O zabiegu

Liposukcja wibracyjna to inwazyjny zabieg modelowania sylwetki polegający na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Jest zalecana osobom z umiarkowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej i dość elastyczną skórą. Polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej specjalnej kaniuli wibracyjnej wykonującej regularne ruchy w płaszczyźnie poziomej i pozwalającej w ten sposób bezpiecznie oddzielić komórki tłuszczowe od otaczających je tkanek. Kaniula ma niewielkie rozmiary, co powoduje, że nie wymaga dużego nacięcia powłok skórnych. Materiał pozyskany podczas liposukcji wibracyjnej nie ulega uszkodzeniom, co oznacza, że może zostać zastosowany do innych zabiegów w tym lipomodelingu.

Zabieg podobny do tradycyjnej liposukcji, ale znacznie bezpieczniejszy. Liposukcja wibracyjna wykonana jest przy pomocy KANIUL wprowadzonych w ruch wibracyjny. Dzięki bardzo szybkim ruchom kaniul tłuszcz jest odsysany w jak najkrótszym czasie.

Co to jest liposukcja wibracyjna?

Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnej kaniuli wibracyjnej, która porusza się szybkimi, krótkimi ruchami w przód i w tył. Urządzenie to bardziej delikatnie wnika do tkanki tłuszczowej, może być więc stosowane w miejscach, gdzie zawiera ona więcej elementów łącznych, jak np. na pośladkach czy na plecach. Metoda ta jest wskazana przy powtórnej liposukcji, czy też w przypadku konieczności wyrównania niedostatków w odsysanym rejonie lub też na granicy pomiędzy odsysanymi nieodsysanym obszarem ciała. Najbardziej popularnym urządzeniem, którego integralną część stanowi kaniula wibracyjna, część filtrująca i urządzenie odsysające, jest Vacuson LP 60. Połączenie metody tumiscencyjnej z liposukcją wibracyjną uważa się za jedną z bezpieczniejszym, a zarazem efektywniejszych metod liposukcji.

Aktualizowane

21.01.2019

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.