Miniabdominoplastyka

W której fazie jesteś?

   
CZY BYŁO WARTO 100% CZY BYŁO WARTO Wynikające z 14 doświadczeń pacjentów

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej ilości tłuszczu, lub skóry w dolnych częściach brzucha. Rozwiązaniem tego problemu może być miniabdominoplastyka, czyli plastyka dolnej części brzucha. Jest ona odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Przebieg zabiegu

Operacja zazwyczaj trwa około jednej godziny. Zaletą tego zabiegu jest krótkie cięcie (przeprowadzone na linii włosów łonowych) o długości około 5-10 cm, czyli znacznie krótsze niż w przypadku klasycznej abdominoplastyki. Blizna po zabiegu nie powinna być duża, a oprócz tego z powodzeniem można ją będzie zakryć bielizną. Krótszy niż w przypadku klasycznej plastyki brzucha jest również okres rekonwalescencji, trwa około trzech tygodni. Po zabiegu należy przez okres od jednego do trzech miesięcy nosić bieliznę modelującą lub pas elastyczny. Ten typ zabiegu umożliwia usunięcie tłuszczu oraz nadmiaru skóry.

Miniabdiominoplastyka metodą endoskopową

Istnieje również możliwość przeprowadzenia miniabdominoplastyki metodą endoskopową. Zabieg polega na wykonaniu trzech krótkich cięć, dwóch na wysokości bioder i trzeciego około 3 cm poniżej pępka. W nacięcia te wprowadzane jest urządzenie, które oczyszcza wybrane partie z nadmiaru tłuszczu. Chirurg po dokładnym oczyszczeniu powłok brzusznych podwiązuje w jamie brzusznej rozluźnione mięśnie. Metoda endoskopowa nie umożliwia usunięcia nadmiaru skóry, dlatego też zalecana jest raczej osobom młodszym.

Publikowane: 07.12.2016

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Forum

O czym się mówi Ilość komentarzy Ostatnia odpowiedź
Miniabdominoplastyka przed planowaną ciążą  0 27.03.2017
Pokazać wszystkie dyskusje dotyczące tematu Miniabdominoplastyka
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni