Plastyka miejscowa – usuwanie zmian skórnych

Usuwanie znamion z plastyką miejscową przeprowadza się w celach kosmetycznych lub w ramach profilaktyki nowotworów, tj. znamion drażnionych, o nierównej barwie, brzegu, o śr. powyżej 5 mm, z wyczuwalnym niepokojem komórkowym, np. swędzeniem.

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, podczas której lekarz specjalista odpowiada na wszystkie nurtujące pacjenta pytania, omawia szczegóły zabiegu. Należy wykonać badania do znieczulenia miejscowego. Ponadto przez minimalnie 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryna).

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe.

Czas trwania operacji:

Ok. 1 godziny.

Przebieg operacji:

Wycięcie znamienia i zamknięcie ubytku prostym zeszyciem lub przesunięcie tkanek z okolicy (plastyka płatowa).

Zalecenia pooperacyjne/powikłania:

Ochrona przed urazami miejsca operowanego i zakaz moczenia rany przez kilka dni. W zależności od okolicy zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach.

Czas rekonwalescencji:

Indywidualnie, do czasu zagojenia się rany. Powrót do pracy możliwy w zależności od specyfiki wykonywanego zawodu i operowanego miejsca.

Publikowane: 01.08.2013

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Treść

Więcej opinii na ten temat

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni