Liposukcja tumescent

Wielu ludzi cierpi z powodu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, w niektórych częściach ciała, jak n. p. biodra, uda, brzuch i pośladki. „Tumescent“ z ang. „brzęczący“ jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu przed zabiegiem dużej ilości płynu fizjologicznego, jest to jedna z metod liposukcji.

Co to jest liposukcja tumescent?

W przypadku techniki liposukcji tumescent do uprzednio wyznaczonych do poprawy okolic, aplikuje się za pomocą igły (podłączonej wężykiem do naczynia z rozcieńczonym roztworem), roztwór infiltracyjny w dużej ilości. Liposukcję tumescent wykonuje się zazwyczaj u pacjentów, u których można zastosować tylko znieczulenie miejscowe. Zabieg ten trwa dłużej niż klasyczna liposukcja (maksymalnie 3 godziny, ale w praktyce ok. 2 godzin). Ponieważ roztwór oprócz fizjologicznego (solnego) roztworu zawiera również adrenalinę (powodującą obkurczanie naczyń krwionośnych) oraz pewne ilości substancji znieczulającej – anestetyku (zazwyczaj lidokainu), zastosowanie innego znieczulenia nie jest konieczne. Anastetyk zawarty w roztworze infiltracyjnym ma także działanie lipofilne-tzn. powoduje, bez jakichkolwiek skutków ubocznych, powierzchniową deserukcję komórek tłuszczowych, które można swobodnie odessać cienkimi - 2 mm – kaniulami (wenflonami). Podczas tej metody często wstrzykuje się 2-3 razy więcej roztworu, niż wynosi objętość tkanki tłuszczowej, która ma być usunięta. Rezultatem tego jest tymczasowy obrzęk (ang. tumescence) tkanki podskórnej, który dostarcza możliwość wykorzystania cienkich zaokrąglonych kaniul, których średnicę musieli byśmy podwoić lub potroić, jeżeli mielibyśmy do czynienia z tkanką nieinfiltrowaną. Przed rozpoczęciem odsysania tłuszczu pacjent musi poczekać czasami nawet 40 minut, zanim zacznie działać środek znieczulający. Następnie przebiega odsysanie przy pomocy kaniul liposukcyjnych. Zaletą metody tumescent jest stosowanie znieczulenia miejscowego, aplikacja dużej ilości roztworu, lipofilne działanie lidocainu, możliwość zmiany pozycji pacjenta w trakcie zabiegu i końcowe odsysanie tłuszczu przeprowadzane w pozycji stojącej pacjenta. Zabieg w porownaniu z klasyczną liposukcją trwa dłużej ale nie zaleca się podczas jednej wizyty odsysać jednocześnie kilku wielkich obszarów lub całego ciała. Metoda tumescent jest w połączeniu z kaniulą wibracyjną stosowaną do odsysawania, uważana za najefektywniejszą i jednocześnie najdelikatniejszą metodę. Chodzi tu o kombinację metody tumescent i liposukcji wibracyjnej.

Aktualizowane: 17.02.2009

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Anonymous 09.02.2012
Warto

Zrobiłam u doktora poprawkę liposukcji po innym znanym chirurgu (nie plastyku). Warto było, chociaż dr. Osuch był sceptyczny co do mojej operacji. Efekt lepszy niż się spodziewałam. Mogę doktora spokojnie polecić.

Liposukcja tumescent - Cenniki

dr n. med. Artur Sandelewski
Jaworzno, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice
Ceny od 4 000 zł
dr n. med. Artur Sandelewski
Ceny od 4 000 zł
Dr n. med. Lubomir Lembas
Ceny od 1 000 zł
zazwyczaj do 3 000 zł
KNACK CLINIC - Chirurgia Plastyczna M. Knakiewicz
Ceny od 3 500 zł
dr n. med. Małgorzata Kuźlan
Ceny od 2 000 zł
zazwyczaj do 8 000 zł
Dr n. med. Kazimierz Cieślik

Liposukcja tumescent

96% poleca. 110 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni