Dermapen - mezoterapia mikroigłowa

Autor:

Pogarszający się z wiekiem stan i kondycja skóry nie ujmują nam lat. Na niektóre problemy pomaga mały zabieg z użyciem Dermapenu, nowoczesnego, precyzyjnego urządzenia nakłuwającego. Skóra otrzymuje podczas takich nakłuć specjalny koktajl odżywczy, który poprawia jej jakość, zdrowotność i świeżość. Likwiduje się w ten sposób drobne zmarszczki, napina i ujędrnia skórę, poprawia owal twarzy.

Co to jest DERMAPEN™?

DERMAPEN™ innowacyjne urządzenie umożliwiające frakcyjne mikronakłuwanie skóry z prędkością 80 tys. nakłuć na minutę.

Jest niewielkie oraz łatwe i bardzo wszechstronne w użyciu. Działa poprzez pobudzanie naturalnych procesów tworzenia nowego kolagenu, stymulując naturalne procesy regeneracji skóry. W medycynie estetycznej, DERMAPEN™ umożliwia znakomitą terapię wiotkiej i cienkiej skóry, łatwo ulegającej procesom starzenia , aktywnie ja odmładzając.

Precyzja tego urządzenia jest nieporównywalnie lepsza od tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

Na czym polega zabieg z użyciem DERMAPEN™?

Dzięki zastosowaniu technologii patentowej AOVN™ (ang. Advanced Oscillating Vertical Needling), urządzenie DERMAPEN™ jako jedyne umożliwia nakłuwanie skóry z prędkością nawet 1300 nakłuć na sekundę, przy czym szybkość nakłuwania jest regulowana.

skin

Do mikronakłuwania stosuje się wytrzymałe i cieniutkie igły z molibdenu.

Igły w liczbie 12 są montowane w wymiennych, jednorazowych kartridżach.

System igieł poprzez nakłucia w głąb skóry dostarcza do niej substancje czynne zapewniając doskonałą stymulację fibroblastów. Poprzez nakłucia powstają delikatne mikrourazy. Gojąc się skóra naprawia się i dochodzi do powstawania nowego kolagenu.

Zabieg trwa tylko ok. 30-45 minut. Najpierw nanosi się na skórę krem znieczulający i wykonuje kilka pasaży, w celu jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni, a potem je dezynfekuje. Następnie wykonywane są mikrowkłucia. Urządzenie umożliwia dobranie ich odpowiedniej głębokości, którą można zmieniać także w trakcie zabiegu). O głębokości nakłuć decyduje lekarz, w zależności od wskazania oraz okolicy i grubości skóry (od 0,5 do 2,5 mm). Podczas zabiegu poprzez iniekcje dostarcza się mezoterapeutyczne mieszanki wzbogacane osoczem bogatopłytkowym czy kwasem hialuronowym, witaminami, czynnikami wzrostu, peptydami – zależnie od obszaru zabiegu, oczekiwanych efektów i wskazania medycznego.

Wskazania do zabiegu z użyciem DERMAPEN™

Zabiegi z użyciem DERMAPEN™ można wykonywać na całej twarzy, a także na szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, a nawet na skórze głowy. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na zabieg w delikatnych obszarach i miejscach z utrudnionym dostępem jak np. obszar okolicy oka czu ust Igły DERMAPEN™ nie zawierają chromu i niklu, dlatego zabieg można wykonać także u osób wykazujących objawy uczuleniowe na te metale.

Zabieg z użyciem Dermapen wskazany jest gdy mamy:

 • niewielkie zmarszczki
 • rozszerzone pory
 • niewielkie przebarwienia
 • niezdrowy kolor skóry /szara, zmęczona/
 • opadający owal twarzy
 • rozstępy
 • niewielkie blizny: potrądzikowe, pourazowe, po oparzeniach
 • zwiotczała cienka skóra dłoni
 • zasinienia, podkrążone oczy
 • wypadanie włosów

Oczekiwane efekty zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia DERMAPEN™ oddziaływuje na skórę poprawiając jej zewnętrzną kondycję jak również od środka przebudowywana jest struktura skóry.

Zapewnia przy tym widoczne pogrubienie i poprawę napięcia skóry, spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza pory, daje efekt delikatnego liftingu, zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych i przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry, pobudza odbudowę i niweluje rozstępy oraz blizny (potrądzikowych, pooparzeniowych, pourazowych, pozabiegowych). Zabieg ten ma również zastosowanie w leczeniu łysienia, szczególnie u tych osób, dla których inne zabiegi (np. mezoterapii) są zbyt bolesne. Jest ponadto bardzo bezpieczny i nie powoduje infekcji, czy innych niepożądanych działań ubocznych.

W sumie, DERMAPEN™ pozwala na pobudzenie komórek skóry i odbudowę jej struktury, w trakcie których następuje:

 • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • pobudzanie działania płytkowych czynników wzrostu i stymulacja fibroblastów
 • wzmocnienie oraz poprawa gęstości i elastyczności skóry, dzięki obecności nowego kolagenu
 • poprawa odżywienia, unaczynienia i struktury skóry
 • dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy, następuje też poprawa i ujednolicenie naturalnego koloru skóry
 • odnowa naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia i prawidłowej przebudowy tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe infekcje skórne,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym, zaburzenia krzepnięcia,
 • skłonność do powstawania bliznowaceń,
 • nadwrażliwość na preparaty stosowane w mezoterapii,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna),
 • choroby nowotworowe.

Wskazania pozabiegowe

Zabieg DERMAPEN™ nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia rodzinnego i zawodowego. Funkcja automatycznego nakłuwania do minimum redukuje ewentualny ból i dyskomfort pacjentów. W trakcie zabiegu pojawia się lekkie równomierne zaczerwienienie skóry. Można też spodziewać się niewielkich krwawie‚ punktowych i lekkiej opuchlizny. Nie musimy obwaiać się krwiakó w czy zasinień. Odczuwalne może być lekkie pieczenie czy odczucie gorąca w nakłuwanych miejscach. Celem złagodzenia tych podrażnień po zabiegu można zastosować maskę IPLase™ lub specjalistyczny podkład medyczny PRODERMA™, które dodatkowo przyspieszają też gojenie, poprawiają oddychanie oraz schładzają i koją skórę. Kilka dni 3-4 po zabiegu możemy spodziewać się delikatnego złuszczania naskórka. Do stanu normalnego skóra powinna powrocić po 5-7 dniach.

Jak często można wykonywać zabiegi z użyciem DERMAPEN™?

Ogólnie zaleca się wykonywanie serii 4-6 zabiegów, w odstępach co 2-4 tygodnie. Wymagane jest jednak indywidualne podejście do każdego przypadku, ponieważ skóra dojrzała goi się wolniej i posiada mniejszy potencjał regeneracyjny, więc nie należy jej przemęczać nadmierną ilością zbyt częstych zabiegów.

Cena zabiegu z użyciem DERMAPEN™ 

Zabiegi z wykorzystaniem DERMAPEN™ kosztują od 450 złotych wzwyż.

Publikowane: 02.12.2015

Więcej opinii na ten temat

lidka007 06.07.2016
Warto

Zabieg był bardzo przyjemny, cały czas wiedziałam co będzie się dalej działo. Nie tylko obyło się bez bólu, ale Pani Kasia odpowiedziała również na wszystkie moje pytania. Serdecznie polecam, zero siniaków! :-) Na pewno ... Więcej 

1 Lubię to  

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa - Cenniki

Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 600 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 400 zł
zazwyczaj do 634 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Ceny od 700 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr Anita Tarajkowska - Olejnik
Ceny od 700 zł
zazwyczaj do 1 200 zł
Dr hab. n. med. Wojciech Bik
Ceny od 600 zł
zazwyczaj do 900 zł
Dr Barbara Parda-Glomska

Polecane zabiegi

Podobna problematyka

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa

97% poleca. 31 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni