Palec młoteczkowaty

Deformacja występuje wtedy, gdy drugi, trzeci, czwarty lub piąty palec są stale i nienaturalnie podgięte. Brak równowagi w ścięgnach i mięśniach palców stopy stanowi problem zarówno zdrowotny jak i estetyczny dla wielu osób. Sytuacja ta powoduje nienaturalny wygląd stopy, a dosyć często bolesność i dyskomfort.

Zniekształcenie to występuje najczęściej u kobiet, z powodu słabszej struktury więzadłowo- torebkowej stopy kobiecej, a także z powodu szkodliwego działanie różnych typów obuwia  – wysokie obcasy.

Palce są skrzywione szponiasto w stawach środkowych i końcowych. W palcu młoteczkowatym staw środkowy jest zagięty prawie pod kątem prostym.

Palce młoteczkowate niekiedy stanowią typowy element stopy poprzecznie płaskiej i paluchów koślawych. Zniekształcenie to dotyczy najczęściej II palca, który jest najdłuższy.

Zaawansowany palec młoteczkowaty nie mieści się w obuwiu, stąd dolegliwości bólowe, trudności w doborze obuwia, które są najbardziej kłopotliwe dla chorego.


Chirurg ortopeda jest w stanie skorygować ustawienie palców

Aktualizowane: 11.08.2011

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

W której fazie jesteś?

   

Forum

O czym się mówi Ilość komentarzy Ostatnia odpowiedź
Palec młoteczkowaty - metody leczenia  0 20.02.2012
Pokazać wszystkie dyskusje dotyczące tematu Noga - palec młotkowaty

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni