Miniabdominoplastyka

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej ilości tłuszczu, lub skóry w dolnych częściach brzucha. Rozwiązaniem tego problemu może być miniabdominoplastyka, czyli plastyka dolnej części brzucha. Jest ona odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Przebieg zabiegu

Operacja zazwyczaj trwa około jednej godziny. Zaletą tego zabiegu jest krótkie cięcie (przeprowadzone na linii włosów łonowych) o długości około 5-10 cm, czyli znacznie krótsze niż w przypadku klasycznej abdominoplastyki. Blizna po zabiegu nie powinna być duża, a oprócz tego z powodzeniem można ją będzie zakryć bielizną. Krótszy niż w przypadku klasycznej plastyki brzucha jest również okres rekonwalescencji, trwa około trzech tygodni. Po zabiegu należy przez okres od jednego do trzech miesięcy nosić bieliznę modelującą lub pas elastyczny. Ten typ zabiegu umożliwia usunięcie tłuszczu oraz nadmiaru skóry.

Miniabdiominoplastyka metodą endoskopową

Istnieje również możliwość przeprowadzenia miniabdominoplastyki metodą endoskopową. Zabieg polega na wykonaniu trzech krótkich cięć, dwóch na wysokości bioder i trzeciego około 3 cm poniżej pępka. W nacięcia te wprowadzane jest urządzenie, które oczyszcza wybrane partie z nadmiaru tłuszczu. Chirurg po dokładnym oczyszczeniu powłok brzusznych podwiązuje w jamie brzusznej rozluźnione mięśnie. Metoda endoskopowa nie umożliwia usunięcia nadmiaru skóry, dlatego też zalecana jest raczej osobom młodszym.

Publikowane: 07.12.2016

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Miniabdominoplastyka

Więcej opinii na ten temat

Miniabdominoplastyka - Cenniki

Ceny od 10 000 zł
zazwyczaj do 12 000 zł
dr. n. med. Kamil Pietrasik
Ceny od 10 000 zł
zazwyczaj do 12 000 zł
Mandala Beauty Clinic
zazwyczaj do 9 000 zł
Centrum Medyczne Bieńkowski Klinika Chirurgii Plastycznej
dr n. med. Janusz Jastrzębski
Jastrzębie Zdrój
Ceny od 9 000 zł
dr n. med. Janusz Jastrzębski
Ceny od 10 000 zł
zazwyczaj do 12 000 zł
dr Samir Ibrahim

Miniabdominoplastyka

95% poleca. 22 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni