O zabiegu

Liposukcja na zasadzie podciśnienia jest inwazyjnym zabiegiem odsysania tłuszczu pozwalającym zmniejszyć wagę ciała oraz wymodelować sylwetkę. Odbywa się w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin. Ta najczęściej stosowana technika polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej specjalnej kaniuli podłączonej do urządzenia próżniowego. Dzięki temu nadmiar tkanki tłuszczowej jest rozbijany, a następnie usuwany. Liposukcja podciśnieniowa pozwala usunąć komórki tłuszczowe z dowolnych partii ciała – brzucha, ud, ramion, pleców czy pośladków.

Liposukcja na zasadzie podciśnienia wspomaga funcjonowanie systemu limfatycznego, wywołuje przekrwienie skóry co powoduje poprawę stanu naskórka i warstwy podskórnej.

Aktualizowane

02.08.2010

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.