Liposukcja tradycyjna

Jesteś po zabiegu?

Podziel się swoimi doświadczeniami w krótkiej ankiecie i pomóż innym podejmować lepsze decyzje.

Wielu ludzi cierpi z powodu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, w niektórych częściach ciała, jak np. biodra, uda, brzuch i pośladki. Odsysanie tkanki tłuszczowej przy użyciu pompy ssącej, która próżniowo usuwa nadmiar złogów tłuszczowych to jedna z metod liposukcji. Należy pamiętać, że głównym celem odsysania tłuszczu jest przede wszystkim modelowanie kształtu ciała.

Co to  jest liposukcja tradycyjna?

  1. Pod tkankę tłuszczową w tej metodzie nie jest wstrzykiwany żaden płyn czy roztwór  – stąd nazwa - metoda sucha. Konieczne jest zastosowanie tu wyższego podciśnienia, co skutkować może większą utratą krwii, uszkodzeniami tkanek, a w efekte końcowym mogą pojawić się bardziej wyraźne nierówności. Zabieg wykonywany jest oczywiście w znieczuleniu ogólnym. Metoda ta uważana jest obecnie za przestarzałą, przez co jest wykonywana rzadko.

  2. Tradycyjną liposukcją nazywamy też liposukcję przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym z zastosowaniem metody wet lub super wet, kiedy to  do tkanki wstrzykiwany jest płyn infiltracyjny, niezawierający środków przeciwbólowych. Następnie przebiega właściwe  odsysanie tłuszczu z zastosowaniem różnych typów kaniuli, w zależności od wyposażenia jakim dysponuje dana klinika. Dzięki tej metodzie przeprowadzanej w całkowitym znieczuleniu istnieje możliwość usunięcia większej ilości tłuszczu na raz. Mogą też być używane kaniule o większej średnicy, a czas trwania zabiegu jest krótszy w porównaniu z metodą tumiscent. Istnieje jednak większe ryzyko, związane z koniecznością zastosowania znieczulenia ogólnego. Dalszą wadą brak możliwości zmian ułożenia pacjenta w czasie trwania zabiegu, lub też ewentualnego dokończenia odsysania w pozycji stojącej (co może mieć wpływ na końcowy efekt kosmetyczny). Niektóre kliniki wykonują liposukcję tą metodą całkiem często, chociaż za zdecydowanie nowocześniejszą uważa się liposukcję tumiscent.

Aktualizowane: 10.03.2009

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) - Nowości

8 mitów na temat liposukcji

lek. med. Julita Jędrzejczak - klinika PRESTIGE

Liposukcja jest bardzo popularną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów. Jak podaje Amerykańskie Towarzystwo Estetycznej...

Więcej opinii na ten temat

Karolina11 04.06.2017
Warto

Witam, 12/4/17 miałam wykonaną przez Dr Kłosa liposukcję ud wewnetrznych i zewnętrznych, brzucha, boków i przeszczep do piersi. Po pierwsze - to nie jakiś  tam mało  inwazyjny Vaser jak piszą, ale OPERACJA... Więcej 

6 Lubię to   23 Komentarzy  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni