Plastyka pośladków

Plastyka pośladków, nazywana gluteoplastyką lub liftingiem pośladków, to zabieg chirurgiczny, którego głównym celem jest korekcja kształtu i rozmiaru pośladków. Podczas operacji jest usuwany nadmiar skóry zwiotczałej w wyniku starzenia, znaczej utraty wagi lub po przebytej ciąży, jak również nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie pośladków. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-2 godzin. Powrót do pełnej aktywności fizycznej może trwać od kilku tygodni do 2 miesięcy. Efektem zabiegu są jędrne i kształtne pośladki.

Lifting pośladków - wskazania

Zabieg jest dedykowany dla osób, u których skóra pośladków obwisła w wyniku procesu starzenia, znacznej utraty masy ciała lub u kobiet po przebytej ciąży.

Przeprowadzany jest również u pacjentów z nadmiarem tkanki tłuszczowej, u których z różnych względów nie można skorzystać z zabiegu liposukcji.

Plastyka pośladków - przygotowanie do zabiegu

Podczas pierwszej konsultacji lekarz oceni stan twojej skóry, jej elastyczność i porozmawia z tobą, jakie efekty chcesz w wyniku operacji osiągnąć. Oceni również, czy pożądany typ operacji jest dla ciebie wskazany. Ponadto przekaże ci informacje na temat przebiegu operacji oraz zleci wykonanie badań przedoperacyjnych u lekarza internisty.

Ty natomiast poinformujesz lekarza o wszelkich przebytych chorobach, problemach zdrowotnych i alergiach.

Zakłada się, że na 3 tygodnie przed zabiegiem nie zachorujesz na żadną chorobę wirusową lub przeziębienie.

Na 2 tygodnie przed zabiegiem musisz odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna), kóre mogłyby nasilać krwawienia podczas i po operacji.

Prawdopodobnie zostaniesz poinformowana/y, że nie możesz jeść, pić i palić na 6 godzin przed operacją.

Przygotowując się do operacji zorganizuj sobie transport do domu i w razie potrzeby opiekę na 1-2 dni po zabiegu.

Znieczulenie przed plastyką pośladków

Operacja pośladków wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że ​​przez całą operację będziesz spać.

Plastyka pośladków - przebieg

Lekarz wykonuje cięcia we wcześniej wyznaczonych miejscach, aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry. Cięcia są prowadzone tak, aby powstała blizna była ukryta w naturalnych fałdach skóry lub pod bielizną.

Po usunięciu i wymodelowaniu tkanek rana jest zszywana w klasyczny sposób. U niektórych pacjentów z niedoborem tkanki tłuszczowej w obrębie pośladków może być wprowadzony implant, który umożliwi nadanie im krągłości.

Modelowanie posladkow przeszczepem tluszczu Mandala
Powiększanie pośladków - Klinika Mandala Beauty Clinic Poznań

Przy bardziej skomplikowanych, rozległych zabiegach są zakładane dreny na 24 godziny po operacji w celu odprowadzenia krwi i wydzieliny z tkanek. Dzięki temu zapobiega się stanom zapalnym.

Na koniec ranę przykrywa się sterylnymi opatrunkami, zakładane są bandaże elastyczne, które mają zapewnić równomierne przyrastanie tkanek.

Plastyka pośladków - rekonwalescencja

Po operacji prawdopodobnie będziesz odczuwać lekki ból, który możesz uśmierzyć stosując leki przeciwbólowe. Jak najszybciej po zabiegu warto rozpocząć chodzenie. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi.

Kiedy poczujesz się lepiej, po około 1 - 2 tygodniach po zabiegu możesz powrócić do pracy.

Bardzo ważne jest noszenie elastycznej bielizny po zabiegu - czas zależy od zakresu zabiegu, ale zwykle jest to około 2 miesięcy.

Szwy są zwykle usuwane 10 - 12 dni po zabiegu.

Unikaj sportu i innych aktywności fizycznych przez około miesiąc.

Pieczenie i obrzęk zwykle ustępują w ciągu 3 tygodni, ale w niektórych przypadkach obrzęk może się utrzymywać przez sześć miesięcy lub dłużej.

Jeśli temperatura ciała przekracza 38°C, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Musisz przestrzegać zaleceń swojego chirurga i postępować zgodnie z planem wizyt kontrolnych, aby lekarz mógł monitorować przebieg rekonwalescencji i ocenić, czy nie są wskazane dodatkowe procedury w celu zapewnienia optymalnych efektów.

Jak długo utrzymuje się efekt plastyki pośladków?

Efekt zabiegu jest trwały, ale nie zatrzyma czasu i procesów starzenia. Również w przypadku dużych wahań masy ciała może być wskazane powtórzenie zabiegu.

Lifting brazylijski

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się tzw. lifting brazylijski pośladków, który ma na celu powiększenie i wymodelowanie pośladków na wzór celebryt - Jennifer Lopez lub Kim Kardashian.

Powiększenie pośladków jest możliwe za pomocą implantów lub własnej tkanki tłuszczowej.

Aktualizowane: 05.08.2019

Więcej opinii na ten temat

Plastyka pośladków - Cenniki

Ceny od 5 000 zł
dr n. med. Łukasz Ulatowski
dr Janusz Jaworowski
Warszawa, Białystok
Ceny od 7 600 zł
dr Janusz Jaworowski
Ceny od 4 500 zł
zazwyczaj do 12 000 zł
ARS ESTETICA – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Ceny od 8 000 zł
zazwyczaj do 9 000 zł
Dr Maciej Kulicki
Ceny od 16 000 zł
dr Krzysztof Biegański

Plastyka pośladków

87% poleca. 52 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni