Sieć placówek na południu Polski. Jej działalność skupia się na nieinwazyjnych zabiegach odmładzania i rewitalizacji kobiecych narządów płciowych. Zatrudnia specjalistów stosujących nowoczesne metody.

Spis treści

O zabiegu

Hymenotomia jest zabiegiem polegającym na chirurgicznym lub laserowym usunięciu błony dziewiczej. Przesłankami do jej wykonania są zwykle zalecenia medyczne, szczególnie specyficzna budowa błony dziewiczej uniemożliwiająca współżycie seksualne. Zabieg jest też przeprowadzany u pacjentek cierpiących na deformację narządów płciowych. Hymenotomię często wykonuje się na życzenie pacjentek, które obawiają się bólu w trakcie pierwszego stosunku seksualnego. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe.

Hymenotomia jest zabiegiem, polegającym na nacięciu zbyt grubej i niepodatnej błony dziewiczej. Pogrubiona lub zarośnięta błona dziewicza jest wadą wrodzoną kobiecych narządów płciowych. Defekt ten utrudnia pełną inicjację seksualną kobiety, co przekłada się także na jakość życia seksualnego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Nadmiernie gruba i usztywniona błona dziewicza niemal całkowicie wyklucza prowadzenie aktywnego życia seksualnego. Może być także przyczyną braku miesiączki i bólu brzucha. Zabiegowi poddać się mogą także kobiety, które ze względu na strach przed bólem, nie rozpoczęły jeszcze życia seksualnego. Nacięcie błony dziewiczej w znieczuleniu umożliwia bezbolesną inicjację seksualną.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 10-20 minut. Lekarz znieczula miejsce poddane zabiegowi, a następnie przy pomocy lasera wykonuje nacięcie błony dziewiczej. Bywa, że samo nacięcie nie wystarcza, aby zabieg był w satysfakcjonujący, wtedy wycięta zostaje część fałdu błony. Zabieg jest nieinwazyjny, a pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

Po około 1-2 miesiącach pacjentka odzyskuje całkowitą aktywność seksualną.

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej lub w razie jakichkolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza wiarygodności treści, zabiegów oraz innych materiałów i informacji opublikowanych na portalu ani nie poleca żadnych produktów, marek czy pracowników służby zdrowia."