności całkowitego wykłuwania igły. Zapobiega to u pacjenta „zaciąganiu” skóry w punktach wyjścia wzdłuż całej linii przejścia. Taki lifting tkanek miękkich jest bardzo mocny i niezawodny. Wszystkie manipulacje wykonywane są bez nacięć skóry. Nowy kształt i kontur widoczne są natychmiast po zabiegu, a efekt utrwala się z upływem czasu.

Light Lift Needle

Body Needle

Nici polipropylenowe (stałe) bez wypustów, mocowane do obustronnie ostrej igły punktowej. Wykorzystywane  są  do  unoszenia  piersi  metodą  tzw.  “podskórnego  biustonosza”  mocowanego  do  kości  obojczykowej. 
Body Needle mogą być także stosowane do korygowania podbródka z pomocą małego nacięcia za uchem tzw. „metoda hamak”.
Mocowanie tkanek miękkich jest dużo bardziej stabilne i utrzymuje się przez ok. 5 lat. Po tym okresie, należy odszukać założone za uchem węzły, podciągnąć nić, dopasowując do nowego ułożenia tkanek i tym samym wydłużyć efekt zabiegowy, bez kolejnej operacji. Procedura wykonywana jest  w znieczuleniu miejscowym.
Metoda jest szybka, bardzo skuteczna i wymaga zdecydowanie krótszego okresu rekonwalescencji niż konwencjonalne zabiegi chirurgiczne.

Body needle method

Podskórny biustonosz z nici Aptos sposobem na opadające piersi - dr Tadeusz Witwicki

THREAD METHOD

Light Lift Thread

Nici z dwukierunkowymi wypustami, które umożliwiają w nieinwazyjny i naturalny sposób podejść do zmian w tkankach miękkich związanych z wiekiem. Występują w postaci nici rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych. Osobliwością tej metody jest to, że podwójna igła ma jedno wspólne ostrze. Nici przymocowane są do końca igły, po wprowadzeniu na pożądaną głębokość igła jest rozdzielana na dwie części.
Nowa  konstrukcja  igieł  umożliwia  lekarzowi  wykonanie  procedury  unoszenia  brwi,  liftingu  w  okolicach  kości  policzkowych,  linii  żuchwy, podbródka, w sposób łatwiejszy i bardziej efektywny poprzez różne ścieżki dostępu do wybranych okolic. Okrągła, pusta w środku igła łączy w sobie elastyczność i wyjątkową wytrzymałość. Te cechy pozwalają lekarzowi lepiej kontrolować głębokość implantacji nici, minimalizować ucisk oraz traumatyzację tkanek.

Light Lift Thread

SOLE METHOD

Sole Rhinoplasty

Nić z dwukierunkowymi wypustami, umożliwiająca nieinwazyjne i naturalne podejście do nieinwazyjnej korekcji nosa. Dostępna jest zarówno
w wersji rozpuszczalnej, jak i stałej. Przymocowana jest na końcu podwójnej, obustronnie zakończonej łagodnym ostrzem, wydrążonej, prostej  igły. Lekarz ma możliwość korekty asymetrii nozdrzy, grzbietu nosa oraz uniesienia końcówki nosa. Istnieje również możliwość zmiany kształtu nosa za pomocą jednego szwu biegnącego od jednej strony do drugiej bez całkowitego wykłucia ze skóry.

Sole rhinoplasty

Sole Othoplasty

Polipropylenowa  nić  bez  wypustów,  przymocowana  do  obustronnie  ostrej  zakrzywionej  igły.  Taki  kształt  igły  umożliwia  lekarzowi  minimalnie  inwazyjne  podejście  do  korekty  ucha.  Poprzez  zmianę  kąta  przylegania  ucha  lekarz  może  korygować  wrodzone,  pourazowe  lub pooperacyjne deformacje ucha, jednocześnie tworząc pożądany naturalny wygląd.
Metoda Sole Otoplasty przeznaczona jest także do korekty brody i zwiększania objętości w okolicy kości policzkowych.
Metoda jest minimalnie inwazyjna i wymaga tylko niewielkiego nacięcia.
Efekty  pozabiegowe  są  trwałe  i  utrzymują  się  ok  5  lat.  Pacjent  uzyskuje  naturalny  wygląd  i  długotrwały  efekt  w  ciągu  20-30  min.  tylko  przy znieczuleniu miejscowym.

Sole othoplasty

Nici Aptos - zalety

  • Minimalna inwazyjność
  • Znieczulenie miejscowe
  • Krótkotrwały zabieg (15-20 min.)
  • Natychmiastowe rezultaty
  • Minimalny okres rekonwalescencji
  • Wzrost nowego kolagenu
  • Zwiększenie mikrokrążenia
  • Długotrwały efekt

Reasumując, linia Aptos oferuje szeroki zakres produktów, które są w stanie zlikwidować nasze niedoskonałości, kompleksy i co więcej zniwelować oznaki starzenia. Wieloletnie badania naukowe dowodzą, że nici te świetnie sprawdzają się w usuwaniu oznak zwiotczenia, opadania tkanek miękkich, deformacji owalu twarzy, żuchwy, podwójnym podbródku, zmianach zanikowych, nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej oraz asymetrii twarzy. Zatem mamy do czynienia z metodą innowacyjną, dającą natychmiastowe efekty a wszystko to przy minimalnej ingerencji.

Artykuł powstał dzięki wsparciu:

Kliniki Ars Estetica Warszawa, Wrocław

Aesthetic Concept dystrybutor APTOS

Aktualizowane: 01.07.2019

Nici liftingujące APTOS - Nowości

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Nici liftingujące APTOS

Dr Ewa Rybicka
Medycyna Estetyczna, Warszawa, 25 lat praktyki
15 rekomendacji

Więcej opinii na ten temat

Nici liftingujące APTOS - Cenniki

Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 6 952 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Ceny od 1 600 zł
zazwyczaj do 3 600 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 000 zł
Dr Ewa Rybicka
dr Joanna Wiśniewska - Goryń
Warszawa, Podkowa Leśna
Ceny od 2 500 zł
dr Joanna Wiśniewska - Goryń
Ceny od 1 600 zł
zazwyczaj do 6 900 zł
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni