O zabiegu

Liposukcja tradycyjna to odsysanie tłuszczu chirurgiczną metodą. Zabieg zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa on od 1 godziny do 3 godzin w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Liposukcja tradycyjna to inwazyjny zabieg, wymagający rekonwalescencji i wyłączenia pacjenta z życia codziennego.

Wielu ludzi cierpi z powodu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, w niektórych częściach ciała, jak np. biodra, uda, brzuch i pośladki. Odsysanie tkanki tłuszczowej przy użyciu pompy ssącej, która próżniowo usuwa nadmiar złogów tłuszczowych to jedna z metod liposukcji. Należy pamiętać, że głównym celem odsysania tłuszczu jest przede wszystkim modelowanie kształtu ciała.

Co to jest liposukcja tradycyjna?

  • Pod tkankę tłuszczową w tej metodzie nie jest wstrzykiwany żaden płyn czy roztwór – stąd nazwa - metoda sucha. Konieczne jest zastosowanie tu wyższego podciśnienia, co skutkować może większą utratą krwii, uszkodzeniami tkanek, a w efekte końcowym mogą pojawić się bardziej wyraźne nierówności. Zabieg wykonywany jest oczywiście w znieczuleniu ogólnym. Metoda ta uważana jest obecnie za przestarzałą, przez co jest wykonywana rzadko.
  • Tradycyjną liposukcją nazywamy też liposukcję przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym z zastosowaniem metody wet lub super wet, kiedy to do tkanki wstrzykiwany jest płyn infiltracyjny, niezawierający środków przeciwbólowych. Następnie przebiega właściwe odsysanie tłuszczu z zastosowaniem różnych typów kaniuli, w zależności od wyposażenia jakim dysponuje dana klinika. Dzięki tej metodzie przeprowadzanej w całkowitym znieczuleniu istnieje możliwość usunięcia większej ilości tłuszczu na raz. Mogą też być używane kaniule o większej średnicy, a czas trwania zabiegu jest krótszy w porównaniu z metodą tumiscent. Istnieje jednak większe ryzyko, związane z koniecznością zastosowania znieczulenia ogólnego. Dalszą wadą brak możliwości zmian ułożenia pacjenta w czasie trwania zabiegu, lub też ewentualnego dokończenia odsysania w pozycji stojącej (co może mieć wpływ na końcowy efekt kosmetyczny). Niektóre kliniki wykonują liposukcję tą metodą całkiem często, chociaż za zdecydowanie nowocześniejszą uważa się liposukcję tumiscent.

Aktualizowane

10.03.2009

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.