Operacja łydek i plastyka pośladków

Plastyka pośladków, nazywana gluteoplastyką, to zabieg chirurgiczny, którego głównym celem jest korekcja kształtu i rozmiaru pośladków. Podczas operacji jest usuwany nadmiar skóry zwiotczałej w wyniku starzenia, znaczej utraty wagi lub po przebytej ciąży. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-2 godzin. Powrót do pełnej aktywności fizycznej może trwać od kilku tygodni do 2 miesięcy. Efektem zabiegu są jędrne i kształtne pośladki.

Jest również spora grupa pacjentów i pacjentek, którzy docierają do gabinetów chirurgów plastycznych z powodu podudzi szpotawych czyli popularnie nazywając, mają “krzywe nogi”. Wówczas mówimy o źle zbudowanej masie mięśniowej z przewagą po zewnętrznej stronie łydki i niedorozwojem mięśnia brzuchatego łydki od strony wewnętrznej.

Zdarzają się również pacjenci, którzy mają źle rozlokowaną tkankę tłuszczową, gdzie jest jej znacznie więcej po stronie zewnętrznej, a mniej po stronie wewnętrznej, co nasila wrażenie szpotawości.

Jakie są możliwości poprawienia kształtu łydek?

Implanty

Najistotniejszym i przynoszący najlepsze efekty sposobem na korekcję kształtu łydek jest wszczepienie implantów. Implanty są różnej wielkości, objętości, długości i można bardzo precyzyjnie dopasować je do wzrostu pacjenta i do deficytu tkankowego. Efekty tego leczenia są doskonałe. 

Lipotransfer

Czasami oprócz niedorozwoju mięśnia brzuchatego jest również źle uformowany mięsień płaszczkowaty, który nadaje pożądany, ładny kształt łydce. W takich przypadkach posługujemy się szczególnie lipotransferem czyli w odpowiednią okolicę podajemy tkankę tłuszczową, która kształtuje łydkę.

 

Jakie są możliwości wyszczuplenia łydek?

Oprócz problemu z deficytem tkanek w obrębie łydek może pojawić się problem z  jego nadmiarem. Są dwie przyczyny takiego stanu i dwie różne możliwości leczenia:

  • niekorzystnie i nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa

    Usuwamy ją przy pomocy liposukcji lub modelujemy poprzez lipotransfer i przemieszczenie ze strony zewnętrznej łydki na stronę przyśrodkową.

  • przerost tkanki mięśniowej

    Taki zabieg modelowania łydki miała słynna Marilyn Monroe i wówczas usunięto jej część tkanki mięśniowej modelując łydkę do pożądanego, pięknego kształtu. W dzisiejszych czasach są inne metody. Wykorzystuje się urządzenie, które zostało skonstruowane przede wszystkim do wyłączania bólu. Przy jego użyciu uszkadza się w sposób nietrwały nerwy, co powoduje wyłączenie bólu w danym obszarze. Efekt odnerwienia wykorzystano do zmniejszania masy mięśniowej. Porażony nerw, który nie unerwia tkanki mięśniowej, powoduje jej stopniowy zanik. Taki zabieg jest najczęściej wykonywany w Korei, ponieważ Koreanki mają często krótkie nogi i grube łydki, tzw. łydki gnoma. Obecnie zabieg zaczyna być stosowany również w innych częściach świata.

Aktualizowane: 15.04.2019

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Zasięgnij opinii specjalisty w dziedzinie Plastyka pośladków i łydek

Więcej opinii na ten temat

Plastyka pośladków i łydek - Cenniki

Ceny od 5 500 zł
zazwyczaj do 25 000 zł
Klinika Chirurgii Mazan
dr Janusz Jaworowski
Warszawa, Białystok
Ceny od 7 600 zł
dr Janusz Jaworowski
Ceny od 4 600 zł
zazwyczaj do 9 000 zł
dr n. med. Henryk Mekle
Ceny od 5 000 zł
dr n. med. Łukasz Ulatowski
lek. med. Leszek Leszczyński
Legnica, Lubin, Głogów
Ceny od 7 000 zł
zazwyczaj do 9 000 zł
lek. med. Leszek Leszczyński

Plastyka pośladków

85% poleca. 48 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni