Usuwanie żylaków metoda Closure

Nowoczesna technika wewnątrzżylnego leczenia żylaków metodą RF ( Radio Frequncy- fale radiowe wysokiej częstotliwości) polega na poddaniu żyły działaniu wysokiej temperatury, która powoduje jej koagulację prowadzącą do obkurczenia żył, a następnie ich zwłóknienia. Odpowiednią temperaturę uzyskuje się dzięki fali radiowej przesyłanej bezpośrednio do zakończenia igły lub cewnika.

Do małych żył o średnicy poniżej 1 mm używa się specjalnie zaprojektowanych igieł R3i i R6i. Natomiast do większych wprowadza się cewniki, które koagulują je od środka. Do wprowadzenia cewnika służy specjalny jednorazowy aplikator, dzięki czemu zachowana jest całkowita sterylność.

RF Aplikator RF wprowadza się do żyły przez nakłucie, co pozwala uniknąć cięć w pachwinie i na kończynie związanych z klasycznym zabiegiem. W trakcie zabiegu ilość dostarczonej energii jest precyzyjnie dawkowana, dzięki czemu istnieje niewielkie ryzyko oparzenia skóry, a ból pooperacyjny jest dużo mniejszy. Zabieg ze względu na małą inwazyjność wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg opisał lek. med. Ryszard Zając

Aktualizowane: 13.02.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Leczenie żylaków metodą RF - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Leczenie żylaków metodą RF - Cenniki

Ceny od 2 500 zł
zazwyczaj do 4 200 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 3 500 zł
zazwyczaj do 6 500 zł
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Ceny od 3 000 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
Centrum Estetyki Ciała
Ceny od 2 500 zł
zazwyczaj do 3 000 zł
Dr n. med. Maria Noszczyk
NZOZ KRIOCENTRUM
Józefów
Ceny od 3 500 zł
zazwyczaj do 6 000 zł
NZOZ KRIOCENTRUM

Polecane zabiegi

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni