Dermapen - mezoterapia mikroigłowa

Autor:

Pogarszający się z wiekiem stan i kondycja skóry nie ujmują nam lat. Na niektóre problemy pomaga mały zabieg z użyciem Dermapenu, nowoczesnego, precyzyjnego urządzenia nakłuwającego. Skóra otrzymuje podczas takich nakłuć specjalny koktajl odżywczy, który poprawia jej jakość, zdrowotność i świeżość. Likwiduje się w ten sposób drobne zmarszczki, napina i ujędrnia skórę, poprawia owal twarzy.

Co to jest DERMAPEN™?

DERMAPEN™ innowacyjne urządzenie umożliwiające frakcyjne mikronakłuwanie skóry z prędkością 80 tys. nakłuć na minutę.

Jest niewielkie oraz łatwe i bardzo wszechstronne w użyciu. Działa poprzez pobudzanie naturalnych procesów tworzenia nowego kolagenu, stymulując naturalne procesy regeneracji skóry. W medycynie estetycznej, DERMAPEN™ umożliwia znakomitą terapię wiotkiej i cienkiej skóry, łatwo ulegającej procesom starzenia , aktywnie ja odmładzając.

Precyzja tego urządzenia jest nieporównywalnie lepsza od tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

Na czym polega zabieg z użyciem DERMAPEN™?

Dzięki zastosowaniu technologii patentowej AOVN™ (ang. Advanced Oscillating Vertical Needling), urządzenie DERMAPEN™ jako jedyne umożliwia nakłuwanie skóry z prędkością nawet 1300 nakłuć na sekundę, przy czym szybkość nakłuwania jest regulowana.

skin

Do mikronakłuwania stosuje się wytrzymałe i cieniutkie igły z molibdenu.

Igły w liczbie 12 są montowane w wymiennych, jednorazowych kartridżach.

System igieł poprzez nakłucia w głąb skóry dostarcza do niej substancje czynne zapewniając doskonałą stymulację fibroblastów. Poprzez nakłucia powstają delikatne mikrourazy. Gojąc się skóra naprawia się i dochodzi do powstawania nowego kolagenu.

Zabieg trwa tylko ok. 30-45 minut. Najpierw nanosi się na skórę krem znieczulający i wykonuje kilka pasaży, w celu jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni, a potem je dezynfekuje. Następnie wykonywane są mikrowkłucia. Urządzenie umożliwia dobranie ich odpowiedniej głębokości, którą można zmieniać także w trakcie zabiegu). O głębokości nakłuć decyduje lekarz, w zależności od wskazania oraz okolicy i grubości skóry (od 0,5 do 2,5 mm). Podczas zabiegu poprzez iniekcje dostarcza się mezoterapeutyczne mieszanki wzbogacane osoczem bogatopłytkowym czy kwasem hialuronowym, witaminami, czynnikami wzrostu, peptydami – zależnie od obszaru zabiegu, oczekiwanych efektów i wskazania medycznego.

Wskazania do zabiegu z użyciem DERMAPEN™

Zabiegi z użyciem DERMAPEN™ można wykonywać na całej twarzy, a także na szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, a nawet na skórze głowy. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na zabieg w delikatnych obszarach i miejscach z utrudnionym dostępem jak np. obszar okolicy oka czu ust Igły DERMAPEN™ nie zawierają chromu i niklu, dlatego zabieg można wykonać także u osób wykazujących objawy uczuleniowe na te metale.

Zabieg z użyciem Dermapen wskazany jest gdy mamy:

 • niewielkie zmarszczki
 • rozszerzone pory
 • niewielkie przebarwienia
 • niezdrowy kolor skóry /szara, zmęczona/
 • opadający owal twarzy
 • rozstępy
 • niewielkie blizny: potrądzikowe, pourazowe, po oparzeniach
 • zwiotczała cienka skóra dłoni
 • zasinienia, podkrążone oczy
 • wypadanie włosów

Oczekiwane efekty zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia DERMAPEN™ oddziaływuje na skórę poprawiając jej zewnętrzną kondycję jak również od środka przebudowywana jest struktura skóry.

Zapewnia przy tym widoczne pogrubienie i poprawę napięcia skóry, spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza pory, daje efekt delikatnego liftingu, zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych i przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry, pobudza odbudowę i niweluje rozstępy oraz blizny (potrądzikowych, pooparzeniowych, pourazowych, pozabiegowych). Zabieg ten ma również zastosowanie w leczeniu łysienia, szczególnie u tych osób, dla których inne zabiegi (np. mezoterapii) są zbyt bolesne. Jest ponadto bardzo bezpieczny i nie powoduje infekcji, czy innych niepożądanych działań ubocznych.

W sumie, DERMAPEN™ pozwala na pobudzenie komórek skóry i odbudowę jej struktury, w trakcie których następuje:

 • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • pobudzanie działania płytkowych czynników wzrostu i stymulacja fibroblastów
 • wzmocnienie oraz poprawa gęstości i elastyczności skóry, dzięki obecności nowego kolagenu
 • poprawa odżywienia, unaczynienia i struktury skóry
 • dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy, następuje też poprawa i ujednolicenie naturalnego koloru skóry
 • odnowa naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia i prawidłowej przebudowy tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe infekcje skórne,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym, zaburzenia krzepnięcia,
 • skłonność do powstawania bliznowaceń,
 • nadwrażliwość na preparaty stosowane w mezoterapii,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna),
 • choroby nowotworowe.

Wskazania pozabiegowe

Zabieg DERMAPEN™ nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia rodzinnego i zawodowego. Funkcja automatycznego nakłuwania do minimum redukuje ewentualny ból i dyskomfort pacjentów. W trakcie zabiegu pojawia się lekkie równomierne zaczerwienienie skóry. Można też spodziewać się niewielkich krwawie‚ punktowych i lekkiej opuchlizny. Nie musimy obwaiać się krwiakó w czy zasinień. Odczuwalne może być lekkie pieczenie czy odczucie gorąca w nakłuwanych miejscach. Celem złagodzenia tych podrażnień po zabiegu można zastosować maskę IPLase™ lub specjalistyczny podkład medyczny PRODERMA™, które dodatkowo przyspieszają też gojenie, poprawiają oddychanie oraz schładzają i koją skórę. Kilka dni 3-4 po zabiegu możemy spodziewać się delikatnego złuszczania naskórka. Do stanu normalnego skóra powinna powrocić po 5-7 dniach.

Jak często można wykonywać zabiegi z użyciem DERMAPEN™?

Ogólnie zaleca się wykonywanie serii 4-6 zabiegów, w odstępach co 2-4 tygodnie. Wymagane jest jednak indywidualne podejście do każdego przypadku, ponieważ skóra dojrzała goi się wolniej i posiada mniejszy potencjał regeneracyjny, więc nie należy jej przemęczać nadmierną ilością zbyt częstych zabiegów.

Cena zabiegu z użyciem DERMAPEN™ 

Zabiegi z wykorzystaniem DERMAPEN™ kosztują od 450 złotych wzwyż.

Publikowane: 02.12.2015

Więcej opinii na ten temat

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa - Cenniki

Ceny od 590 zł
zazwyczaj do 1 100 zł
dr Katarzyna Mudel
Ceny od 400 zł
zazwyczaj do 634 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 600 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 700 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr n. med. Tomasz Pniewski
Ceny od 490 zł
zazwyczaj do 1 000 zł
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Polecane zabiegi

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa

97% poleca. 33 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni