O zabiegu

Miniabdominoplastyka to częściowa plastyka brzucha. Jest mało inwazyjną metodą korekcji powłok brzucha, z której mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg, znany też jako mini plastyka brzucha, obejmuje jego dolną partię – poniżej pępka. Pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry. Miniabdominoplastyka doskonale sprawdza się między innymi jako zabieg modelowania ciała po ciąży oraz u osób, które zrzuciły znaczną wagę.

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej ilości tłuszczu, lub skóry w dolnych częściach brzucha. Rozwiązaniem tego problemu może być miniabdominoplastyka, czyli plastyka dolnej części brzucha. Jest ona odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Przebieg zabiegu

Operacja zazwyczaj trwa około jednej godziny. Zaletą tego zabiegu jest krótkie cięcie (przeprowadzone na linii włosów łonowych) o długości około 5-10 cm, czyli znacznie krótsze niż w przypadku klasycznej abdominoplastyki. Blizna po zabiegu nie powinna być duża, a oprócz tego z powodzeniem można ją będzie zakryć bielizną. Krótszy niż w przypadku klasycznej plastyki brzucha jest również okres rekonwalescencji, trwa około trzech tygodni. Po zabiegu należy przez okres od jednego do trzech miesięcy nosić bieliznę modelującą lub pas elastyczny. Ten typ zabiegu umożliwia usunięcie tłuszczu oraz nadmiaru skóry.

Miniabdiominoplastyka metodą endoskopową

Istnieje również możliwość przeprowadzenia miniabdominoplastyki metodą endoskopową. Zabieg polega na wykonaniu trzech krótkich cięć, dwóch na wysokości bioder i trzeciego około 3 cm poniżej pępka. W nacięcia te wprowadzane jest urządzenie, które oczyszcza wybrane partie z nadmiaru tłuszczu. Chirurg po dokładnym oczyszczeniu powłok brzusznych podwiązuje w jamie brzusznej rozluźnione mięśnie. Metoda endoskopowa nie umożliwia usunięcia nadmiaru skóry, dlatego też zalecana jest raczej osobom młodszym.

Publikowane

07.12.2016

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.