Autor:

Medycyna kliniczna od wielu lat zna i z sukcesem wykorzystuje kolagen w przebiegu procesu leczenia wielu schorzeń. Kolagen jest znany także na rynku kosmetycznym i obecny w szeregu produktów do pielęgnacji skóry. Jednak dopiero najnowsze odkrycie w dziedzinie medycyny estetycznej – wykorzystanie Linerase, atelokolagenu typu I w procesach zabiegowych – pozwala poznać szerokie spectrum wykorzystania tej naturalnej substancji zawartej w naszym organizmie do radzenia sobie z problemami skóry.

Kolagen wykorzystywany do zabiegów, zawarty w produkcie Linerase to kolagen leczniczy w niczym nie przypominający tego, który zawarty jest w dostępnych na rynku kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry. Jest on przede wszystkim budulcem ścięgien, tkanki kostnej, tkanki bliznowatej, tkanki podskórnej i skóry. Ma więc nieocenione zdolności regeneracyjne w miejscu, gdzie uzupełni się jego ubytki.

Jakie działanie wykazuje zabieg z wykorzystaniem Linerase?

Produkcja kolagenu w naszym organizmie stopniowo słabnie, wraz z wiekiem i szkodliwymi czynnikami, których obecności w środowisku nie da się unikać. Skutkiem ich działania są pojawiające się z czasem zmarszczki grawitacyjne, utrata właściwych proporcji twarzy, widoczna z zmianie jej owalu. Można skutecznie spowolnić ten proces, stosując liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ale niezwykłą skuteczność i gwarancję naturalnego efektu wykazują te, z zastosowaniem substancji biozgodnych.

linerase 1

 

Podanie Linerase skutkuje wytworzeniem środowiska sprzyjającego regeneracji, poprzez intensywną produkcję kolagenu typu III w skórze. Ten typ kolagenu jest jedynym, który odpowiada za jędrność skóry i przyspiesza jej regenerację. Linerase pobudza fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, które kolejno pełnią rolę naturalnego wypełnienia ubytków w skórze. 

Wskazania do zabiegu

 • widoczne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, zaburzony owal twarzy
 • widoczne blizny
 • zmęczona, odwodniona skóra, której potrzebna jest regeneracja
 • skóra, która utraciła jędrność i elastyczność
 • profilaktycznie można wykonywać zabieg po 25. r. ż., zwłaszcza jeżeli skóra wykazuje tendencję do przesuszania i przedwczesnego starzenia

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Zaleca się jednak, by przygotować skórę do iniekcji podobnie, jak w przypadku każdej mezoterapii (unikać ekspozycji na słońce przed zabiegiem i po nim również, nie planować wykonywania zabiegu po antybiotykoterapii i w przebiegu trwającej infekcji, poinformować lekarza o zażywanych lekach).

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie kremem Emla). Sam jego przebieg przypomina mezoterapię, a jedyne co odróżnia go od zabiegów innymi preparatami, to większa głębokość podania Linerase w skórę przy mniejszej ilości pojedynczych nakłuć. 

linerase 2

Linerase nie łączymy w protokoły zabiegowe, aby wykorzystać jego pełne działanie zaleca się odczekanie 14 dni przed wykonaniem innych zabiegów medycyny estetycznej. 

Czas trwania zabiegu

Ok. 20-30 min. – w zależności od partii ciała.

Rekonwalescencja

Podobnie jak każda mezoterapia, tak i zabieg z wykorzystaniem Linerase, niesie niewielkie zmiany w obrębie obszaru poddawanego działaniu preparatu. Pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Linerase nie wywołuje alergii. Ślady po iniekcji znikają jeszcze tego samego dnia. U osób ze skórą wrażliwszą zaczerwienienie i obrzęk mogą się utrzymywać do kilku godzin po zabiegu.

Kolagen zawarty w preparacie Linerase jest biomateriałem całkowicie wykluczającym pozabiegowe reakcje alergiczne, jest biodegradowalny i biozgodny (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze).

Efekty zabiegu

Skóra po zabiegu jest wyraźnie wygładzona i odczuwalnie jędrniejsza. Efekt zabiegu niwelowania widoczności zmarszczek i poprawy jędrności skóry utrzymuje się od roku do dwóch lat. Efekt usuwania widoczności blizn jest trwały. Dla wzmocnienia efektu działania zabiegu zaleca się wykonanie serii mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Zalety zabiegu

 • nie powoduje nienaturalnego efektu wypełnienia – Linerase jest substancją naturalną i biopochodną, łatwo łączy się z tkanką
 • skóra w miejscu podania wypełnienia w ubytki zachowuje swoją strukturę i naturalny wygląd
 • nie działa uczulająco
 • materiał samoistnie rozpuszcza się w skórze
 • kolagen zawarty w Linerase jest oczyszczony, całkowicie pozbawiony substancji alergizujących
 • nie niesie ryzyka powikłań i zmian w obrębie skóry, jak w przypadku wypełnień substancjami syntetycznymi
 • nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności

linerase 3

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem Linerase

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa

Aktualizowane: 14.01.2019

Więcej opinii na ten temat

Linerase - Cenniki

Ceny od 1 200 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr Piotr Turkowski
Ceny od 960 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 500 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 900 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
dr Adam Srebrzyński - Silver Clinic

Polecane zabiegi

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni