Noga - palec młotkowaty

Deformacja występuje wtedy, gdy drugi, trzeci, czwarty lub piąty palec są stale i nienaturalnie podgięte. Brak równowagi w ścięgnach i mięśniach palców stopy stanowi problem zarówno zdrowotny jak i estetyczny dla wielu osób. Sytuacja ta powoduje nienaturalny wygląd stopy, a dosyć często bolesność i dyskomfort.

Zniekształcenie to występuje najczęściej u kobiet, z powodu słabszej struktury więzadłowo- torebkowej stopy kobiecej, a także z powodu szkodliwego działanie różnych typów obuwia  – wysokie obcasy.

Palce są skrzywione szponiasto w stawach środkowych i końcowych. W palcu młoteczkowatym staw środkowy jest zagięty prawie pod kątem prostym.

Palce młoteczkowate niekiedy stanowią typowy element stopy poprzecznie płaskiej i paluchów koślawych. Zniekształcenie to dotyczy najczęściej II palca, który jest najdłuższy.

Zaawansowany palec młoteczkowaty nie mieści się w obuwiu, stąd dolegliwości bólowe, trudności w doborze obuwia, które są najbardziej kłopotliwe dla chorego.


Chirurg ortopeda jest w stanie skorygować ustawienie palców

Aktualizowane: 11.08.2011

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Noga - palec młotkowaty - Cenniki

Ceny od 2 500 zł
Klinika Chirurgii Mazan
Ceny od 5 000 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
HORIZON MEDICAL CENTER Klinika Medycyny Regeneracyjnej
Ceny od 2 500 zł
Dr n.med. Ahmed Elsaftawy
Ceny od 2 000 zł
Dr. Mateusz Matczuk
Szpital ESKULAP
Bydgoszcz
Ceny od 2 500 zł
Szpital ESKULAP
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni