O zabiegu

Hallux valgus, czyli koślawy paluch to deformacja, niosąca ze sobą szereg dolegliwości bólowych. Z tego względu leczenie haluksów jest kwestią nie tylko estetyczną, ale także zdrowotną. Przy niewielkim stopniu deformacji stosuje się metody nieinwazyjne, głównie taping podologiczny oraz specjalne wkładki ortopedyczne. Zaawansowany hallux valgus wymaga z kolei leczenia chirurgicznego. Zabieg jest najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Nowoczesne techniki pozwalają skrócić czas hospitalizacji pacjenta do jednej doby i jednocześnie przyspieszyć rekonwalescencję.

Wada spowodowana deformacją stawu w stopie, której podstawowym objawem jest przekrzywienie się palucha w stronę drugiego palca.
Deformacja ma tendencje do pogłębiania się, co jest bolesne i nieestetyczne. Najczęściej dotknięte tym problemem są kobiety. Deformacja dotyka też innych palców stopy oraz podbicia.
Z czasem deformacja ta pogłębia się, powodując bolesną oraz mało estetyczną sytuację, którą lekarze określają mianem Halluksów.
Najlepsze efekty przynosi interwencja chirurgiczna, od lekarza zależy, jaką metodę wybierze dla konkretnego pacjenta. Decydującą rolę odgrywa wiek pacjenta.

Publikowane

11.08.2011

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.