O zabiegu

Operacja naprawcza krocza to zabieg polegający na odbudowie prawidłowego wyglądu krocza oraz wejścia do pochwy. Jest wykonywany ze względów estetycznych oraz zdrowotnych. Zaleca się go najczęściej kobietom po porodach naturalnych, borykających się z nadmierną luźnością pochwy oraz skarżącym się na dolegliwości bólowe okolic intymnych czy nawracające infekcje pochwy. Perineoplastyka jest zwykle inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym i wymagającym około 4-tygodniowej rekonwalescencji. Można także wykonać leczenie małoinwazyjne, korzystając z lasera lub diatermii radiofalowej. Dużą popularnością cieszy się również plastyka krocza nićmi Vaginal Narrower. Jest to małoinwazyjna technika dedykowana kobietom, które nie chcą decydować się na klasyczne leczenie operacyjne. Efekt zabiegu utrzymuje się w tym przypadku przez około 3-4 lata.

Nacięcie lub rozerwanie pochwy po porodzie wymaga ponownego zszycia tej części ciała. Przy nierównych brzegach rany, rozerwaniu jej lub przedłużeniu aż do odbytu gojenie staje się utrudnione. Poród też może spowodować rozerwanie mięśnia macicy bez uszkodzenia skóry. Prowadzi to do rozszerzenia wejścia do pochwy. Wszystkie te sytuacje wywołują nieprzyjemne uczucia podczas kontaktów seksualnych i utrudniają codzienne życie. Operacja plastyczna naprawy krocza przywróci harmonię w Waszym związku i uprzyjemni intymne chwile.

Aktualizowane

17.02.2009

Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Treści zawarte na portalu mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Stale pracujemy nad treścią portalu i staramy się zachować wysoki standard i wiarygodność publikowanych tekstów, jednak nie możemy zagwarantować ich dokładności w każdym przypadku.