Lipomioplastyka - modelowanie tkanki tłuszczowej

W której fazie jesteś?

   

Zabieg kształtuje ciało poprzez usunięcie komórek tłuszczowych w miejscach, gdzie istnieje nadmiar tłuszczu i / lub poprzez dodanie komórek tłuszczowych w obszarach, gdzie wymagana jest dodatkowa osłona. Pozwala zaznaczyć charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia odpowiednie dla szczupłej i wysportowanej sylwetki kobiety i mężczyzny Jest to procedura wysoce chirurgiczna, ponieważ jej wyniki są całkowicie zależne od umiejętności i "estetycznego oka" chirurga. Lipomioplastyka wykorzystuje głębokie, powierzchniowe i przejściowe techniki modelowania tkanki tłuszczowej w określonych obszarach anatomicznych - mięśnia prostego brzucha, mięśnia zębatego przedniego, mięśni skośnych zewnętrznych, piersiowego większego, pachwinowych więzadeł krzyżowych - w celu stworzenia bardziej naturalnej, umięśnionej sylwetki.

Kobieta może więc uzyskać zgrabną linię talii, kształt pośladków, płaski brzuszek z zaznaczoną bruzdą pachwinową. Odessany tłuszcz może być wykorzystany do przeszczepienia w piersi lub pośladki celem podkreślenia ich krągłości czy zwiększenia objętości.

Mężczyzna może pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha, bioder, piersi, pleców, ramion, pach, okolicy spojenia łonowego. Pozyskany tłuszcz może być użyty w celu poprawienia wyglądu mięśni piersiowych i naramiennych.

Zabieg lipomioplastyki wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, po którym pacjent pozostaje w klinice co najmniej 1 dobę. Średnio podczas zabiegu odsysa się około 4-6 litrów tłuszczu. Przez około miesiąc po zabiegu pacjent powinien stosować specjalne ubranie uciskowe. Zalecane są masaże limfatyczne od 3-4 doby po zabiegu, co przyspiesza uzyskanie efektu.

Publikowane: 15.12.2010

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Polecane zabiegi

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni