Liposukcja laserowa Smartlipo

SmartLipo lub inaczej liposukcja laserowa to metoda polegająca na usuwaniu zbędnego nadmiaru tłuszczu. Kształtuje Wasze ciało. Przy pomocy promieniowania laserowego dochodzi do rozkładu tkanek tłuszczowych, które są w naturalny sposób uwalniane z metabolizmem. Bez wyraźnego krwawienia, bezboleśnie, bez zwolnienia lekarskiego.

Czym jest liposukcja laserowa - SmartLipo ?

Pod skórę zostaje wprowadzony dren (rurka) o średnicy ok.1 - 2 mm, która zawiera laserowy promień. Poruszanie rurki tam i z powrotem sprawia, że energia zawarta w promieniu lasera może oddziaływać bezpośrednio na komórkę tłuszczową, rozpuści ją i umożliwi jej drenaż (odprowadzenie). Promień lasera wpływa też na tkankę podskórną powodując ściągnięcie włókien kolagenowych.

Skroploną tkankę tłuszczową można w przypadku bardzo niewielkich partii pozostawić bez odsysania. W wyniku naturalnych procesów metabolizmu sukcesywnie dojdzie do jej wchłonięcia. Jednak w większości zabiegów przeprowadzonych na dużym obszarze należy rozpuszczoną tkankę tłuszczową uważnie odessać. Większość nowoczesnych gabinetów używa w tym celu techniki tzw. liposukcji wibracyjnej.

Dzięki temu, że drenaż jest niewielki, zabieg jest bardzo mało inwazyjny, można przeprowadzić go w znieczuleniu miejscowym. Krew w drobnych cewkach skrzepnie natychmiast. Może dojść jedynie do niewielkiego krwawienia, po zabiegu nie powstają obrzęki a rekonwalescencja przebiega o wiele szybciej niż w przypadku klasycznej liposukcji.

Obawy związane z  bezpieczeństwem zabiegu laserowego są niepotrzebne - laser potrafi łatwo rozróżnić komórki tłuszczowe od pozostałych tkanek (nerwów, naczyń). Poza tym miejsca wprowadzenia promienia laserowego do warstwy podskórnej nie są zszywane, wystarczy je zabezpieczyć opatrunkiem a następnie w miarę upływu czasu zagoją się.

Czy jesteś odpowiednim kandydatem do liposukcji laserowej - SmartLipo?

Jeśli na Twoim ciele występują miejsca, których nie możesz wyszczuplić poprzez stosowanie diety bądź ćwiczeń fizycznych, to jesteś odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia liposukcji laserowej. Idealny kandydat powinien być zdrowy, mieć w miarę normalną wagę i oczywiście realne wyobrażenie o wynikach.

SmartLipo jest idealne do usuwania tłuszczu w następujących miejscach: brzuch, podbródek, szyja, ramiona, męskie gruczoły piersiowe, wewnętrzne i zewnętrzne stron ud, pośladki, kolana, biodra i kostki. Następnie jest to technika odpowiednia do napinania obwisłej i opadającej skóry. Zabieg pomaga w poprawieniu rysów ciała i może do pewnego stopnia usunąć cellulit.

Ile wizyt jest niezbędnych?

Większość pacjentów poddaje się tylko jednemu zabiegowi, który w zupełności wystarczy. Czas zabiegu wszystkich miejsc wynosi od ok. 45 minut do godziny.

Co należy po zabiegu przestrzegać?

Po zabiegu należy koniecznie nosić bieliznę kompresyjną. Długość jej noszenia zależy od wielkości obszaru, na którym był przeprowadzony zabieg. Jest to od kilku dni do kilku tygodni. W przypadku niewielkich zabiegów, np. na podbródku można nie zakładać opatrunku. Większość osób po dwóch dniach po zabiegu wraca do pracy. 

Czy wynik liposukcji laserowej jest trwały?

Tak, organizm dorosłego człowieka nie produkuje nowych komórek tłuszczowych. Jednak tycie wiąże się z powiększeniem istniejących komórek. Smartlipo usuwa komórki tłuszczowe na zawsze, a jeśli przybierzecie na wadze, tłuszcz odkłada się w miejscach, które nie były poddane zabiegowi..

Wynik zabiegu może być widoczny już po tygodniu, utrwala się w ciągu kilku miesięcy.

Aktualizowane: 25.04.2014

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Liposukcja laserowa - Smartlipo - Cenniki

Ceny od 3 000 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 2 000 zł
zazwyczaj do 8 000 zł
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Ceny od 3 000 zł
zazwyczaj do 8 000 zł
Centrum Liposukcji
Ceny od 4 000 zł
zazwyczaj do 10 000 zł
dr n. med. Wojciech Jasek
Ceny od 3 000 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
Centrum Estetyki Ciała

Liposukcja laserowa - Smartlipo

78% poleca. 23 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni