Autor:

Metoda nieinwazyjnego odmłodzenia twarzy czyli bez cięć, blizn, siniaków a nawet wkłuć czy jakiegokolwiek naruszenia ciągłości skóry. Idealna w poprawianiu wyglądu twarzy ale może być wykorzystywana też w innych okolicach ciała. Ulthera™ stanowi przełom wśród małoinwazyjnych technik odmładzania i biorewitalizacji skóry. System Ulthera pozwala na wykonanie super precyzyjnego zabiegu liftingu skóry bez skalpela i osiągnięcie rezultatów porównywalnych jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna.

Ulthera1

Ulthera™ to zabieg przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu tkanek miękkich twarzy i podbródka oraz innych okolic ciała. Zabieg ten bardzo precyzyjnie - ogniskowo stymuluje procesy naprawcze w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ulthera™ dzięki wykorzystaniu technologii ultrasonografii (USG) umożliwia lekarzowi wykonującemu zabieg przestrzenne spojrzenie w poddaną terapii tkankę i koncentrację energii fal ultradźwiękowych precyzyjnie w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości skóry. Metoda pozwala uzyskać ultra-wysoką dokładność i skuteczność liftingu – podobnie jak w liftingu wykonywanym przez chirurga jednak przy minimalnej ingerencji w tkanki.

Ulthera™ precyzyjnie modeluje twarz i przeciwdziała siłom grawitacji. Rezultatem zabiegu jest redukcja zwiotczeń i fałdów skórnych. Dzięki działaniu skoncentrowanych fraksyjnych sekwencji impulsów falami ultradźwiękowymi odbudowa i regeneracja białkowego rusztowania i struktury 3D skóry zachodzi dokładnie w miejscu istnienia problemu. Terapia w sposób dotychczas niespotykany wyraźnie zwiększa gęstość i napięcie skóry zapewniając efekt liftingu porównywalny z efektami chirurgii plastycznej. Twarz nabiera nowych proporcji i młodszego wyglądu dzięki modelowaniu ważnych obszarów takich jak czoło, policzki, linia żuchwy i podbródek.

ulthera2

Technologia Ulthera™ stosowana w Esteticmed.pl łączy wizualizację tkanki podskórnej i precyzyjne dostarczanie energii ultradźwięków w celu niezawodnego i znaczącego liftingu oraz napięcia skóry. Zabieg jest niezwykle precyzyjny. Lekarz dzięki monitorowi USG w pełni kontroluje oddziaływanie fal ultradźwiękowych na głębokie warstwy skóry i powięzi wywołując efekt precyzyjnej koagulacji tkanki w wybranym punkcie skupienia fal. Tkanki leżące powyżej ogniskowej pozostają nietknięte – dzięki czemu wygląd skóry i naskórka jest niezmieniony po zabiegu. W głębokich warstwach skóry powstałe dzięki miejscowemu zdeponowaniu energii punkty koagulacji termalnej pobudzają fibroblasty oraz wymuszają proces reparacji i naturalną produkcję nowego kolagenu. Precyzję liftingu umożliwia pełna kontrola poprzez obrazowanie usg tkanek. Zróżnicowane głowice pozwalają na dostarczenie energii przy zastosowaniu różnych częstotliwości i różnych głębokości, w zależności od specyfiki obszaru zabiegowego. Po raz pierwszy w historii możliwy jest tak precyzyjny i nieinwazyjny zabieg liftingu tkanek miękkich z kontrolą obrazu i działaniem w 3D.

ulthera3

Zabieg rozpoczyna się od zdiagnozowania struktury tkanki podskórnej. Na podstawie tej diagnozy lekarz określa głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. W drugiej fazie procedury medycznej specjalista do wybranych uprzednio obszarów tkanki kieruje strumień ultradźwięków powodujących obkurczenie skóry. W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się różne głowice urządzenia z odpowiednio dobraną częstotliwością fal.

Dla uzyskania zadowalającego efektu odmłodzenia skóry wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry poddawanej zabiegowi i celowi, jaki się chce osiągnąć, lekarz działa wektorowo na powięź (w celu wzrostu jej napięcia i liftingu) lub płytsze warstwy tkanek (w celu ujędrnienia - remodelingu). Precyzja, z jaką pracuje lekarz stosując system Ulthera®, jest wyjątkowa.

Efekty terapii Ulthera narastają w czasie po zabiegu. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 3-6 miesięcy po zabiegu - tyle trwa bowiem produkcja i dojrzewanie nowego kolagenu. To jak długo utrzyma się efekt zabiegu zależy od indywidualnych cech i nawyków pacjenta oraz właściwości jego skóry. Efekt utrzymuje się przez minimum 24 miesiące, a według najnowszych badań nawet do 5 lat. Zabieg może być powtarzany.

Dla kogo rekomendowany jest zabieg Ulthera™?

Zabieg Ulthera™ rekomendowany jest osobom, które oczekują specjalistycznego skutecznego i precyzyjnego liftingu i ujędrnienia skóry.
Polecamy go pacjentom zamierzającym rozwiązać problem m.in.:

  • obniżonych brwi,
  • nadmiaru skóry górnej powieki,
  • opadających powiek,
  • wiotkości policzków,
  • głębokich fałd nosowo-wargowych,
  • opadających kącików ust,
  • wiotkiego podbródka

Zdjęcia przed i po

ulthera4

Autor: Esteticmed.pl

Aktualizowane: 09.09.2016

Autor

Panel zabiegowy Bieńkowscy Clinic® obejmuje zabiegi odmładzające; leczenie blizn, rozstępów oraz zmian naczyniowych. Naszą specjalnością są także małoinwazyjne techniki operacyjne z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz inne zabiegi chirurgiczne i ginekologii estetycznej.

Ulthera - nieinwazyjny lifting - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Ulthera - nieinwazyjny lifting - Cenniki

Ceny od 540 zł
zazwyczaj do 12 000 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 4 000 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 000 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 800 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
Dr Piotr Turkowski
NZOZ KRIOCENTRUM
Józefów
Ceny od 1 100 zł
zazwyczaj do 2 900 zł
NZOZ KRIOCENTRUM
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni