O zabiegu

Lipomioplastyka to chirurgiczny zabieg modelowania sylwetki, polegający na odsysaniu tłuszczu z miejsc, w którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej i/lub przeszczepianiu go do miejsc, które tego wymagają. Lipomioplastyka to inwazyjna procedura chirurgiczna, wiążąca się z wyłączeniem pacjenta z życia codziennego na jakiś czas.

Zabieg kształtuje ciało poprzez usunięcie komórek tłuszczowych w miejscach, gdzie istnieje nadmiar tłuszczu i / lub poprzez dodanie komórek tłuszczowych w obszarach, gdzie wymagana jest dodatkowa osłona. Pozwala zaznaczyć charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia odpowiednie dla szczupłej i wysportowanej sylwetki kobiety i mężczyzny Jest to procedura wysoce chirurgiczna, ponieważ jej wyniki są całkowicie zależne od umiejętności i "estetycznego oka" chirurga. Lipomioplastyka wykorzystuje głębokie, powierzchniowe i przejściowe techniki modelowania tkanki tłuszczowej w określonych obszarach anatomicznych - mięśnia prostego brzucha, mięśnia zębatego przedniego, mięśni skośnych zewnętrznych, piersiowego większego, pachwinowych więzadeł krzyżowych - w celu stworzenia bardziej naturalnej, umięśnionej sylwetki.
Kobieta może więc uzyskać zgrabną linię talii, kształt pośladków, płaski brzuszek z zaznaczoną bruzdą pachwinową. Odessany tłuszcz może być wykorzystany do przeszczepienia w piersi lub pośladki celem podkreślenia ich krągłości czy zwiększenia objętości.
Mężczyzna może pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha, bioder, piersi, pleców, ramion, pach, okolicy spojenia łonowego. Pozyskany tłuszcz może być użyty w celu poprawienia wyglądu mięśni piersiowych i naramiennych.
Zabieg lipomioplastyki wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, po którym pacjent pozostaje w klinice co najmniej 1 dobę. Średnio podczas zabiegu odsysa się około 4-6 litrów tłuszczu. Przez około miesiąc po zabiegu pacjent powinien stosować specjalne ubranie uciskowe. Zalecane są masaże limfatyczne od 3-4 doby po zabiegu, co przyspiesza uzyskanie efektu.

Publikowane

15.12.2010

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.