Autor:

Hymenotomia jest zabiegiem, polegającym na nacięciu zbyt grubej i niepodatnej błony dziewiczej. Pogrubiona lub zarośnięta błona dziewicza jest wadą wrodzoną kobiecych narządów płciowych. Defekt ten utrudnia pełną inicjację seksualną kobiety, co przekłada się także na jakość życia seksualnego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Nadmiernie gruba i usztywniona błona dziewicza niemal całkowicie wyklucza prowadzenie aktywnego życia seksualnego. Może być także przyczyną braku miesiączki i bólu brzucha. Zabiegowi poddać się mogą także kobiety, które ze względu na strach przed bólem, nie rozpoczęły jeszcze życia seksualnego. Nacięcie błony dziewiczej w znieczuleniu umożliwia bezbolesną inicjację seksualną.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 10-20 minut. Lekarz znieczula miejsce poddane zabiegowi, a następnie przy pomocy lasera wykonuje nacięcie błony dziewiczej. Bywa, że samo nacięcie nie wystarcza, aby zabieg był w satysfakcjonujący, wtedy wycięta zostaje część fałdu błony. Zabieg jest nieinwazyjny, a pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

Po około 1-2 miesiącach pacjentka odzyskuje całkowitą aktywność seksualną.

Publikowane: 12.03.2014

Hymenotomia - Cenniki

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni