NewFill, kwas polimlekowy

Sculptra - stopniowy i naturalny efekt odmłodzenia! Kwas L-polimlekowy jest znany w medycynie estetycznej pod nazwą handlową Sculptra. Jest syntetycznym polimerem kwasu mlekowego, substancją zbliżoną do naturalnie występującej w organiźmie, a więc niealergizującą, biokompatybilną, biodegradowalną (rozkłada się w organiźmie). Podawany w głębokie warstwy skóry stymuluje produkcję endogennego kolagenu, co wpływa na zwiększenie objętości tkanek i poprawę sprężystości skóry, a w rezultacie korekcję kształtu twarzy. W medycynie estetycznej jest stosowany od 1999 roku.

Sculptra nie jest wypełniaczem! Po pierwszym zabiegu pacjent może mieć wrażenie, że preparat Sculptra podziałał jako wypełniacz. Pojawia się bowiem obrzęk, który po około 2 dniach znika, kiedy dochodzi do całkowitego wchłoniącia wody zawartej w preparacie. Pozostały w głębokich warstwach skóry kwas polimlekowy działa natomiast drażniąco, pobudzając tym samym fibroblasty do produkcji kolagenu.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Sculptra jest idealnym zabiegiem dla osób z pierwszymi objawami starzenia - zmarszczkami, bruzdami, fałdami, zagłębieniami pod dolną powieką oraz ubytkami tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg powinna poprzedzić konsultacja, gdzie lekarz zabada stan skóry pacjenta i określi miejsca podania preparatu. Do zabiegu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. W dniu planowanego zabiegu należy zgłosić się do kliniki godzinę wcześniej. Miejsce, gdzie ma być wstrzyknięty preparat, jest oczyszczone, zdezynfekowane oraz może być posmarowane kremem znieczulającym EMLA. Sam preparat może zawierać substancję znieczulającą, wówczas znieczulenie EMLA nie jest konieczne.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadza lekarz specjalista, odpowiednio przeszkolony w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra. Preparat jest wstrzykiwany w te partie ciała, które mają zostać skorygowane. W miejscu wkłucia może wystąpić krótkotrwałe pieczenie, pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, dlatego po zabiegu są przykładne kompresy chłodzące. Sam zabieg jest bezbolesny ze względu na zastosowane znieczulenie.

Czas trwania zabiegu i jak długo utrzymuje się efekt

Zabieg trwa około 20-30 minut. Efekt jest widoczny po około 6 tygodniach i utrzymuje się około 2 lat. W celu osiągniącia optymalnych efektów zabieg warto powtórzyć dwu lub trzykrotnie. Bywa jednak, że pożądany efekt jest widoczny już po 1 zabiegu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu może się pojawić obrzęk i drobne krwiaki, które można zatuszować makijażem.

Zalecane jest masowanie miejsc poddanych zabiegowi 2 razy dziennie przez kilka-kilkanaście dni. Lekarz na ogół indywidualnie określa długość, częstotliwość i sposób masowania.

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać słońca oraz nie powinno korzystać się z sauny.

Powikłania

Bolesność, zaczerwienienie, krwiaki lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, które ustępują w ciągu 2-6 dni.

Przeciwwskazania

  • infekcje wirusowe i bakteryjne w obrębie twarzy
  • ciąża i okres karmienia
  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych

Podsumowanie

Sculptra jest preparatem bezpiecznym i skutecznym. Efekt zabiegu jest trwały i utrzymuje się do dwóch lat. Z czasem zmarszczki powracają z powodu nieustannie postępującego procesu starzenia. Sculptra jest idealnym preparatem dla pacjentów oczekujących subtelnego rezultatu odmłodzenia.

Aktualizowane: 30.03.2016

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Polecane zabiegi

Transparentny Lekarz

Specjaliści w Twojej okolicy   

Zabiegi, na które wybierają się inni